SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejność wykonywania ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 734
Cześć mam pytanie co do kolejność wykonywania ćwiczeń a więc Klatka - wyciskanie sztangi ławka prosta , wyciskanie hantli ławka prosta , wyciskanie hantli ławka góra , wyciskanie sztangi ławka w dół , rozpiętki ,. Biceps - uginanie ramion z hantlami stojąc , uginanie ramion z sztangą , uginanie w oparciu o kolano , i na koniec młotki stojąc . Barki - Wznosy przodem wyciąg , Wyciskanie siedząc hantlami ,Wyciskanie siedząc sztanga , wznosy wzdłuż tułowia (hantel / brama), Plecy - ściąganie drążka do klatki w szerokim chwycie , ściąganie uchwytu do klatki , Przyciąganie uchwytu do brzucha siedząc , przyciąganie gryfu w opadzie , martwy ciąg , wyprosty na ławce rzymskiej. Czy taka kolejność jest prawidłowa czy zmienić jakoś ustawienie ćwiczeń z góry dzięki za odpowiedz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5586 Napisanych postów 60498 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 747370

Kolejność wykonywania ćwiczeń zależy w dużej mierze od naszego zaawansowania na siłowni. Inaczej nieco będą trenować osoby początkujące, a inaczej osoby, które już pewien okres treningowy mają za sobą i większą świadomość swojego ciała.

Osoby początkujące powinny wykonywać ćwiczenia siłowe zaczynając od tych najtrudniejszych technicznie, najbardziej złożonych pod względem zaangażowania grup mięśniowych. Powód jest prosty te trudne ćwiczenia wykonujemy w sytuacji, gdy jesteśmy w pełni sił, nasze mięśnie stabilizujące są rozgrzane, gotowe do pracy. Wówczas mamy największe prawdopodobieństwo, że nie zawiodą podczas tych trudnych wielostawowych ćwiczeń. Ponad to początkujący najpierw trenuje największe grupy mięśniowe, a dopiero później przechodzi do mniejszych.

W przypadku osób zaawansowanych sytuacja ma się trochę inaczej i stosować mogą oni specjalne techniki treningowe, które nieco odwracają kolejność. Na przykład wstępne zmęczenie mięśni zakłada wykonanie najpierw ćwiczenia izolowanego na daną partię, a dopiero później wielostawowego, ale wymagane jest większe doświadczenie treningowe.

Polecamy również: Kolejność wykonywania ćwiczeń a rozwój mięśni
Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-12-06 16:22:16

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 45227 Wiek 1 rok Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 340614
O ludzie, nie mogłeś tego oddzielić enterem ?


Taka kolejnośc Ci krzywdy nie zrobi, ale plan wydaje się nie optymalny. Po co Ci aż 5 ćwiczeń na klatke ? Jesteś zawodowcem parę miesięcy przed zawodami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 734
Nie nie jestem przed zawodami tylko chce wiedzieć czy na pewno można wykonywać ćwiczenia w takiej kolejności jak np:
Klata - wyciskanie sztangi ławeczka prosta , wyciskanie sztangi ławeczka w dół , wyciskanie hantli ławeczka góra , i na koniec rozpiętki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza redukcja

Następny temat

Ćwiczenia - mięsień brzuchaty łydki.

nutloveb