SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec przygody Lozano z kadrą siatkarzy ! Kto następcą?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Argentyński szkoleniowiec Raul Lozano nie jest już trenerem polskich siatkarzy. Na spotkaniu Lozano z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęto decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu Argentyńczyka na kolejny czteroletni cykl - czytamy na stronie internetowej PZPS.
Dotychczasowy trener polskich siatkarzy Raul Lozano o decyzji PZPS dowiedział się na spotkaniu z prezesem związku Mirosławem Przedpełskim, członkami Prezydium PZPS oraz trenerem Alojzym Świderkiem.

Podczas spotkania uznano, że cykl czteroletni, na który został zatrudniony argentyński szkoleniowiec został zakończony.
Wczoraj o pracy Lozano dyskutował zarząd związku. Jego członkowie zapoznali się z analizą Wydziału Szkolenia, która dla Argentyńczyka wypadła ponoć bardzo dobrze, zalety zdecydowanie przeważały nad wadami, ale końcowe wnioski nie były już tak radosne. Wydział zarekomendował zmianę na stanowisku trenera kadry.

Zarząd PZPS podjął decyzję, że następca Raula Lozano na stanowisku trenera reprezentacji siatkarzy zostanie wybrany przez nowe władze związku.

27-28 października odbędzie się walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze delegatów PZPS. Wybierze ono nowy zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: Onet

A więc zakończyła się wspaniała przygoda trenera Raula Lozano z naszą kadrą, trwająca od 2005 r. W tym czasie odnieśliśmy wiele zwycięstw i wiele porażek. Najsromotniejsze to z pewnością, ME 2007 i Eliminacje do ME 2009. Były też momenty wspaniałej gry jak MŚ 2006 gdzie zdobyliśmy srebro, czy faza interkontynentalna LŚ 2007. Teraz czas na nową twarz, wg mnie powinien być to trener zagraniczny

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Na pewno Lozano należą się podziękowania za te cztery lata i wiele wspaniałych chwil. Najbardziej szkoda niedawnych IO gdzie mógł być medal.

Z minusów, trochę za dużo było różnych nieporozumień, niektórzy zawodnicy byli pomijani albo wykluczani z kadry, przez to czasem brakowało wartościowych zmienników. Dobrze, że na koniec w słabym stylu ale jednak awansowaliśmy na ME, dzięki czemu Lozano nie zostawia po sobie spalonej ziemi.


Marzy mi się teraz fachowiec z nawyższej półki (czyli niestety z zagranicy bo w Polsce nie widać wybitnych trenerów), który umocni i ustabilizuje naszą pozycję w świecie. Dobrze by było gdyby był to człowiek spokojny i ugodowy bo trochę za dużo było ostatnio zamieszania wokół kadry męskiej jak i żeńskiej.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Zmieniłem trochę nazwę tematu Bo chciałem żebyśmy podyskutowali na temat następcy Lozano. Najchętniej oczywiście widział bym na tej pozycji Bernardo Rezende, ale ciekawe czy jego zatrudnienie jest w ogóle możliwe ?

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4922 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21884
Moim zdaniem to tylko dwie opcje. Bernardo Rezende lub Huge McCuchen
czy jak to się piszę ale raczej chyba ta pierwsza opcja.

Jedz synku jedz, bo czasem grama brakuje do kilograma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Wg mnie najlepszym trenerem jest Bernardo. Oczywiście Raul Lozano też był świetny w tym co robił. Jeśli Związek podjął decyzję o zmianie trenera, to musi znaleźć godnego następce Lozano. Njlepszym w moim mniemaniu jest Bernardo Rezende!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Troche szkoda,że jednak odchodzi bo ten niewileki człowiek odwalił świetną robote Zgadzam się B.Rozende to może być strzał w dziesiątke...

Zmieniony przez - Thai-Mati w dniu 2008-09-16 20:32:48

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Takich oto trenerów na stanowisku selekcjonera kadry widzi "siatka.org":

Bernardo Rezende: Ściągnięcie Brazylijczyka do Polski to marzenie działaczy, którzy podobno nawet już się z nim kontaktowali. On jednak skłania się ku temu, by pozostać w swoim kraju, gdzie prowadzi też zespół klubowy.


Daniel Castellani: Najbardziej ceniony trener i postać związana z siatkówką w Argentynie. Trener Skry ma świetny kontakt z polskimi zawodnikami, już jest ceniony w naszym kraju. Ale nie wszyscy działacze są skłonni zaakceptować jego związki z Bełchatowem.


Hugh McCutecheon: Nowozelandczyk zrobił furorę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Po czterech latach w Ameryce, gdzie siatkówką mało kto się interesuje, praca w Polsce byłaby dla niego rajem. I dałby z siebie wszystko, nie tylko pracując z seniorami.


Ferdinando De Giorgi: Lubi i zna Polaków, prowadził w naszym kraju nawet szkolenia. Obecnie Włoch jest trenerem klubowym w Lube Banca Macerata, ale po sezonie mógłby zająć się reprezentacją Polski.

1 i 3 opcja wg mnie najlepsza

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 539
Ale przecież pan ze związku wypowiadał się że widziałby tam pana Krzysztofa Stelmacha?
Wg mnie to standardowa polska mentalność, wszyscy od razu chcieli byli, że zatrudnia się trenera zagranicznego id razu mistrzostwo świata. Wszystko wymaga czasu, włożenia pieniędzy itd. Dobrze że nie wyrzucili Wenty z piłki ręcznej bo wtedy straciłbym szacunek do polskiego sportu. Może czas na zmiany, może potrzeba nowych bodźców, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Mi do mojego opisu najbardziej pasuje McCutecheon.

(tylko mógłby coś zrobić z tym nazwiskiem, bo w życiu nie zapamiętam jak to się pisze )

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Raul Lozano w Polsce będzie już tylko do soboty. Tego dnia wsiądzie do samolotu i odleci do Argentyny. Jego praca z naszą reprezentacją dobiegła wczoraj oficjalnie końca. - To były dla mnie cztery piękne lata. W każdej pracy przychodzi taki moment, że koło się zamyka - mówi Lozano.


PZPS nie przedłużył jednak z panem kontraktu. Mocno pan rozczarowany?



Raul Lozano: - "Nie, w ogóle! Można się było spodziewać, że mecz z Belgią był moim ostatnim. A tak naprawdę to tuż po olimpiadzie czuło się, że to koniec. Odchodzę, ale nie mam żalu. To były dla mnie cztery piękne lata. W każdej pracy przychodzi taki moment, że koło się zamyka. I tak się właśnie stało ze mną. Teraz będę mógł się nacieszyć rodziną. Przez pierwszy rok pracy w Polsce spędziłem tu 9 miesięcy, w drugim roku 11 miesięcy, w trzecim 9,5, a w czwartym 7. To oznacza, że rodzina prawie mnie nie widziała."


Ma pan jakieś propozycje?



- "Pracę oferują mi Niemcy, Bułgaria, Hiszpania, Iran i Japonia. Kusi mnie podjęcie nowego wyzwania. Z Hiszpanią już pracowałem, a Niemcy i Bułgaria przypominałyby mi to, co robiłem w Polsce. Może więc Iran lub Japonia? To byłoby coś całkiem nowego."


Największy pański sukces z Polską to...


- "Pewnie wszyscy powiedzą tak: jedyny sukces Lozano to wicemistrzostwo świata. A ja patrzę na to inaczej. Za największe osiągnięcie uważam to, że przez te cztery lata walczyliśmy jak równy z równym z najlepszymi zespołami na świecie. Poza Brazylią, potrafiliśmy wygrać z każdym. Cieszę się, że większość moich siatkarzy potrafiła utrzymać się na światowym poziomie. Świderski grał kapitalnie, Zagumny zebrał kilka cennych wyróżnień, świeżą krew wnieśli Wlazły i Winiarski. Kadziewicz zrobił kapitalną robotę, to samo Gruszka, wzorowy kapitan. Wymieniać mógłbym bardzo długo."


Najtrudniejszy moment w ciągu tych czterech lat?


- "Śmierć Arka Gołasia. Tego chłopaka już nigdy nie da się zastąpić. Serce po jego stracie krwawi mi do dzisiaj. A co do samych meczów i imprez, to najbardziej zabolała ostatnia piłka w meczu z Włochami na igrzyskach. W tym momencie wiadomo było, że coś się właśnie skończyło. A przecież każdy widział, jak bardzo nam zależało, aby stanąć na olimpijskim podium."


Nie ze wszystkimi w Polsce było panu po drodze...


- "Nie przesadzajmy. 2-3 byłych trenerów zaciekle mnie atakowało, ale głównym powodem ich frustracji było to, że nie mają pracy. A jak ktoś nie pracuje, to zajmuje się krytyką innych."


Polska publiczność?


- "Najlepsza na świecie."


Największy pański błąd?


- "To, że nie nauczyłem się języka polskiego. Przez to i mnie, i Polakom w pewnych sytuacjach było trudniej."


Jaka będzie przyszłość polskiej siatkówki?


- "Jeśli nie popełni się błędów, to super. Polska ma wszystko, aby przez lata być w ścisłej światowej czołówce. Przecież to tu odbędą się mistrzostwa świata 2014. Niby to odległa data, ale przygotowywać trzeba się już teraz. Nie zaśpijcie, nie zepsujcie tego wszystkiego!"

Źródło:siatka.org

Dobrze, że rozstanie Lozano z Polską odbywa się w miłej atmosferze Pozostaje mu podziękować, za te 4 roku i życzyć dalszych sukcesów

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4922 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21884
Przeczytałem że Właśnie CAstlellani jest najpoważniejszym kandydatem
na Trenera. A ten Włoch z Lube też chyba nie najgorszy.

Jedz synku jedz, bo czasem grama brakuje do kilograma

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie - jaka rozgrzewka? (ból pachwiny)

Następny temat

problem z hamulcami

WHEY premium