SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs: Biceps & Triceps-Start :3 listopad 2012-Wyniki s 19

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Wchodzimy od dziś w ostatnią decydująca fazę konkursu a dokładnie jego clou(mamy jeden falstar ale.... mistrzowie moga sobie na to pozwolić :) ).


Do 2 lutego ,do godziny 22:00 wrzucamy zdjecia z mierzonymi ramionami.
Tym razem miejsca sa punktowane podwójnie,czyli:
za I miejsce 6 pkt
za II 4 pkt
a za trzecie 2 pkt

Z dużą niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia i wyniki....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Ostatnie godziny na zamieszczenie zdjęć i wymiarów...
Forum dziś niestabilne,więc lepiej się pospieszyć....:)

Kiedyś jechałem na zawody z apetytem na bardzo wysokie miejsce....Niestety pociag miał po drodze awarię,dojechałem na dekoracje.....:).
Nikt też nie zezwolił mnie na start po czasie,nie uwzglednili przyczyn niezależnych ode mnie..:)


Usłyszałem tylko:...już po zawodach...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3305
Ja jeszcze czekam na kumpla żeby z aparatem przyszedł bo jakbym sam robił sobie telefonem to zaraz by ktoś pisał,że krzywo czy ze nie widac nic i takie ble ble.mam nadzieje ze serwer nie padnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
ja już wrzuciłem swoje

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Czas minął-bierzemy się za sędziowanie i ocene nadesłanych zdjec i wymiarów...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Jeszcze troche cierpliwości,wyniki już odkodowałem ze zdjęc,sprawdzam jeszcze inne sprawy z regulaminem....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Wyniki gotowe były już wczoraj ale rozpatrywałem na różne sposoby casus Archibald.Jak widać troche to czasu zajęło...:)

Wyniki końcowe starałem sie odczytć jak najlepiej ze zdjęc-powiekszałem zdjecia).

Co do Archibalda-mógłbym nie uznać wymiarów początkowych po odwodnieniu z dwóch powodów:
-wydaje mnie się spadak obwodów po odwodnieniu zbyt duży w stosunku do utraty wagi
-inny kąt ugięcia ramion na zdjęcich poczatkowych i końcowych

Ale podobnie mógłbym mieć obiekcje do wymiarów innych uczestników-oczywiście nie chodzi o żadne podejrzenie o oszukiwanie, ale błedy pomiarowe:
-miara troche ukośnie prowadzona,
-wydaje się czasem ,ze nie w miejscu najwiekszego obwodu-patrzac na zdjecie,na zdjęciach początkowych i końcowych
-różne kąty ugiecia ramienia przed i po-oczywiście patrząc na zdjęcie,czasem nawet niewidoczne przedramiona.


Druga sprawa: w momencie zgłaszania się do konkursu i wstawienia zdjeć nie miałem ,żadnych uwag krytycznych,uważam,że nie fair byłoby teraz podważać swoje poprzednie stanowisko i w jakiś sposób zmieniać reguły .

Trzecia sprawa:teraz widzę ,że punktacja mogłaby być do szóstego miejsca(a nie tylko 3 pierwsze) w każdym etapie albo nawet wszystkie miejsca mogłyby byc punktowane.
Przy zachowaniu podwójnej punktacji za wymiary ramion.

Będzie co zmieniać przy innych tego typu konkursach.

Metody do wykorzystania w takim konkursie-determinacja w osiagnięciu wygranej:

-przy szybszym ogłoszeniu konkursu-liczyłem
- ,ze niektórzy odpuszcza treningi całkowicie(lub chociaż ramiona) i wejdą na ten czas do konkursu na dietę redukcyjna prawie bez węgli.
-ewentualnie jakieś lekkie odwodnienie(bez farmakologi czywiście),nasilenie aerobów .
-pomiar oczywiście na zimno,bez zadnej aktywnosci fizycznej

Takie spadki sa szybkie do odzyskania i nieszkodliwe dla zdrowia-to pogłebione naturalne wahania wymiarów.

Pomiary końcowe:

-trening na mase z odpowiednim odżywianiem,suplami,cieżarami(oczywiście żadnych środków farmakologicznych) itp
-stopniowanie obciażenia treningowego na ramiona(ilosc serii,obciążenia,czestotliwość treningów,odpowiednie srodki treningu,ze szczególnym uwzglednieniem koncowych 6,4,2 tygodni
-pomiar -najlepiej po treningu ramion na max pompie-nie było sensu wpisywać zakazu takich praktyk,bo to jest nie do sprawdzenia.
Wydaje mnie się że nie wszyscy z tego korzystali...



Wyniki:jeżeli zauważyliście jakieś błędy,reklamacje uwagi-rozpatrujemy zgłoszone dzis do 22:00.

Zamieszczam też druga,wydaje mnie się też ciekawą tabele,która pokazuje ile rzeczywiście przybyło pola przekroju obwodu ramion.

Pokazuje to wg mnie -ilość włożonego wysiłku w rozwój i zwiększenie obwodów,skuteczność wybranych metod w liczbach bezwzglednych,czyli w cm2.












Zmieniony przez - masti w dniu 2013-02-03 13:53:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
Gratuluje wszystkim i dziekuje za rywalizacje w konkursie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Profesjonalne uzasadnienie werdyktu! sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Nie spotkałem się jeszcze aby zawodnik zajmował dwa miejsca jednocześnie na pudle. Wydaje mi się, ze powinno być 1 miejsce ex aequo. Tak wiem robi się problem z miejscem 3-cim...
Ale to zmienia faktu.

Trzecie też może być ex aequo

Zmieniony przez - astry1 w dniu 2013-02-03 14:14:00

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skrzydło - Dalej walczę

Następny temat

Typy Budowy,Wzrokowa Ocena % BodyFat

WHEY premium