SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec progresu w 1szej redukcji - prośba o porady.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4440

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

Bf poniżej 15% Waga 92-95

Waga

101,4

Wzrost

192

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%, zmierzone prof wagą.

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca biurowa.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

5-7x w tygodniu siłownia - FBW ale powoli robi się z tego Split z braku czasu. 30 min cardio w DN, 1h w DNT.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana dieta 2000kcal, spadek wagi ze 126 do obecnej. Szczegółowo w temacie.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry aczkolwiek bez badań, jestem palaczem i miłośnikiem kawy.

Stosowana lub planowana suplementacja

Animal Cuts, Thermo Speed, Fat Burner, T Burner, Redox Extreme (aktualnie), Mezomorph, T5(aktualnie), CLA(aktualnie, Berberyna(aktualnie), Różne białka, obecnie koncentrat bo używam mało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2726
Antos098
LordBeny
deja vu
Oprócz tego, co Koledzy wyżej napisali podejrzewam kiepski trening - bo nie da się robić sensownie FBW 7 razy w tygodniu, na początek dodawanie takich ilości kardio tez jest niecelowe.


Trening pod okiem trenera, 2h ćwiczeń po 2 ćwiczenia na każdą partię małymi ciężarami z ilością powtórzeń 12-20 w zależności od partii i ćwiczenia.
Jak już pisałem, nie mam problemu z chudnięciem bo chodne w bardzo dobrym tempie, które mnie zadowala. Mam problem z zalegającym tłuszczem, który spada nieproporcjonalnie do wagi, więc nie wiem czy problem leży w ćwiczeniach :)


Małymi ciężarami? masz jakieś niedowłady mięśni?
a 2h ćwiczeń na tym etapie to jest jakieś 4x za długo - samego treningu siłowego


Osoba, pod której jestem okiem jest zwolennikiem ćwiczenia do upadku mięśniowego a nie targania dużych ciężarów 12 razy bez odczucia tego treningu. Szczególnie przy redukcji, czy to zła droga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
kwestia tego jak te 2h wygladaja, bo ten sama objetosc treningowa moge zrobic w 40min a i w 2h

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
LordBeny
Antos098
LordBeny
deja vu
Oprócz tego, co Koledzy wyżej napisali podejrzewam kiepski trening - bo nie da się robić sensownie FBW 7 razy w tygodniu, na początek dodawanie takich ilości kardio tez jest niecelowe.


Trening pod okiem trenera, 2h ćwiczeń po 2 ćwiczenia na każdą partię małymi ciężarami z ilością powtórzeń 12-20 w zależności od partii i ćwiczenia.
Jak już pisałem, nie mam problemu z chudnięciem bo chodne w bardzo dobrym tempie, które mnie zadowala. Mam problem z zalegającym tłuszczem, który spada nieproporcjonalnie do wagi, więc nie wiem czy problem leży w ćwiczeniach :)


Małymi ciężarami? masz jakieś niedowłady mięśni?
a 2h ćwiczeń na tym etapie to jest jakieś 4x za długo - samego treningu siłowego


Osoba, pod której jestem okiem jest zwolennikiem ćwiczenia do upadku mięśniowego a nie targania dużych ciężarów 12 razy bez odczucia tego treningu. Szczególnie przy redukcji, czy to zła droga?


jesli myslisz ze nie jestes w stanie uzyskac upadku miesniowego przy 7powt to jeszcze malo wiesz
ps. cwiczac do upadku miesniowego robisz sobie wiecej szkody, niz pozytku

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2726
Jestem osobą początkującą więc wiem mało, podejrzewam że organizm osoby wyćwiczonej reaguje inaczej niż mój. Mi ciężko jest uzyskać zakwasy jak zwał tak zwał dnia następnego kiedy ćwicze na powtórzeniach rzędu 12-10-8. Kiedyś tak próbowałem na własną rękę i średnio mi wychodziło. Dlatego napisałem zapytanie na forum aby się czegoś dowiedzieć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
LordBeny
Antos098
LordBeny
deja vu
Oprócz tego, co Koledzy wyżej napisali podejrzewam kiepski trening - bo nie da się robić sensownie FBW 7 razy w tygodniu, na początek dodawanie takich ilości kardio tez jest niecelowe.


Trening pod okiem trenera, 2h ćwiczeń po 2 ćwiczenia na każdą partię małymi ciężarami z ilością powtórzeń 12-20 w zależności od partii i ćwiczenia.
Jak już pisałem, nie mam problemu z chudnięciem bo chodne w bardzo dobrym tempie, które mnie zadowala. Mam problem z zalegającym tłuszczem, który spada nieproporcjonalnie do wagi, więc nie wiem czy problem leży w ćwiczeniach :)


Małymi ciężarami? masz jakieś niedowłady mięśni?
a 2h ćwiczeń na tym etapie to jest jakieś 4x za długo - samego treningu siłowego


Osoba, pod której jestem okiem jest zwolennikiem ćwiczenia do upadku mięśniowego a nie targania dużych ciężarów 12 razy bez odczucia tego treningu. Szczególnie przy redukcji, czy to zła droga?


Deb.ilna tak bym rzekł.
Jaki upadek mięśniowy? z jakich ciężarów? 20-30kg? to się kompletnie mija z celem
później jest kombinowanie właśnie z wykluczaniem węgla itp

Nie to, żebym był WYŁĄCZNIE zwolennikiem targania dużych cięzarów, ale duże ciężary robią znaczenie w kwestii poprawy metabolizmu, postawy ciała, lepszego wykorzystywania składników odżywczych, większego pobudzenia układu nerwowego, nauki odpalania odpowiednich jednostek motorycznych itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
ale jak jest osoba poczatkujaca to lepiej niech najpierw opanije technike na mniekszych ciezarach, a dopiero pozniej sie nimi bawi
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
czellista
ale jak jest osoba poczatkujaca to lepiej niech najpierw opanije technike na mniekszych ciezarach, a dopiero pozniej sie nimi bawi


jasne, pod warunkiem, że nie jest to głupawy trening na zasadzie "rozpiętki" "uginanie o kolanko" "prostowanie ramion na wyciągu" - to jest zabawa, kosmetyka.. nie trzon treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
tez mam taka nadzieje ze trening opiera sie o siady, ciagi, ohp itp "boje"

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2726
Rozgrzewka 10m
1. Wyciskanie sztangi prostej szeroko 3x15
2. Przysiady ze sztanga (ostatnio robię po 2 serie z podwójnym dołem i 2 z podtrzymaniem)4x12
3.Ściąganie drążka górnego wyciągu do klatki szerokim nachwytem 4x20.
4. Wyciskanie hantli skos dodatni 3x20
5. Prostowanie oraz uginanie nóg na maszynach superserie 3x20
6. Przyciąganie uchwytów dolnego wyciągu do brzucha 4x20
7. Wyciskanie na maszynie na barki 3x15
8. Uginania hantlami na modlitewniku + prostowanie ramion na bramie 3x20
9. Ściąganie linek górnego wyciągu (lina lub jednorącz), pompki na poręczach na maszynie(nie mam pary żeby robić normalnie na ten moment).

Ostatnio dodalem martwy zamiast sciagania linek wyciagu dolnego, i to chyba tyle. Staram się zmieniać ćwiczenia.

Dodam ze nie zawsze robię wszystko, czasami dziele na pol, zależnie od czasu. Kolejność ćwiczeń różna, zazwyczaj robie partie po kolei.






Zmieniony przez - LordBeny w dniu 2018-08-28 14:00:30

Zmieniony przez - LordBeny w dniu 2018-08-28 14:01:03

Zmieniony przez - LordBeny w dniu 2018-08-28 14:02:50

Zmieniony przez - LordBeny w dniu 2018-08-28 14:04:55

Zmieniony przez - LordBeny w dniu 2018-08-28 14:19:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
i to zostalo rozpisane przez tego trenera?

to zle robisz cwiczac dowolnie. zasada jest jedna - cwiczysz od najwiekszej do najmniejszej partii, czyli: nogi, plecy, klatka, barki, ramiona. amen.


Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-08-28 14:38:52

when im going to do some mountaineering actually im going back home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta przed masa

Następny temat

Progres w redukcji.

WHEY premium