SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejne FBW do oceny i ew. poprawek.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Od razu mówię, że przeczytałem wszystkie arty zasłużonych użytkowników o FBW i za tą wiedzę serdecznie im dziękuję i po zmianach wyszedł mi taki plan który rozpisałem sobie na plany A i B ponieważ moim zdaniem tak jest najrozsądniej i jeśli mam naprawdę się do tego przykładać to wolałbym plan A i B ze względu, że trening jest ciężki.

A:

Nogi: Przysiad ze sztangę 3s
Plecy: MC 3s + 2s podciągania nachwytem
Klatka: Wyciskanie w skosie hantelkami 2s
Barki: Wyciskanie sztangi w staniu 2s
Bic: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Tric: Prostowanie na wyciągu 2s
+ Brzuch

B:
Nogi: Uginanie nóg w leżeniu 3s, Prostowanie w siadzie 3s
Plecy: Wiosłowanie 3s
Klatka: Wyciskanie na płaskiej hantelkami 2s
Barki: Wyciskanie sztangi w staniu 2s
Bic: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Tric: Wyciskanie wąsko 2s
+ Brzuch

Z góry dzięki za sugestię :)

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
klate i barki rób po 3 serie.zamiast wyciskania hantelkami na płaskie dałbym osobiscie sztange.z planu B mozesz wyrzucić jedno ćwiczenie na nogi ale nie koniecznie.na biceps masz te same cwiczenia.mozesz zamienić jedno na np. modlitewnik.w panie A na bary wygodniej i bezpieczniej jest wyciskac zza głowy na siedząco.na trica zamiast wyciskania wąskim chwytem daj francuza.

Zmieniony przez - Menthos123 w dniu 2009-11-19 11:20:40

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Sory ale po pierwsze jestem pewien, że 2 serie to dość na barki i na klatę, klaty w ogóle nie ćwiczę na sztandze tylko wolnym ciężarem ponieważ moim zdaniem to daję 10 razy więcej :) Na nogi ćwiczenia nie wyrzucę, ponieważ robię w planie A tylko przysiady i dlatego w B chcę zrobić przód i tył :) Na bary robię w taki sposób a nie na siedząco ponieważ słyszałem, że robienie tego w siadzie bardzo obciąża kręgosłup i jest bardziej kontuzjogenne dlatego taki wybór. A co do wyciskania wąsko jest lepsze moim zdaniem ponieważ francuskie jest dobre ale bardzo obciążą łokcie stąd wąsko jest bezpieczniej dla stawów :) Ktoś jeszcze jakieś sugestie ? Proszę piszcie jak coś jest nie tak jeszcze.

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Sorki ale nie mogę edytować :( jeszcze chcę dodać, że co do bica to moim zdaniem uginanie ramion w staniu jest ćwiczeniem dobrym na tyle, że nie potrzeba dodatkowych komplikacji.

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Od razu powimem że wielkim ekspertem nie jestem ale mi sie te ćwiczenia nie podobają. MC- bodaj najbardziej szkodliwe ćwiczenie dla stawów i kręgosłupa, szczególnie źle wykonywane.Przysiady ze sztangą- może i dobre ćwiczenie ale nie wygodne, co może kiepsko wpłyniać na twoją motywacje do ćwiczeń ja bym to zastąpił np.suwnicą. Na klate masz dwa ćw z hantlami, nie ma Cie kto asekurować? Cwiczenia na barki raczej temu zaprzeczają. Jak u góry ja bym wziął sztange do jednego ćwiczenia, ew rozpiętki, osobiście bardz je lubie, tu naprawde czuć jak pracuje klata. Barki również niezbyt komfortowe ćwiczenia, łatwo o złą technike, ja bym robił jedno siedząc hantlami, drugie bo ja wiem np.unoszenie sztangielek bokiem w górę. Bic dwa identyczne ćwiczenia , jakoś nie bardzo, ale jak chcesz to ok niech będą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Ma mnie kto asekurować ćwiczę już tym treningiem a ja dałem go tutaj do sprawdzenia tylko i MC i przysiad potrafię zrobić. Raczej nie chcę zmieniać ćwiczeń bo są one przemyślane a przysiad i MC to podstawa tego treningu i najwyższy priorytet idzie na te właśnie ćwiczenia.

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
na barki dodaj coś na tylni akton, np. unoszenie bokiem

w tricu wyciskanie wąsko zamieniłbym na francuza

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Moim zdaniem dokładanie czegoś więcej na barki w FBW to niepotrzebna kombinacja :) A od francuskiego strasznie mnie łokcie bolą jak pisałem dlatego wole wąsko :)

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
"francuskiego strasznie mnie łokcie bolą"

zła technika

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Właśnie jak robię źle to nie bolą a jak łokcie sztywno i nie uciekają na boki to wtedy cały ciężar na łokcie idzie i boli :) robię dobrze jakbym robił źle to by mnie kolesie zjedli na siłce :D

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Czyli mam rozumieć, że nie ma jakiś większych błędów i można jechać tym treningiem ?

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla 14-latka

Następny temat

plan treningowy do oceny

WHEY premium