SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejność posiłków przy pracy w nocy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Cześć wszystkim.
Ogólnie, chciałbym się Was poradzić tylko w jednej sprawie - w jakiej kolejności jest posiłki. Przez najbliższy czas będę pracował 7 dni w tygodniu, 4 razy po 12 godzin i 3 razy po 8. W te dni, w które będę pracował po 8 pozwolę sobie na siłownie.

Mój plan dnia będzie wyglądał mniej więcej następująco :

Dni, w które będę ćwiczył : 22:00 - 6:00 - praca, po pracy COŚ zjeść i na siłownie do tej 8-9 i potem sen, gdzieś do 15-16.
Dni, w które nie będę ćwiczył - 18:00 - 6:00.

Mam szkic diety, tylko nie wiem, jak to zorganizować. Przyznam szczerze, że nie dbałem do tej pory o kolejność, jadłem posiłku według kolejności "normalnej", czyli np. po ćwiczeniach rano na siłowni jadłem 2 śniadanie czyli jakieś kanapki i warzywa ; ).

Gdybyście mogli mi powiedzieć, czy kolejność ma AŻ takie znaczenie (chcę dodać, że chcę przytyć).

UWAGA!!!
Zdaję sobie sprawę, że moja dieta wygląda żałośnie, haha, pewnie wiele byście zmienili o ile w ogóle nie całą, i zdaję sobie sprawę, że nie podałem zapotrzebowania kalorycznego itd.. Bo mi chodzi tylko o KOLEJNOŚĆ. Jak już zaznaczyłem, staram się trzymać szkic diety, bo na to mnie stać obecnie. Liczę na to, że to pomoże mi przytyć, zważywszy na to, że wcześniej żyłem na jednym posiłku dziennie, jakichś batonach i o dziwo waga mi nie spadła, jak byłem chudzielcem, tak jestem, haha.


Godziny, w których mniej więcej będę coś wcinał :
6:40
(tu trening)
10-11
(tu sen)
17:00
20:00
(praca)
2:30
(praca do 6:00)

A posiłki, jakie mam to :

1. Rano - Jajecznica, owsianka, kanapki
2: II Śn. - kanapki, serek wiejski
3: Obiad - Kurczak, ryż
4: Makaron z czymś.
5: Twarożek, kanapki.

Jeśli wyolbrzymiłem problem kolejności, to wybaczcie. Po prostu gdzieś przeczytałem, że po treningu trzeba jeść COŚ (tutaj było konkretnie podane jaki posiłek), bo inaczej katabolizm itd. A ja się zupełnie nie znam. Kulturystą nie chcę być, chcę tylko przestać być szczurem ; p.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że nie powieliłem tematu i moje pytanie nie jest aż tak głupie! : )


Zmieniony przez - fidelissimo w dniu 2017-07-12 07:04:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
W Twoim wypadku to nie istotne bo i tak nie
prowadzisz zbilansowanej diety . Liczy się bilans całego dnia s nawet tygodnia . Dopracuj swoje odzywianie


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-07-12 07:19:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Witaj,
Sądząc po treści posta masz braki wiedzy o odżywianiu , zacznij najpierw od pojęcia bilans kaloryczny :https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html . Jak już przebrniesz przez bilans ułóż jadłospis i wypełnij ankietę według wzoruhttps://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
fidelissimo
UWAGA!!!
Zdaję sobie sprawę, że moja dieta wygląda żałośnie, haha, pewnie wiele byście zmienili o ile w ogóle nie całą, i zdaję sobie sprawę, że nie podałem zapotrzebowania kalorycznego itd.. Bo mi chodzi tylko o KOLEJNOŚĆ. Jak już zaznaczyłem, staram się trzymać szkic diety, bo na to mnie stać obecnie. Liczę na to, że to pomoże mi przytyć, zważywszy na to, że wcześniej żyłem na jednym posiłku dziennie, jakichś batonach i o dziwo waga mi nie spadła, jak byłem chudzielcem, tak jestem, haha.


Skoro zdajesz sobie sprawę z tego to co od nas oczekujesz?
Nikt nie ma kryształowej kuli i nie wie czy dieta ''chyba jem dużo'' będzie dla Ciebie odpowiednia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne

Następny temat

Powrót do ciężarów..

WHEY premium