SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Komponent zapasow w treningu MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 60 dni Przeczytanych tematów 703
Witam,

Z racji tego, ze wrocilem do sportu testuje rozne kluby, chodze na probne treningi, odwiedzilem juz pare klubow i niestety jestem zawiedziony bo sesja treningowa MMA wyglada prawie zawsze tak samo - 15 min rozgrzewka, 50 minut kombinacje w stojce i reszta treningu ''parter'' - pisze w cudzyslowie bo treningiem parterowym nazwac sie tego nie, bardziej jakims sparingiem, ale sporo ludzi nie ma pojecia i wyglada to srednio.

Co mnie najbardziej uderza, to brak elementow zapasniczych - nigdzie nie sa pokazywane rzuty, obalenia, klincz, ten element jest totalnie zlewany przez trenerow. Tyle dobrego, ze u mnie w miescie mozna za bardzo niska cene chodzic na policje na zapasy.

Jak jest u was w klubach? Jest element zapasniczy, czy moze tak jak tutaj - jest totalnie zaniedbywany?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 717 Napisanych postów 4589 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 168151
sseba91
Jak jest u was w klubach? Jest element zapasniczy, czy moze tak jak tutaj - jest totalnie zaniedbywany?
Z mojego doświadczenie jest podobnie. Nie odwiedziłem tyle klubów co ty, właściwie tylko na przykładzie trzech mogę się wypowiedzieć.
Ale... To wina nie trenerów czy właścicieli klubów ale uczestników w większym stopniu. W klubach które znam odbywały się osobne treningi zapasów. Super pomysły. Tylko... Po jakimś czasie nie było na nie chętnych i znikały one z grafika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 60 dni Przeczytanych tematów 703
Ciekawe spojrzenie, jednak zapasy sa ciezkie i nie kazdemu sie chce trenowac.

Co ciekawe, w klubie na ktory sie chyba zdecyduje jest boks, mt, bjj, mma ale zapasow brak. No nic, bede chodzil na policje

Zmieniony przez - sseba91 w dniu 02.08.2019 14:15:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 270 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8847
sseba91
... bo sesja treningowa MMA wyglada prawie zawsze tak samo - 15 min rozgrzewka, 50 minut kombinacje w stojce i reszta treningu ''parter'' - pisze w cudzyslowie bo treningiem parterowym nazwac sie tego nie, bardziej jakims sparingiem, ale sporo ludzi nie ma pojecia i wyglada to srednio.

Bez względu na to jakie trener/klub ma marzenia muszą się ustawiać pod zapotrzebowanie, bo inaczej to zamkną z braku klientów. Teraz ludzie chcą takich zajęć jakie opisałeś powyżej i dobierają sobie inne zajęcia w zależności od potrzeb/zamiłowań. U mnie w okolicy wszystkie kluby robiące podział zajęć w zasadzie przestały istnieć...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 148 Wiek 120 dni Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25725
Nie ma co się dziwić, większość osób po sparingach 3 x 5 min zapasów pod MMA, następnego dnia nie może się ruszać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dziekuje za wpisy.

Ciekawostka jest to, ze kiedy mieszkalem w miescie 100.000 osob w Polsce, byly dwa kluby i w jednym zapasy byly zawsze badz prawie zawsze, trener nawet skombinowal kawalek siatki i przyczepil do sciany, zeby oktagon udawalo :D

Zmieniony przez - sseba91 w dniu 06.08.2019 11:53:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak tylko dodajac szybko - wczoraj bylem na probnym treningu w jeszcze jednym klubie. Klub co prawda ma duzo zajec ale i tak ucza tylko kickboxingu/muay thai. Trening MMA wygladal IDENTYCZNIE jak trening muay thai, spytalem chlopakow co z parterem a oni stwierdzili ze parteru nie ma xD

Wyglada mi to na wprowadzanie klientow w blad, goscie dodali ''MMA'' do swoich zajec bo kazdy klub musi miec MMA a to ze nie maja pojecia to zupelnie inna sprawa...

Zmieniony przez - sseba91 w dniu 07.08.2019 10:49:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy pod sporty walki

Zestaw 1