SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kondycja&Wytrzymalosc

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130
Witam ! Potrzebuje pomocy co do ulozenia treningu na wakacje .
Cwiczylem od 5 lat na silowni , miesiac temu przeszedlem na boks(maly klub , no i niestety zamkniety na wakacje ) no i chcialbym przez wakacje zrobic dobra kondycje i wytrzymalosc miesni (waze 105 kg a bylo 108kg , 187cm wzrostu ) . Chcialbym robic 3 treningi w tygodniu na kondycje wytrzymalosc i 2 treningi techniczne .Wlasnie nie wiem jak sie zabrac za wytrzymalosciowke , czy ustawic trening fbw (przysiady , podciaganie, wyciskanie itp.) czy moze jakies inne cwiczenia typowe na boks , moze jakies obwody jak w crossfit ?
Zakladam nowy temat poniewaz nie znalazlem niczego co mogloby mi pomoc (wiekszosc zaczynajacych niema takiego stazu na silce i takiej wagi )
Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
LPA: 7 poczytaj tematy podwieszone działu uderzane.wszystkiego się dowiesz.jak czegoś nie będziesz rozumiał pisz tutaj.u mnie również sekcja w wakacje zamknięta i sam będę trenował :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130
Poczytalem troche wczesniej , jest tam napisane o sile , tylko ze sile to ja mam (miesiac temu bralem na klatka 170kg ) a mi chodzi o wytrzymalosc , dynamike . Trener mowi ze jestem od tej calej silki "spiety" , chcialbym to zmienic . Podczas treningu strasznie pala mnie barki , lydki itp. ale czuje duzo poprawe po miesiacu .
Tak myslalem cos o crossfit , np.
5 podciagniec
10 pompek
10 przysiadow z wypchnieciem sztangi nad glowe
15 brzuszkow / situp
1 min skakanka
3 min przerwy i wszystko na poczatek razy 6-8
na koniec treningu bieganie na biezni na poczatek 5 km i to bylby trening 3 razy w tyg (wytrzymalosciowka ) co o tym sadzicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
to że bierzesz 170kg na klatę nijak ma się do siły ciosu.w sportach walki wykorzystujesz siłę dynamiczną a nie statyczną z siłowni.jesteś spięty bo ćwiczyłeś typowo kulturystycznie i dopiero zaczynasz więc potrzeba naprawdę sporo czasu żeby to zmienić.

co do crossfitu to tu dużo nie powiem.jestem bardziej zwolennikiem treningu obwodowego.czyli wybierasz jakieś 10 ćwiczeń.1min praca/20-30s przerwa pomiędzy ćwiczeniami na przejście i lecisz następne.po obwodzie robisz z 2min przerwy i lecisz znowu.i takie 3-5 obwodów wyprują z Ciebie flaki.

przykładowe ćwiczenia(wszystko jest na forum):
1.wyciskanie sztangi leżąc lub pompki
2.wyciskanie francuskie (zza głowy)
3.wyskoki z piłką lekarską trzymaną za głową
4.ciosy proste w miejscu z ciężarkami (gilzami)
5.skłony tułowia (mięsnie brzucha)
6.skręty tułowia w rozkroku z odważnikiem trzymanym przed klatka piersiową symulujące ciosy sierpowe (może być piłka lekarska zamiast odważnika)
7.wyciskanie zza głowy sztangi, bądź sztangielek
8.przeskoki obunóż nad piłką lekarską, lub nad ławeczką gimnastyczną
9.ciosy z dołu w miejscu z ciężarkami (gilzami)
10.pompki na poręczach
11.zwis na drążku i podciąganie nóg do klatki piersiowej (mięśnie brzucha)
12.ciosy proste z piłką lekarska uderzaną o ścianę
13.pajacyki z wyrzutem z przed klatki piersiowej sztangi, lub odważnika
14.ciosy proste z ciężarkami (gilzami) doskok lewy pracy, odskok lewy prawy
15.scyzoryki (mięśnie brzucha)
16.krążenia tułowia z odważnikiem lub piłką lekarską
17.bieg bokserski wysokie unoszenie kolan
18. przewroty w przód na materacu
19. przewroty w przód na materacu, po przewrocie 3 ciosy proste, lewy - prawy - lewy
20. ćwiczenia na drabince koordynacyjnej
21. skakanie na skakance
22. odbijanie piłeczki tenisowej o podłoże, chodząc w pozycji bokserskiej
23. skręty tułowia z kijem na plecach
24. bieg na 10 metrowej trasie, jak największa ilość powtórzeń
25. przewrót w przód z naskoku, obrót i przewrót w tył przez stanie na rękach
26. ćwiczenie z handelkami, 1-2 kg w podskokach na przemian skurcze i rzuty ramion w przód, w boks, w górę
27. bardzo częste rzuty o ścianę piłeczką tenisową z odległości 2-3 m na wysokość głowy -chwyt prawą i lewą ręką
28. przeskoki tygrysie ponad przeszkodą na wysokości 80-120 cm
29. bardzo częste rzuty oburącz piłką lekarską o materac w dół
30. wyrzut piłki lekarskiej w górę, siad i powstać zanim piłka opadnie, jak największa ilość powtórzeń
31. bieg z wymijaniem chorągiewek po kopercie, jak największa ilość powtórzeń

po takim treningu nie będziesz miał już siły na bieganie więc proponuję wrzucić je w inny dzień.jak dasz radę z 40minut średnim tempem biec w tedy pora zabierać się za interwały.ale do tego jeszcze daleko.do tego pamiętaj o treningu technicznym,rozciąganiu i innych aspektach.nie zaniedbuj regeneracji,odżywiania i suplementacji.ale na początku obserwuj organizm bo szybko się przetrenujesz.

na dynamikę dobra jest pylometria,sam będę ją wykonywał w wakacje:
https://www.sfd.pl/Pylometria-t358668.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Jw, trening obwodowy daje naprawde w kpsc i wydaje mi sie ze na poczatek 3x w tyg wystarczy, a diete masz?? Regeneracja dobra musi byc jak chcesz mpcno trenowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130
Dieta jest , ok wiec sprobuje cos z obwodami i zobaczymy jak mi to wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130
A moglbym np robic takie obwody na maszynach na silowni ? np podciaganie przysiady , wyciskanie , wyciskanie francuskie , uginanie ramion na biceps , situp itp ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
jak chcesz zabierać się za siłownię to uważnie przeczytaj ten wątek dokładnie http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3689
ja robie obwody, na wystrzymalosc(siła tez idzie) rob 10-12 cwiczen tak zeby kazda partia dostała w kosc, jeżeli chodzi o powtórzenia to 20 każde, zero przerw miedzy cwiczeniami , miedzy obiegiegami 30-40sec. pamietaj zeby dobrac odpowiednio ciężar np jak teraz pchniesz 170, to przy wyciskaniu na płaskiej w obiegu daj 70 a może mniej. ciezar ma byc tak dobrany zeby ostatnie powtórzenia byly juz na ostatkach sił ale dokładnie zrobione. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130
czyli na silce moglbym przechodzic od maszyny do maszyny robic po 20 powt ? Miesnie wtedy powinny nabrac wytrzymalosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
trochę bezsens albo stacje albo typowa siłownia np.fbw pamiętaj że chodzi o ćwiczenia oparte na wolnych ciężarach tzw.martwy ciąg,zarzut siłowy,przysiad,podrzut sztangi,również dipsy i drążek. link Ci podałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spodenki Muay Thai

Następny temat

OBÓZ MILITARNY dla roczników 97—93.

WHEY premium