SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejna porażka, kolejna szansa, kolejna nadzieja...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Ladies Fit.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
Cześć

Wracam po sporej nieobecności, starsza o kilka latek, większa o kilka kg, bogatsza w doświadczenia, jednak nie do końca :(
Na zdjęciach widać moje transformacje. Widać również że mój efekt JOJO mnie nie odstępuje :(
W 2009 - 2011 trochę ćwiczyłam na siłowni, w 2011 - 2012 była ciąża i poród, w II połowie 2012 do I połowy 2013 ćwiczenia Zumby,do czasu operacji na żylaki. Dziś mamy jeszcze I połowę 2014, od 3.03 chodzę 4 x w tyg na Zumbę, w niedzielę 2h. Moja waga to 65 kg. Rok temu 53-54. Centymetry załamują, przykładowo brzuch 102cm!!!Dieta?Mieszkam z 5-cio osobową rodziną więc o specjalnym żywieniu nie ma co marzyć - nie mam jak gotować na dwa gary ;) . Facet lubi schabowe z ziemniaczkami w polewie z oleju, córki zmiksowana zupka - również nie wszystkie smaki. Wcześniej dawałam radę - ale nie jadłam z nimi - wkurzali się tylko na mnie, a przez zapachy mielonego przy patelni mnie skręcało z głodu.
Kiedyś popijałam po treningu białko Trec'a i burnera przed zumbą. Jednakże zajęcia mam o 20.15 więc łykając tabletkę na 1h/30min przed - nie mogłam zasnąć - albo powodem jest sam wysiłek który mnie bardzo pobudzał. Często bolała mnie głowa, z tym miałam częsty problem. Teraz też - od czasu rozpoczęcia ćwiczeń...nie mam pojęcia o co chodzi. Piję duuuużo płynów...3-4litry dziennie. Nie słodzę cukrem a słodzikiem, jak piję coś gazowanego to tylko Pepsi Max, jem mało mięsa - prawie wcale...lubię ryby i gotowanego kurczaczka, praktycznie codziennie jem słonecznik z rodzynkami namoczony wcześniej na2h w wodzie do tego owoce - obecnie mrożone - z kefirem. Chleb pełnoziarnisty, czasem żółty ser, pleśniowy, mozzarela. Owoce, warzywa - tego sporo. Z supli to tran, i fat burner max - to czasem - nie wiem jaka różnica jest po tym...łykam z przyzwyczajenia. Nie wiem czy spala tłuszcz z organizmu czy z pożywienia....nie doczytałam :( Ostatnio kupiłam kije nordic walking...jak mam chwilę to przejdę się godzinkę półtora w szybkim tempie 2x w tyg. Ogólnie jeżdżę samochodem, siedzę w domu, nie pracuję, moje wyjście to spacer z córką lub zakupy - zumba i kijki.
Piszę tu gdyż zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego, jakiś pomocnych wskazówek od osób zajmujących się sportem, dietą itp. itd.
Na dole moje foty...za jakiś czas.....jak zacznę widzieć efekty - dodam aktualne :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
kamila1006
Cenna uwaga...

Tymczasem, dzisiejsza miska:







Dzisiaj poranna zumba mnie wykończyła...ledwo dotrwałam do końca. Postanowiłam zrobić experyment...podpatrzyłam w pewnym temacie śniadanko i zapodałam sobie 2h przed skakaniem. W efekcie; nie mogłam złapać oddechu, już na rozgrzewce czułam że bardziej się zmęczyłam niż do tej pory. Wypiłam litr wody na zajęciach a po zapodałam banana. Głowa mnie ćmiła ale myślałam że to od głośnej muzyki. W domu było jeszcze gorzej. Nie da się opisać bólu jaki czułam wtedy.!!Przeciwbólowa tableta nie do koca zniwelowała ból.
Obecnie już ok, siły wróciły...dzisiaj był pyszny łosoś z sałatką...mmmmmm - była promocja w Biedronce na ryby mrożone -20%...zrobiłam zapas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Wszystkie wskazówki znajdziesz i w regulaminie, i w dziennikach innych użytkowniczek. Zachęcam do lektury

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
Ruda_29
Wszystkie wskazówki znajdziesz i w regulaminie, i w dziennikach innych użytkowniczek. Zachęcam do lektury



To oczywiste ;) jednak każdy "przypadek" jest inny...podobne tematy oczywiście przeglądam.

Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2292 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 108610
kamila chodzi o to, żebyś wypełniła ankietę, dodała zdjęcia (bo na tych ciupińkach to niewiele widać), przeczytała w trybie "pilnym" art. "Co jedzą ladies" i wrzuciła do dziennika jak wygląda Twoja dieta wraz z gramaturą. Wszystko wskazówki masz właśnie w regulaminie .

"Nigdy nie wmawiaj sobie, że nie dasz rady, bo wiara w siebie to połowa sukcesu".

Dziennik:
http://www.sfd.pl/[FIT]amadi__W_pogoni_za_zdrową_sylwetką_podsum/str.36,54_-t930827-s54.html

ART:
Dieta bez glutenu:
http://www.sfd.pl/Dieta_bez_glutenu__czyli_co_Ladies_powinna_wiedzieć.-t940054.html#post0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
Plan posiłków dzisiejszy dzień poniżej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
fotki




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
I jeszcze jedna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Sprawdź, czy nie masz diastasis (link w regulaminie), poza tym wydaje mi się, że przydałaby Ci się wizyta u fizjoterapeuty - wydaje mi się, że masz nieco zrotowaną miednicę.

Dieta no... jest dość brzydka, ale dlaczego - orzekonasz się, jak przeczytasz temat co jedzą Lejdis

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 152 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 902
Saida
Sprawdź, czy nie masz diastasis (link w regulaminie), poza tym wydaje mi się, że przydałaby Ci się wizyta u fizjoterapeuty - wydaje mi się, że masz nieco zrotowaną miednicę.

Dieta no... jest dość brzydka, ale dlaczego - orzekonasz się, jak przeczytasz temat co jedzą Lejdis



Dzięki za opinię ale mogę się zgodzić jedynie co do diety - że jest fatalna ale to chyba normalne - "większość nowicjuszy je siano nim się wtopi w temat".
Sprawdziłam ową szczelinę w brzuchu i uspokoję siebie a Ciebie poinformuję że odległość jest wielkości małego palca. Odnośnie nogi to też błędna myśl gdyż nogi mam równe :)

Więc...nad dietą muszę popracować, zdecydowanie, wiem że nie powiecie mi z góry co, jak i kiedy jeść ale proszę jedynie o info:
1) jak mam to liczyć, łączyć białko i węgle
2) Nie wiem na przykład co mogę zjeść przed treningiem i po nim gdy kończę go o 21.30. czy mogę zapodać wtedy pobudzającego fat burnera, 3) czy pić białko po treningu,
4) dlaczego mam problemy z wypróżnianiem mimo że piję sproszkowany len, dużo wody, błonnik,
5) dlaczego po 3 tygodniach zumby (5h/tyg) przytyłam 3kg, dlaczego po 2h skakania po zajęciach boli mnie głowa

te pytania są dla mnie wielką niewiadomą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
A kto napisał, że masz nierówne nogi?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O ile kojarzę dobrze z Twojego poprzedniego zrywu w 2012 roku, to masz epi, a tu proszę... Chcesz cisnąć spalacze tłuszczu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

FBW MASA DO OCENY

Wiecej