SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec przyrostów?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Cześć

Mam na imię Piotrek mam 17 lat i jestem tu nowy. Nie wiem czy to dobry dział, wybaczcie jeżeli coś pomyliłem. Może zacznę od tego jak zaczęła się moja przygoda z siłownią. Od dzieciństwa zawsze byłem grubaskiem :) lecz kolega zaczepił w mnie chęć rozwoju sylwetki wiec zacząłem ćwiczyć.Początkowe efekty były bardzo obiecujące (rosłem w oczach) bez jakichkolwiek odzywek i suplementów. Potem wziąłem się za dietę i zrzuciłem bardzooo dużo kg, ale mięśnie zostały.Jedynym nie dającym mi spokoju faktem było to, ze przez to, ze bylem otyły moja gospodarka hormonalna "szalała" i nabawiłem się gino ;( Nie ukrywam, ze była to motywacja do rozbudowy muskulatury, a w szczególności mięśni piersiowych. Lekarz stwierdził jednak , ze nie cofnie się juz tego farmakologicznie (Tamoxifen) i usunięto mi to świństwo chirurgicznie. Przy zmianie opatrunku pielęgniarka zapytała się czy nie brałem jakiś anabolików, bo dostrzegła , ze bylem dosć rozbudowany, oczywiście zaprzeczyłem, bo nic nie brałem. Po pewnym czasie wziąłem się za kreatynę. Początkowo efekty były ok. Następnie zrobiłem trochę przerwy (ok.5 mies.) i ponownie zacząłem cykl z kreatyna, białkiem i węglowodanami (efekty już trochę słabsze). Długi czas ćwiczyłem na sucho i kolejny raz zabrałem się za kreatynę. (efekty bardzo ubogie). Zacząłem ćwiczyc na sucho długi okres czasu, aż do niedawna. Ponownie kupiłem kreatynę + bcaa i staram się dbać o moja dietę. Co zyskałem do teraz: troszkę słly i parę kilo w przód, ale obwód bicepsa nadal się nie zwiększył. Już nie wiem co robić to jest naprawdę irytujące ćwiczę już prawie ponad rok bez jakichkolwiek efektów!!! Nawet ostatnio zastanawiałem się nad zażywaniem omy z tego wszystkiego, ale to mijałoby się z celem. Ech nie wiem co robić, naprawdę ciężko było mi dojść do dzisiejszego stanu. Bardzo proszę o pomoc w Waszej strony i jeszcze raz przepraszam jeżeli pomyliłem działy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Brzuch rozbudujesz wielostawowymi ćwiczeniami.
Ciągi,przysiady,wiosłowania + ćwiczenia unilateralne budują prawdziwy,silny 8-pak.Oczywiście stosowanie pasa w każdej serii osłabi trochę pracę rdzenia.

Izolacje bezpośrednie na brzuch są tylko dopełnieniem.Więc parę razy w skali całego roku,kilkutygodniowe mikrocykle,z włączeniem do treningu ćwiczeń na brzuch.Nie więcej.To nie są takie zdrowe ćwiczenia,jak się niektórym wydaje.Możesz pogłębiać wady postawy,jakby nie patrzeć,w większości ćwiczeń łamiesz celowo pozycję techniczną,aby aktywować mięśnie brzucha do pracy.

Ty jesteś jeszcze początkującym,więc odpuść sobie.Kiedy będziesz już zaawansowanym bykiem,można będzie myśleć nad treningiem brzucha,aby postawić kropkę nad i,w końcówce redukcji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wypełnij ankietę działu.Ale z tego co widzę po profilu,żadne zastoje nie powinny mieć jeszcze miejsca.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
O kurcze. Może to potrwać jak już wspominałem jestem tu nowy , ale szybko się uczę;) Biorę się za ankietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Piotr100
PŁEĆ: Mężczyzna
WIEK: 17,5 dokładnie
WZROST: 183 cm
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 80kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 28cm
OBWÓD BICEPSU: 34cm
OBWÓD ŁYDKI: 39,5cm
OBWÓD UDA: 57,5cm
OBWÓD BIODER: 90cm
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA:88cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 103cm
OBWÓD BARKÓW: 120cm
OBWÓD NADGARSTKA: 16,5cm
OBWÓD KOSTKI U NOGI: 24cm

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU**************************

WAGA CIAŁA: 80kg
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA TRICEPSIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA BICEPSIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁOPATCE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NAD BIODREM:
GRUBOŚĆ FAŁDY BRZUSZNEJ:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA UDZIE:
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁYDCE:
SUMA GRUBOŚCI FAŁD:
WYNIK TOTALNY BODY FAT:
(Musze zaopatrzyć się w fałdomierz)
[dane obliczone na podstawie :http://www.topendsports.com/testing/tests/skinfolds.htm] 

****POMIARY SIŁOWE****************************************
(Uzupełnie w niedługim czasie)
PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - trzy różne wyniki
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - trzy różne wyniki
WYCISK SZTANGI NA PŁASKIEJ: [cięzar X powtórzenia] - trzy różne
WIOSŁOWANIE SZTANGI : [cięzar X powtórzenia] - trzy różne
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - trzy różne

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] :

MASA JAKOŚCIOWA/ MASA AGRESYWNA/ REDUKCJA JAKOŚCIOWA/ REDUKCJA AGRESYWNA/ SIŁA KULTURYSTYCZNA / REGENERACJA / GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH :

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] :

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:Brak
PRZEBYTE KONTUZJE: Brak
ALERGIE: Już nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Brak

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK (plecy staram się robić raz w tygodniu w szkole na wyciągach)
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA/SZTANGIELKI I WYCIĄG: NIE

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:ekspander, kołyska do brzuszków,ew. wioślarz,

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU: (Dieta nie była idealna)
PODAZ KALORII: Granice 2900-3000 kcal
ILOSC BIALKA NA KGMC:
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC:
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC:

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START:
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START:
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START:
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START:

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY:NIE
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: TAK
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: NIE

***************************************************************
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jak uzupełnisz wszystko to się tym zajmiemy- jednaże wyniki masz dośc mizerne- odzywiasz się wogóle jakoś

ponadto widzę, ze najbardziej zaniedbane sa chyba nogi...

nie wpisałeś chyba stazu treningowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Dobrze zrobie to w najblższym czasie. Więc mój staz to prawie 3 lata z przerwami. Kiedyś jak jescze byłem otyły to szybko przybierałem na wadze. Teraz wręcz przeciwnie jem tyle, że aż zupełnie nie daje rady. Słodyczy prawie nie jadam, fastfoody raz na 2 miesiące, wszystko zdrowe i pełnowartościowe. Moi rówieśnicy śmieją się, że tak dużo jem, ale naprawde chcę przybrać na masie (solidnej masie). Przyznaje sie, że nogi zaniedbuje bardzo, ale wszystko inne trenuje regularnie od tych 3 lat. Mam 3-4 dni treningowe w tygodniu. Przy moim stażu miałem też bardzo duzo zmian planu treningowego. Kombinowałem z powtórzeniami, seriami, intensywnością wszystko na nic. Naprawde już nie mam pojęcia w czym leży bład, dlatego jesteście moja ostatnią nadzieją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
błąd może też leżeć właśnie w zbyt częstych zmianach, może też leżeć jednak również i w odżywianiu bo jeść dużo a jesli właściwie i we właściwym czasie to dwie różne sprawy.

myslę, ze należałoby te dwie rzeczy jakoś usystematyzować a już będzie z górki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Posiłki staram się spozywać tak:
6.00
Kreatyna

Rano
6.30 śniadanie przewaznie 3 kromki chleba razowego +jajko + mleko ew herbata gorzka i twaróg ok 150g

10.30 2 jajka+4 kromki chleba razowego z szynką,+2 jajka

15.00 Torebka 1.5 torebki ryżu i sos z piersi kurczaka, ew kasza ziemniaków nie jadam,

17.00 Trening (bcaa przed i po treningu)rownież (po treningu kreatyna)

18.30 - 19 Kolacja Twaróg, co 2 dzień omlet z 3-4 jajek, jogurt z otrębami+400ml mleka,

To tak mniej więcej przybliżyłem co i w jakich ilościach zjadam. Proszę o poprawę ew. błędów w diecie. mogę oczywiście wstawić też rozpiskę treningową gdyby miało to coś pomóc. Od dziś sprobóję zwiększyć liczbę spożywanych kalorii. Zapomniałem również dodać, że codziennie wykonuję ćwiczenia na brzuch średnio 15-20 minut wieczorem. I dziękuję za dotychczasową pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Dział Odżywianie jest od problemów z dietą, która u Ciebie leży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
... tak, a zapewne tez i trening, mozesz go nam pokazac.



Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2011-11-26 18:59:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY!!!

Następny temat

dzielony

WHEY premium