SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Biceps&Triceps wg Archibalda

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6205
Tytułem wstępu ;

Zakończyłem wczoraj przedkonkursowy ( jak go sobie nazwałem ) etap "0" - 8 dniowy cykl na suplemencie X-PEL (cykl nieco zmodyfikowany wg własnych autorskich przemyśleń).

Efekty uzyskane podczas tego etapu miały być dla mnie decydującym kryterium przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie bądź jego braku w tym konkursie ( wątpliwości co do startu , jak wiecie , miałem od samego początku bo konkurs przebiegając wg konwencjonalnych metod treningowych tylko połowicznie współgrałby z moimi planami treningowymi i celami które planuję osiągnąć w najbliższych miesiącach , co raczej nie dałoby zbyt dobrego rezultatu ).

Etap "0" z założenia miał więc być na tyle niekonwencjonalnym posunięciem by skutecznie zniwelować moje przyszłe "niewielerobienie" w konkursie (niestety konieczne dla moich priorytetowych celów pozakonkursowych ....) bez straty szansy na dobry wynik konkursowy.

Ponieważ efekty etapu "0" okazały się więcej niż satysfakcjonujące (widzę że wilk może być syty i owca cała) - startuję zatem ;

moim konkursowym mottem (od blisko miesiąca nim już jest) będzie przewrotne :

co i jak zrobić by się nie narobić ( na siłowni ) a zarobić ( parę cm w łapkach )



Pozdrawiam wszystkich uczestników konkursu.

( wieczorem c.d.)



Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2012-11-10 01:25:16

Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2012-11-10 01:26:34

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Archibald, gratulacje za zwycięstwo (wspólne). Pokazałeś determinacje, a to to chyba chodziło. Szacunek za to wielki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Ulubione hasło Ferdka Kiepskiego......:)
Ale jakże słuszne i prawdziwe także w dziedzinie kulturystyki...
Jestem ciekaw jak Tobie pójdzie po tym celowym przygotowaniu.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7499 Napisanych postów 49493 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385407
archibald 68 niezły typ z Ciebie , czekamy na reszte i powodzenia także Tobie życze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1628
Pewnie trik będzie polegał na tym by wystartować z możliwie niskiego obwodu - po to ci X-PEL. Ale pamiętaj że on ma też ujemne skutki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7499 Napisanych postów 49493 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385407
pozbył sie wody zrobił zdjecia a potem bedzie ja ciagnał z powrotem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6205
c.d.

Jak już niektórzy koledzy wyłapali - mój etap „0” polegał na KONTROLOWANYM chwilowym ODWODNIENIU organizmu.
X-PEL to suplement świetnie i bezpiecznie to wykonujący. Wielu sportowców z którymi rozmawiałem - właśnie za pomocą X-PEL koryguje wagę ciała przed zawodami.
Standardowe przejście cyklu na X-PEL ma jedną wielką zaletę : drenuje organizm TYLKO z wody podskórnej , mięśnie pozostawia w spokoju - przez co nie powoduje utraty sił i gabarytów mięśni .
Ponieważ mi jednak właśnie zależało na chwilowym zmniejszeniu wymiarów mięśni ( siła jest dla mnie bez znaczenia) zmodyfikowałem cykl X-PEL w taki sposób aby wydrenować z wody również je (mięśnie).
Szerzej cykl X-PEL w wersji drenującej wodę z mięśni opisany będzie w moim tygodniku ( adres w stopce ).

Zapewniam , że wszystko odbyło się pod stałym, ścisłym nadzorem lekarskim i nie zostały przekroczone granice które mogłyby powodować jakieś skutki uboczne w przyszłości. Sumaryczne odwodnienie organizmu nie przekroczyło 4 % .



No to teraz to co udało mi się osiągnąć ;

rozpoczynając odwadnianie ważyłem 82,3 kg



i miałem w obwodzie obu ramion identyczne wyniki : 39,5 cm





po 8 dniach kontrolowanego odwadniania moja waga spadła o 3,2 kg do wartości 79,1 kg



a obwody ramion zmniejszyły się po 4 cm każde - do wartości po 35,5 cm
(na powyższy spadek złożyły się 2 czynniki : odwodnienie oraz totalny bezruch treningowy)





I właśnie te podane wyżej parametry zgłaszam do konkursu Biceps&Triceps jako WYMIARY STARTOWE.


Jakie stawiam sobie cele konkursowe ?

W dniu zakończenia konkursu chciałbym posiadać ramiona większe niż miałem w szczytowym dla mnie okresie (13.07.2012)





Jak zamierzam to zrobić ?


W dwóch etapach ;


1 etap. (Od dzisiaj do połowy grudnia 2012)

na ten okres zaplanowaną mam od dawna redukcję 2,5 kg zbędnej tkanki tłuszczowej która powstała mi na przełomie lipca/sierpnia 2012 na skutek wadliwie trzymanej diety wakacyjnej ( piszę o tym w moim tygodniku ).

Trening siłowy : tradycyjne FBW 2 lub 3x tygodniowo / wtorek , czwartek , sobota /– bez żadnych ćwiczeń dedykowanych dla bicepsa i tricepsa

Trening aerobowy : rower stacjonarny 2x tygodniowo / środa , piątek / ( stałe tętno ok 115 ud/min) czas jednej sesji : 60 min bez przerw

Trening interwałowy : rower stacjonarny 1x tygodniowo / poniedziałek / w konfiguracji : pierwsze 15 min aero , kolejne 15 min interwały 30s/60s do 145 ud/min , ostatnie piętnaście minut 15 min aero max 125 ud/min

Dieta : perfekcyjnie zestrojona i przestrzegana , redukcyjna , ok 1800 – 2000 kcal , BTW 1,5/0,75/2,5
białko pozyskam głównie z : wołowiny , ryb , indyka , chudego twarogu
węglowodany pozyskam głównie z : makaronu SYMBIO , ryżu , pieczywa pełnoziarnistego,
płatków owsianych

Suplementacja :
a/ białko (Syntrax Matrix 5.0) – 30gr jako ostatni posiłek w dniu treningu siłowego
b/ BCAA (Aticatabolix FA) – 5gr przed i 5gr po treningu siłowym
c/ Omega 3 Platinum – codziennie 1 kaps.
D/ Flexit Drink – codziennie na czczo 10gr

Jakiego efektu konkursowego oczekuję po 1.etapie ? : Powrót wymiarów ramion do wielkości sprzed rozpoczęcia odwodnienia + coś tam ...... na mały plus



2 etap. (Od połowy grudnia 2012 do końca stycznia 2013)

na ten okres zaplanowany mam cykl masowy ( jego początek )

Trening siłowy : tradycyjne FBW 3x tygodniowo / wtorek , czwartek , sobota /– każdy trening powiększony o jedno ćwiczenie dedykowane na biceps i jedno na triceps ( na końcu każdego treningu ) w 3 seriach po 10 powtórzeń na obciążeniu bez zapasu . Najprawdopodobniej ćwiczenia te będą różne na różnych treningach ; we wtorek będą to młotki i wyciąg , w czwartek będą to uginania krzywą sztangą i wyciskania w wąskim uchwycie z klatki , w sobotę ćwiczenia izolowane na maszynach

Trening aerobowy : nie będzie

Trening interwałowy : nie będzie

Dieta : perfekcyjnie zestrojona i przestrzegana , dodatnia , ok 2400 - 2600 kcal , BTW 1,5/1/2,5
białko pozyskam głównie z : wołowiny , ryb , piersi kurzej , chudego twarogu
węglowodany pozyskam głównie z : makaronu SYMBIO , ryżu , pieczywa pełnoziarnistego,
płatków owsianych

Suplementacja :
a/ białko (Syntrax Matrix 5.0) – 30gr jako ostatni posiłek w dniu treningu siłowego
b/ BCAA (Aticatabolix FA) – 5gr przed i 5gr po treningu siłowym
c/ Omega 3 Platinum – codziennie 1 kaps.
i może coś jeszcze

Jakiego efektu konkursowego oczekuję po 2.etapie ?
Zagram w otwarte karty ;

Oczekuję powrotu wymiarów ramion do wielkości dla mnie szczytowej ( z dnia 13.07.2012) + coś tam ...... na mały plus


Zobaczymy czy plany zrealizuję . Jest to wielkie wyzwanie i wielka niewiadoma .
Ale jak wszystko pójdzie tak jak jest „policzone” i zaprogramowane to jest mała szansa na sukces .


Na koniec informacja techniczna ; ponieważ na codzień nie będzie zbytnio o czym tu pisać to informuję wszystkich zainteresowanych , że wpisy konkursowe pojawiać się będą sporadycznie i tylko w kluczowych momentach. Jak ktoś chce , może tutaj pytać mnie o wszystko co go interesuje ws mojego treningu i diety. Postaram się zawsze odpowiedzieć. Poza tym możemy tu gadać „o dupie Maryni” - będzie przynajmniej wesoło.
Prowadzę swój cykliczny tygodnik ( adres w mojej stopce). Tam na bieżąco będzie opisywana sytuacja.




Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2012-11-10 19:18:56

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Może będzie to przykro brzmiało - prawda jest przeważnie bolesna!
A więc:
1. Pomiary nie były wykonywane w jednakowy sposób (różny kąt ugięcia przedramienia oraz taśma miernicza na skos - przy maksymalnym wymiarze z połowy roku).
Życzę wytrwałości i sukcesu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6205
ojan
.........Pomiary nie były wykonywane w jednakowy sposób (różny kąt ugięcia przedramienia oraz taśma miernicza na skos - przy maksymalnym wymiarze z połowy roku)............


Jak najbardziej się zgadzam Janie .... dlatego zakupiłem 3 tygodnie temu polecaną miarkę ! Teraz pomiary są powtarzalne.
Chyba każdy kto mierzył się miarą krawiecką miał zawsze te same problemy - co pomiar to odczyt +/- do 1 cm ( mnie to zawsze osobiście irytowało na maxa ). Ale cóż , w lipcu jeszcze nie miałem porządnej miarki ........ - zresztą pomiar ten został pokazany aby wskazać cel do którego będę zmierzał.

Nie zmienia to jednak postaci rzeczy ; końcowy pomiar konkursowy ( ten który będzie wykonywany na początku lutego 2013 ) wykonany zostanie już porządną ,tą samą miarą automatyczną którą wykonywany był wczoraj pomiar startowy . Dołożę też maksymalnych starań aby ułożenie ramienia było w obu przypadkach IDENTYCZNE i aby miara opinała ramię W TYM SAMYM MIEJSCU co wczoraj.

Pozdrawiam

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
no no, ładny trik z tym odwodnieniem, gratuluję pomysłu :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam w konkursie :)

Osobiscie uwazam, ze Twoja metoda uniemozliwia koncowa ocene skutecznosci stosowanego treningu przez zastosowane eksperymenty z odwadnianiem. Wiadomo, ze obowdy powroca do poprzednich rozmiarow, jak sie napompujesz woda. Ale czego to dowiedzie? Skutecznosci srodka odwadniajacego chyba tylko , ktory umozliwil takie przygotowanie sie do zawodow by je wygrac :)

Wiec mysle ze cel powinienes udzialu zmienic na: wygrana w konkursie hehe

Zycze powodzenia :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Biceps & Triceps wg lempetro

Następny temat

astry1 - czyli moja droga po sportową sylwetkę

Wiecej