SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Krata na Lato 2016 - KEBUL 74

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Łapa dla Magora za robotę jak najbardziej

Kolega Kebul w zawodach też startuje, z tego co kojarzę z jego dziennika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Gwid
kolo z pierwszego filmiku z 90 kg wazy, popatrz na uda. a ten z 238 rep to nie za bardzo sie wpisuje w obrazek kettli bez bólu jaki np u rona przedstawiasz

Gwidu - girevoj sport to wyczynowcy (w Rosji to sport narodowy). Nie mieszajmy dwóch systemów wartości. Gyrevicy wykonują dość niebezpieczne ruchy, ale walczą o tytuły, medale itp. Nikt nie mówi, że ich treningi są z reguły lekkie czy ciężkie. Są rozpisane na cykle, budowanie bazy itp. Np. raz w tygodniu bieganie na 10 km. W zasadzie taki gyrevik to spokojnie mógłby się w wolnych chwilach zajmować crossfitem.

Dziesięciominutowy występ Iwana to walka i tę walkę widać. Czy jednak na każdym treningu rzyga krwią? Wątpię. Zrozumienie idei periodyzacji i kształtowania określonych umiejętności to coś co ma zawodowiec, a nie amator. A jak zawodowiec tego nie ma, to ma to mieć jego trener. Iwan ma i miał trenera. Niejakiego Walerego Fedorenko. Jeszcze lepszy kozak i dużo bardziej niepozorny, a jednak koń nad wszystkie konie (48 kg w akcji)



Friel kiedyś opisał sportowca na trójkącie i nie ma moim zdaniem lepszego ujęcia: siła - wytrzymałość - technika. Każdemu z tych aspektów sportowiec musi poświęcić odpowiednio dużo czasu. Przy czym siłę i technikę możesz ćwiczyć razem, ale wytrzymałość już na osobnych sesjach/w osobnych cyklach (zmęczony organizm nie uczy się zbyt efektywnie). Mówimy o sportowcach ćwiczących "pod dyscyplinę".

HardStyle to raczej trening ogólnorozwojowy. Dla każdego. Jak chcesz to robisz sobie z niego piłę i zarzynasz się w 10 minut. Jak chcesz to sobie robisz stały element stylu życia. Dla każdego coś miłego. Jesteś fighterem, zapaśnikiem, pięściarzem? Zapraszamy. Trójbój? Mamy również coś dla ciebie. Biegasz, skaczesz w dal? Spodoba ci się u nas. A jak masz ochotę to po prostu sobie ćwiczysz na działce i też jest pięknie.
Girevoy sport to po prostu sport. Przyszedłeś do GS to ćwicz rwanie, zarzut z podrzutem i podrzut, bo ćwiczysz żeby w decydującym momencie stanąć na deskach i rywalizować z innymi facetami.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Piłkarz przeciętnie w czasie meczu robi 10km na interwałach i sprintach, nie poruszam ile razy skacze, kopie itd. Ketlowskie workouty są przy tym krótkie, ale na pewno bardziej męczące. Nie ma lekkiego sportu, a jak jest to już nie jest sportem ;)

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
spompowalo mnie strasznie .... widzialem swiatelko w tunelu
2 min lc wolno 4 oddechy na pozycje 2 x 24kg 6powt
3 min lc 2 x 24kg 6 6 8 /min
2 min lc 2 x 20kg 10 10/min
3 min lc 2 x 20kg 10 10 12
.
chomik 40 min 6.5 km 2% wznos podbiegi 10%




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
wstyd sie przyznać ale nie zdawałem sobie sprawy że kulki są aż poważną dyscypliną. zaraz pewnie jakiś sponsor wejdzie i rozdmucha to na miarę CF. a ten kolo ze snachem 48. mnie ręka napierdziela z 24... ale nawet taki laik jak ja widzi tam mistrzostwo i precyzje

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Gwid
wstyd sie przyznać ale nie zdawałem sobie sprawy że kulki są aż poważną dyscypliną. zaraz pewnie jakiś sponsor wejdzie i rozdmucha to na miarę CF. a ten kolo ze snachem 48. mnie ręka napierdziela z 24... ale nawet taki laik jak ja widzi tam mistrzostwo i precyzje


Póki co to kasę na tym trzepie każdy kto może i z jednego żródła coraz więcej jedynych i słusznych racji się wylewa.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Gwid
wstyd sie przyznać ale nie zdawałem sobie sprawy że kulki są aż poważną dyscypliną. zaraz pewnie jakiś sponsor wejdzie i rozdmucha to na miarę CF. a ten kolo ze snachem 48. mnie ręka napierdziela z 24... ale nawet taki laik jak ja widzi tam mistrzostwo i precyzje

Eeee... Chyba nie. Trec coś kombinował, ale sport jest dość niszowy. I co to za frajda dla przeciętnego obserwatora patrzeć na takie zmagania? I do tego te rynki wschodnie. Lokalni sponsorzy i firmy coś tam pewnie działają. Jako wielka marka sportowa GS chyba nie zaistnieje.

U Walerego na filmie właśnie nie ma precyzji. To znaczy jest, ale taka mistrzowska i indywidualna. On prezentuje styl własny. Trochę taki "pijany mistrz'. Cały mięknie, kręgosłup pracuje w trzech osiach równocześnie, na plecach garb w dwóch kierunkach i ten oddech jakby umierał (zupełnie niefizjologiczny jak popatrzysz na ruch). A jednak rwie kulę 48 kg aż miło. Ile taka kula waży wie ten co próbował ją pomacać. Jeżeli bańka odważnika wpada między nogi poniżej kolana, to musisz użyć dużo więcej siły do jej wyrwania w górę. I on to robi. Ksenia to mistrzyni stylu. I Rudniew. Rudnev to trzeci wielki muszkieter GS. Popatrz na jego technikę. No i na całego WOD-a


------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
A mam pytanie o staw łokciowy. Często zdazaja się kontuzje albo jakieś zwyrodnienia?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
czesciej obite kciuki jakos nie spotkalem nikogo ze zwyrodnieniami , no jeszcze mozna sobie niezla sliwke czasami nabic jak sie przesadzi i rece puszcza w nieodpowiednim momencie
co do trzepania kaski Maciej to wyjaśnił , jest to bardzo nudny czyli malo widowiskowy sport , sopnsoring praktycznie nie istnieje , chlopcy jak lecieli ma mistrzostwa do polski pokrywali w 100% wszystko z wlasnych skarbonek ,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONKURS - KRATA NA LATO 2016 - FANSLASKA

Następny temat

Konkurs Krata na Lato 2016 - novyneo

WHEY premium