SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Krata na Lato 2022 , wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30495 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130573
wycwiel
Noo ! brawo jedziesz Viki
No i pojechała
Nazbierała 216 punktów z 124 wymachów i 46 brzuszków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12936 Napisanych postów 20701 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607501
Nogi pospinane po bieganiu, pomimo rozciągnia i masażu pistoletem nic nie puściło i nie jestem w stanie bardziej wyprostować nóg. W przyszłym tygodniu idę do fizjo, może coś pomoże.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30495 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130573
Naliczyłem 135 wymachów. Słusznie zwróciłaś uwagę na niedoskonałość ich wykonania. Nie widzę problemu z wyprostowaniem nogi lecz widzę problem z podniesieniem stopy do do wyciągniętej w poziomie dłoni. To Twoja dłoń zbliża się do stopy i wtedy ręka jest w dosyć dużym skosie. Musisz nad tym popracować a ja nie mogę zaliczyć tych wymachów jako prawidłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12936 Napisanych postów 20701 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607501
Ojan jeśli noga jest ugięta w kolanie to automatycznie stopa jest niżej niż kolano i wtedy trzeba by dużo wyżej unieść udo i kolano żeby dotknąć ręki, praktycznie kolanem musiałabym do cycków dotykać. W przypadku prostej nogi stopa jest na wysokości kolana lub wyżej, więc nie trzeba tak wysoko unosić i kąt w biodrach jest mniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30495 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130573
Viki
Ojan jeśli noga jest ugięta w kolanie to automatycznie stopa jest niżej niż kolano i wtedy trzeba by dużo wyżej unieść udo i kolano żeby dotknąć ręki, praktycznie kolanem musiałabym do cycków dotykać. W przypadku prostej nogi stopa jest na wysokości kolana lub wyżej, więc nie trzeba tak wysoko unosić i kąt w biodrach jest mniejszy.
Twoje tłumaczenie ma sens.
Jednak w konkursie określono sposób wykonania :
Zadanie pierwsze jest na początku filmiku: wznosimy wyprostowaną nogę dotykając dłoni wyciągniętej poziomo ręki palcami stopy. Ruchy wykonujemy naprzemiennie - lewa noga do prawej dłoni a prawa noga do lewej dłoni. Za każde dotknięcie palcami stopy dłoni zdobywa się 1 punkt.
Twoja ręka zbyt mocno opuszcza się w dół - inni uczestnicy opuszczają rękę poniżej poziomu zdecydowanie mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12936 Napisanych postów 20701 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607501
Na filmikach nagrywanych od przodu tak naprawdę trudniej określić na ile ta ręka się opuszcza niżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30495 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130573
Viki
Na filmikach nagrywanych od przodu tak naprawdę trudniej określić na ile ta ręka się opuszcza niżej
Jednak można zobaczyć, że jest ona na wysokości barku - przed chwilą oglądałem wykonanie wymachów przez wycwiela nagrane od przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12936 Napisanych postów 20701 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607501
Do Wycwiela nie mam zastrzeżeń, ale są wykonania gdzie widać że ta ręka jest nisko a zostały zaliczone...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7273 Napisanych postów 12480 Wiek 64 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87726
Ja z boku nie nagrywam bo mi brzuch wystaje
Nie no jak trzeba to nagram albo się trochę poobracam ( troche z przodu troche z boku ).
Ale za każdym razem kopie się w dłoń jak za dawnych lat na treningu taekwon-do
Trzeba się trochę bardziej złożyć ( pochylić do przodu ) i stopa ląduje w dłoni .
Mam zamiar sprawdzić jeszcze technikę właśnie z dawnych treningów bardziej tempową myślę że powinna być zaliczona nie wiem tylko czy wytrzymam 2min. bo teraz wogóle aerobów nie robię .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30495 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130573
Viki
Do Wycwiela nie mam zastrzeżeń, ale są wykonania gdzie widać że ta ręka jest nisko a zostały zaliczone...
Ja takich nie widziałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kultowy konkurs Krata Na lato 2022 :kwiecień,maj,czerwiec -temat główny,zadania na czerwiec str 4

Wiecej