SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konferencja szkoleniowa "Żywienie i Wspomoganie w Sportach Walki"

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 179
Główny organizator: Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport przy współpracy Katedry Teorii i Praktyki Sportu AWF Katowice zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową
pt.: Żywienie i Wspomaganie w Sportach Walki

W ostatnim czasie w naszym kraju ogromnie wzrosło zainteresowanie sportami walki, co zawdzięczamy głównie promocji medialnej takich dyscyplin i formuł jak: boks, MMA, K1 czy KSW. Ogromna ilość osób uprawia także wiele wschodnich sztuk walki a także dyscypliny o charakterze olimpijskim jak choćby judo, zapasy, taekwondo. Każdy, kto spróbował swoich sił w dziedzinie sportów walki, doskonale wie jak bardzo mogą być wyczerpujące treningi. O sukcesie decyduje nie tylko technika, ale także doskonałe przygotowanie fizyczne i wydolnościowe organizmu.
Jednym z kluczowych elementów dostosowania organizmu do znoszenia dużych obciążeń wysiłkowych w tej dziedzinie sportu jest odpowiednia odnowa biologiczna organizmu, na którą składa się wiele istotnych czynników takich jak regeneracja żywieniowa czy zabiegi fizykalne przyspieszające proces restytucji organizmu: zabiegi wodne, termiczne, itp. Niezbędna jest także umiejętne kontrolowanie masy ciała, aby móc startować w określonych kategoriach wagowych

Celem tego szkolenia będzie zaprezentowanie najważniejszych zagadnień związanych z odnową żywieniową i biologiczną organizmu w sportach walki, wyjaśnienie najważniejszych zasad przygotowania żywieniowego oraz uświadomienie, że dzięki odpowiednim czynnikom dietetycznym i suplementacyjnym można osiągnąć znaczący sukces w sporcie i zapobiegać licznym kontuzjom. Jest to pierwsza konferencja w Polsce która dokładnie zaprezentuje wiele istotnych zagadnień w tej tematyce.

1. Otwarcie konferencji - dr Dariusz Szukała Profi MedSport oraz prof.dr.hab. Adam Zając - AWF Katowice

2. Charakterystyka wysiłku i potrzeb energetycznych w sportach walki - dr Dariusz Szukała Profi Med Sport.

Ten wykład ma na celu przybliżyć rodzaj procesów energetycznych zachodzących w trakcie walki oraz szczegółowo zaprezentować w jaki sposób obliczyć zapotrzebowanie organizmu na energię z uwzględnieniem takich szczegółów jak treningi czy ilość oraz długość planowanych rund podczas zawodów. To niezwykle cenny materiał niezbędny dla każdego zawodnika i trenera.

3.Bariery ograniczające wydolność w sportach walki - dr Dariusz Szukała Profi MedSport

Podczas tego wykładu zostaną omówione metody przełamywania rozmaitych barier organizmu w sportach walki. W jaki sposób zwiększyć w organizmie poziom energii do walki, jak zapanować nad energią oraz jak ograniczyć jej straty. Zaprezentowane zostaną między innymi dokładne techniki wspomagania żywieniowego ukierunkowane na pobudzenie wytwarzania i magazynowania energii w mięśniach, procesy jej przepływu czy kwestie skutecznej neutralizacji substancji zaburzających prace energii

4. Zasady uzupełniania płynów w sportach walki - dr Dariusz Szukała - Profi MedSport

Co warto pić podczas treningu czy zawodów? Czy bardziej korzystna będzie woda czy odpowiednie napoje? To postaramy się zaprezentować na kolejnym naszym wykładzie który omówi szczegółowo zasady uzupełniania płynów. Dowiemy się nie tylko dlaczego warto uzupełniać płyny, ale także co pić i w jakich ilościach w poszczególnych przedziałach czasowych.

5.Ochrona aparatu ruchu w sportach walki - dr Dariusz Szukała - Profi MedSport

Odpowiednie przygotowanie żywieniowe w tym zakresie decyduje nie tylko o zwiększonej odporności na urazy ale także zabezpiecza przed licznymi kontuzjami. Podczas tego wykładu zaprezentujemy jak funkcjonują nasze stawy, co dzieje się z nimi podczas urazów mechanicznych oraz jak je zabezpieczyć, by ryzyko kontuzji było jak najmniejsze.

6. Diety niskowęglowodanowe w sportach walki - doktorant AWF Katowice Grzegorz Zydek

W celu zwiększenia zdolności biomechanicznych w sportach walki coraz częściej korzysta się z rozmaitych technik żywieniowych ukierunkowanych na redukcję wagi. Jedną z takich metod są diety nisko węglowodanowe które pozwalają znacząco i w szybki sposób obniżyć masę ciała. Podczas tego wykładu zaprezentujemy najważniejsze tego typu diety a także poznamy najważniejsze ich zalety i wady.

7.Zasady wspomagania suplementacyjnego w procesie redukcji masy tłuszczowej - doktorant AWF Katowice Grzegorz Zydek
Ten wykład ma na celu zaznajomić uczestników konferencji z najbardziej skutecznymi preparatami wspomagającymi redukcję tkanki tłuszczowej. Poznamy nie tylko co warto stosować, ale także w jaki sposób przyjmować poszczególne suplementy aby zaobserwować najbardziej wymierne korzyści w postaci utraty zbędnego tłuszczu.

8.Odżywianie w dniu zawodów - doktorant AWF Katowice Grzegorz Zydek

W trakcie tego wykładu zaprezentujemy praktyczne przykłady posiłków przed i po walce oraz przekąsek pomiędzy walkami odbywającymi się w ciągu jednego dnia. Znajomość tego typu zagadnień przyda się każdemu zawodnikowi który chce zachować wysoką wydolność swojego organizmu w trakcie zawodów.

9.Rola badań wydolnościowych w kontroli procesu treningowego w sportach walki - dr Miłosz Czuba

Odpowiednie ukierunkowanie treningowe pozwala znacząco poprawić aspekty wydolnościowe. Na tym wykładzie poznamy jak niektóre, wybrane obciążenia mogą mieć wpływ na poprawę kondycji fizycznej w sportach walki. Poznamy jak powinna wyglądać precyzyjna kontrola stanu wytrenowania zawodnika, która jest jednym z najważniejszych a zarazem najtrudniejszych elementów współczesnego procesu treningowego.

Data konferencji: 25.06 2011 sobota
Miejsce konferencji: Aula Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ul. Mikołowska 72a
Zarezerwowany czas konferencji 11.00 - 17.00
Koszt udziału w konferencji 250zł . Wpłaty przyjmowane są do dnia 15.06.2010 . Po upływie tego terminu nie gwarantujemy zgłoszonym uczestnikom wolnych miejsc, jak również materiałów szkoleniowych i certyfikatu udziału w konferencji.

Zapisy na konferencję przyjmowane są pod adresem: http://edukacja.apz.pl/szkolenia/2/

Serdecznie zapraszamy
Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 93464
Bede ja i b-real jakby ktos chcial pione przybic

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14465
w naszym kraju ogromnie wzrosło zainteresowanie sportami walki, co zawdzięczamy głównie promocji medialnej takich dyscyplin i formuł jak: boks, MMA, K1 czy KSW.
Od kiedy KSW to formuła walki??? To woła o pomstę do nieba...

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1777 Napisanych postów 15239 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 80856
Ja tam wolę MMA od KSW, bo w MMA to się w klatkach na******lają i w ogóle.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 179
Przepraszamy za błąd w sformułowaniu że "KSW" to dyscyplina sportowa lub formuła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17806
Ostatnio zainteresowałem się tematem żywienia w MMA i czytam sporo artów i dostępnych książek na ten temat, bo ogólnie ostatnio są ciekawe nowe trendy w tym temacie (przynajmniej dla mnie laika w temacie odżywiania): wegetarianizm albo z mięs jedzenie tylko drobiu co najwyżej, unikanie suplementów i odżywek białkowych, jakieś różne sposoby zbijania wagi przed walką itd. Teraz w modzie jest wynajmowanie sobie własnych dietetyków jak ten Mike Dolce i inni co też coraz częściej współpracują z zawodnikami. Szkoda, że nie będe mógł być na konferencji, ciekawe co oni tam powiedzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10785 Napisanych postów 47381 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
wojt komóra nagra i na serwera potem wrzuci
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie ogladne KSW 16 (powtórki)

Następny temat

TRANSMISJA LIVE Z MISTRZOSTW POLSKI WKF W KALISZU!!!

WPC zestaw