SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Komponent zapasow w treningu MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1107
Witam,

Z racji tego, ze wrocilem do sportu testuje rozne kluby, chodze na probne treningi, odwiedzilem juz pare klubow i niestety jestem zawiedziony bo sesja treningowa MMA wyglada prawie zawsze tak samo - 15 min rozgrzewka, 50 minut kombinacje w stojce i reszta treningu ''parter'' - pisze w cudzyslowie bo treningiem parterowym nazwac sie tego nie, bardziej jakims sparingiem, ale sporo ludzi nie ma pojecia i wyglada to srednio.

Co mnie najbardziej uderza, to brak elementow zapasniczych - nigdzie nie sa pokazywane rzuty, obalenia, klincz, ten element jest totalnie zlewany przez trenerow. Tyle dobrego, ze u mnie w miescie mozna za bardzo niska cene chodzic na policje na zapasy.

Jak jest u was w klubach? Jest element zapasniczy, czy moze tak jak tutaj - jest totalnie zaniedbywany?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sseba91
Jak jest u was w klubach? Jest element zapasniczy, czy moze tak jak tutaj - jest totalnie zaniedbywany?
Z mojego doświadczenie jest podobnie. Nie odwiedziłem tyle klubów co ty, właściwie tylko na przykładzie trzech mogę się wypowiedzieć.
Ale... To wina nie trenerów czy właścicieli klubów ale uczestników w większym stopniu. W klubach które znam odbywały się osobne treningi zapasów. Super pomysły. Tylko... Po jakimś czasie nie było na nie chętnych i znikały one z grafika.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1107
Ciekawe spojrzenie, jednak zapasy sa ciezkie i nie kazdemu sie chce trenowac.

Co ciekawe, w klubie na ktory sie chyba zdecyduje jest boks, mt, bjj, mma ale zapasow brak. No nic, bede chodzil na policje


Zmieniony przez - sseba91 w dniu 02.08.2019 14:15:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
sseba91
... bo sesja treningowa MMA wyglada prawie zawsze tak samo - 15 min rozgrzewka, 50 minut kombinacje w stojce i reszta treningu ''parter'' - pisze w cudzyslowie bo treningiem parterowym nazwac sie tego nie, bardziej jakims sparingiem, ale sporo ludzi nie ma pojecia i wyglada to srednio.

Bez względu na to jakie trener/klub ma marzenia muszą się ustawiać pod zapotrzebowanie, bo inaczej to zamkną z braku klientów. Teraz ludzie chcą takich zajęć jakie opisałeś powyżej i dobierają sobie inne zajęcia w zależności od potrzeb/zamiłowań. U mnie w okolicy wszystkie kluby robiące podział zajęć w zasadzie przestały istnieć...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
Nie ma co się dziwić, większość osób po sparingach 3 x 5 min zapasów pod MMA, następnego dnia nie może się ruszać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1107
Dziekuje za wpisy.

Ciekawostka jest to, ze kiedy mieszkalem w miescie 100.000 osob w Polsce, byly dwa kluby i w jednym zapasy byly zawsze badz prawie zawsze, trener nawet skombinowal kawalek siatki i przyczepil do sciany, zeby oktagon udawalo :D




Zmieniony przez - sseba91 w dniu 06.08.2019 11:53:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1107
Tak tylko dodajac szybko - wczoraj bylem na probnym treningu w jeszcze jednym klubie. Klub co prawda ma duzo zajec ale i tak ucza tylko kickboxingu/muay thai. Trening MMA wygladal IDENTYCZNIE jak trening muay thai, spytalem chlopakow co z parterem a oni stwierdzili ze parteru nie ma xD

Wyglada mi to na wprowadzanie klientow w blad, goscie dodali ''MMA'' do swoich zajec bo kazdy klub musi miec MMA a to ze nie maja pojecia to zupelnie inna sprawa...


Zmieniony przez - sseba91 w dniu 07.08.2019 10:49:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy pod sporty walki

Wiecej