SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Błyskawiczny - hipotetyczny start wg rutkow

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4624 Napisanych postów 45135 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 367243
Witam wszystkich ktorych zainteresuje moje wypociny na temat przygotowania do mojego pierwszego startu .
Nie bedzie to opis hipotetycznego startu tylko tego ktory sie odbył , mam nadzieje ze w calosci opisze jak to wygladalo i niczego nie pominę .

Na samym poczatku dodam ze nie bede opisywał jakis srodkow uzywalem a nie kryje sie z tym i nie mowie ze jestem naturalem .

Moj pierwszys start odbył sie w Sopocie i startowałem w kategorii seniorzy starsi czyli tzw open .
Osob w kategori bylo 9 , udało dostac mi sie do finalu z czego bardo sie ucieszyłem i ostatecznie zająłem 6 miejsce , bylem najlżejszy z uczestników bo wage mialem na scenie 75kg ale podobno najbardziej dociety . Inni uczestnicy wahali sie w wadze od 80-100kg .

A teraz sam okres przygotowawczy .

Mase zakończyłem z waga 88kg i zaczal sie 10tyg okres redukcji pod zawody .

Początki redukcji byly bardzo przyjemne bo po duzej ilosci jedzenia odcięliśmy kalorie z wegli i nie dosc ze lepiej sie ćwiczyło to jeszcze sila szla do gory . Wiec początkowy okres redukcji jest najlepszym okresem jak dla mnie bo i samopoczucie lepsze to i wyniki do gory .

No ale to co dobre szybko sie konczy , po jakims czasie przy wiekszym obcięciu kal sila zaczela spadać , zaczalem bardziej byc zmeczony ( cardio kręciłem 6x55min)

Treningi wyglądały podobnie jak na masie az do ostatniego tygodnia przed zawodami i to jest najwazniejszy czas wg mnie zeby przetrwac to cale przygotowanie.
Oczywiscie przez caly okres redukcji nauka pozowania , prawie dzien w dzien a to tez duzo sil odbiera , jak ktos próbował to wie stac w napięciu przez jakis czas.
Na poczatku bylem na naukę pozowania u Huberta w Poznaniu i naprawde pokazal mi jak dokladnie wykonywac wszystkie pozy .

A wiec tak ostatni tydzien wyglada tak :
Ostatni trening nog , i ostatnie cardio w pierwszym dniu ostatniego tygodnia .

Hormony zbite do zera , samopoczucie nie do wytrzymania , nie chce sie z nikim rozmawiac , zmeczenie poziom max , nerwowość poziom max.
Zaczyna sie nawodnienie czyli picie wody po ok 12l przez 4dni potem z kazdym dniem schodzimy z ilością wody az do zera w dniu zawodow. Sol kazdego dnia niepamietam dokladnie ale chyba po 10g .Za to pompa na treningu po soli mega az miesnie chca wybuchnąć .
Treningi FBW i gdyby nie mocna przedtreningowke nie dalbym rade , nie ma ochoty i sily na zebranie sie na trening
.

Trening wygladal tak :

1a. Plecy 8s po 15-20 powt
1b. Klatka 8s po 15-20 powt
1c. Brzuch 6s po 20-25 powt
2a. Barki 5s po 15-20 powt
2b. Triceps 5s po 15-20 powt
2c. Biceps 5s po 15-20 powt

Jedynie co w glowie jest to postawiony cel i darzy sie do niego i to pomaga.

Kalorie sa na bardzo niskim poziomie .

I przychodza 2 dni do zawodow i zaczyna sie ladowanie .
Codziennie 8 posilkow na przemian 100g ryzu plus miod omega3 , lub 100g ryzu olej kokosowy kurczak .

Przychodzi dzien przed zawodami i oprocz szamy j/w na noc ladowanie burgerem / pizza i lody , do tego winko na noc .
Dzien przed zawodami malowanie calego ciala pierwsza warstwa podkładu .

I dzień przed zawodami weryfikacja , dla mnie nie miało to zadnego znaczenia bo moja kat była open czyli waga i wzrost nie liczyły sie .

Dzien zawodow 3 posilki takie jak na ladowanie , przed samym wyjsciem na scene ladowanie weglami , wafle ryzowe/zelki/batony...
Malowanie druga warstwa , oliwka na cialo no i oczywiscie jakies aakg i pompowanie sie przed samym wyjsciem .

Ja mialem mala przygodę Przed wyjscie bo juz wołali mnie na scene a ja nie mialem jeszcze oliwki nałożonej i wpadlem w ostatniej chwili .

Na scenie byla duchota troche brazer mi popłynął ale sędzina chodzila i wycierała podawała wode .

Bardzo wyczerpujące pozowanie kilkukrotne , potem dowiedzialem sie ze wchodze do finalu i bylem mega szczesliwy chociaz bardzo wyczerpany i znow trzeba bylo dac siebie wszystko podczas pozowania i na koniec uklad dowolny ktory trwał 1 min .

Super mialem moj debiut , po zawodach nie moglem poszalec z jedzeniem bo za tydzien mialem kolejne startu dzien po dniu ale juz mojej docelowej kat 80kg gdzie zdobyłem srebro i brąz .

Nagroda

I dzien po zawodach trening nóg i tak wygladały

Dziekuje za przeczytanie i jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2020-03-18 14:21:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7763 Napisanych postów 25519 Wiek 71 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1097384
Brzucha zazdraszczam!
Raz jeden piłem więcej wody przed startem - nigdy więcej później tego nie praktykowałem (no ale wtedy nie jadłem soli). W nocy przedstartowej miałem niesamowite kurcze mięśni i w końcu i tak musiałem wypić dosyć dużo wody )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4624 Napisanych postów 45135 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 367243
Przed startem kiepsko pic duzo wody , ja aspargin i sol ladowalem i skurczy nie mialem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5821 Napisanych postów 26965 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 709851
Super przeżycie i wrażenia niezapomniane.
Kto nie startował,nie jest w stanie zrozumieć te uciechy za zdobyte miejsce-obojętnie jakie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Dokladnie powiem ze to byl najpiękniejszy debiut jaki moglem sobie wymarzyć , pomogła mi we wszystkim kobieta ktora byla obok mnie ale dokladnie ze wszystkim nawet przy pozowaniu pokazywała mi co bardziej napiac gdzie poprawic , przy jedzeniu , no i mielismy super pobyt w Sopocie w hotelu Sheraton przy samej plazy i prywatna plaza z leżakami i przy samej muszli zawodow , szkoda ze w stu procentach nie skorzystałem ze wszystkiego ze wzgledu na moje ogromne zmeczenie i obojetnosc przez to wszystko .

I fakt jak uslyszalem ze dostalem sie do finalu ucieszylem sie jak dziecko , zreszta ja z tego wszystkiego po półfinałach zszedlem i nawet nie wiedzialem ze dostalem sie do finalu ale organizator znalazł mnie tam wśród tłumu i zawołał , byl to najbardziej zakrecony start ale pozytywnie zadowolony

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2020-03-19 21:46:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Widze male zainteresowanie bylo konkursem ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7763 Napisanych postów 25519 Wiek 71 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1097384
rutkow
Widze male zainteresowanie bylo konkursem ....
Do odważnych świat należy. Dla mnie jesteś zwycięzcą - zobaczyli i odpadli bez podjęcia walki.
Patrząc na poziom zawodników na scenie niewielu myśli o starcie w zawodach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest to ogromne doswiadczenie , dopóki ktos nie wyjdzie ze swojej strefy komfortu i nie stanie na scenie nigdy sie nie dowie jakie to przezycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1957 Napisanych postów 2354 Wiek 53 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 31618
Dokładnie, kulturystą nie byłem, ale w innych zawodach wiele razy przed publiką startowałem. Najbardziej nie nokautu się bałem tylko ośmieszenie przy słabej walce. No i tych 300 widzów na hali podczas moich zawodów potrafi wygwizdać słabych zawodników, mnie na szczęście to nie spotkało, ale poniekąd za to podziwiam Najmana, a ostatnio Szpilkę, że pomimo drwin nie załamują się. Ja bym spasował ze względu na psychiczny ciężar.

Zmieniony przez - olotraper w dniu 2020-04-01 14:28:07
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Olo to jedno a drugie przygotowania jakie towarzysza kulturystyce i sprowadzenie organizmu to skrajnego wycieńczenia .... nie raz widziało sie zawodnikow ktorzy mdleli na scenie z odwodnienia czy braku tlenu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
rutkow
Olo to jedno a drugie przygotowania jakie towarzysza kulturystyce i sprowadzenie organizmu to skrajnego wycieńczenia .... nie raz widziało sie zawodnikow ktorzy mdleli na scenie z odwodnienia czy braku tlenu ...
Bo taka kulturystyka jest zaprzeczeniem idei kulturystyki: siła sprawność piękno
Nadmierne odtłuszczenie i wszystkie żyły na wierzchu są okropne!

Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-04-01 16:33:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs- trening bez siłowni :drazekm

BF