SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 258608

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Dzięki, walczę dalej.
Myślę że dużo powiedzą badania.
Jeśli chodzi o stres to jednak u mnie on od września 2018 do maja 2019 był ogromny, kontuzja kolana to powodowała i zawirowania życiowe. Były różne myśli, nawet te najgorsze, ale to nie rozmowa na tym forum.
Generalnie nie stresuje się teraz zbytnio samą wagą, co dopada mnie lekka panika gdyż po środowym treningu zaczeło mnie leciutko boleć kolano. Fakt, że dokładnie w tym okresie 2018 rozpoczeła się moja kontuzja kolana podbija emocję. Póki co obserwuje.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020274
Gdy cukier masz naczczo 92, co mieści się w normie, ale już bym pomyślał o obniżeniu go do niskiego 80.




Zmieniony przez - FighterX w dniu 8/30/2019 1:43:40 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Też chciałbym to uczynić.
Takie proste też to nie jest niestety.
W moim wypadku w zasadzie dieta jest dograna...


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-08-30 13:46:26

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020274
Dampaz
Też chciałbym to uczynić.
Takie proste też to nie jest niestety.
W moim wypadku w zasadzie dieta jest dograna...



Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-08-30 13:46:26


Może to kwestia diety. Ale może to być kwestia snu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Śpię srednio 8.5h, często nawet 9h.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
No to sporo. Zazdroszczę
U mnie zwiększone zapotrzebowanie na sen jest oznaką przemęczenia, często tez występuje na redu

Jeszcze odnośnie problemów z kolanem. Po pierwsze to co było już napisane u Bzyka niedawno - rolowanie i rozciąganie. Jesli była kontuzja, to ja bym odwiedzała regularnie fizjo, np. raz w miesiącu, szczególnie w okresie ciężkich treningów (obecnie sama chodze co 1-2 tygodnie naprawiać ręce ).
Po drugie pamiętaj, że te spokojne treningi w tlenie mają m.in. funkcję regeneracyjną. Mają pobudzić krążenie i ułatwić dostarczenie potrzebnych składników odżywczych do odbudowy. A po trzecie - dieta również wpływa na regenerację. Jak składników jest za mało, to nie ma z czego odbudowac uszkodzeń, dochodzi do nagromadzenia mikrourazów a to kończy się kontuzją.
Zajeżdzanie się na treningach i niskie kcal naprawdę nie prowadzą do lepszych wyników. Organizmowi trzeba stworzyć warunki do podnoszenia swoich możliwości, a nie doprowadzac go do granic za każdym razem.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-08-30 14:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Poczytałem podumałem ...
Ograniczyłbym trochę błonnik w Twojej diecie. W końcu człowiek to nie krowa i widziałbym chętniej po treningu szejka z miodem niż płatki owsiane czy ryż.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Viki
No to sporo. Zazdroszczę
U mnie zwiększone zapotrzebowanie na sen jest oznaką przemęczenia, często tez występuje na redu

Jeszcze odnośnie problemów z kolanem. Po pierwsze to co było już napisane u Bzyka niedawno - rolowanie i rozciąganie. Jesli była kontuzja, to ja bym odwiedzała regularnie fizjo, np. raz w miesiącu, szczególnie w okresie ciężkich treningów (obecnie sama chodze co 1-2 tygodnie naprawiać ręce ).
Po drugie pamiętaj, że te spokojne treningi w tlenie mają m.in. funkcję regeneracyjną. Mają pobudzić krążenie i ułatwić dostarczenie potrzebnych składników odżywczych do odbudowy. A po trzecie - dieta również wpływa na regenerację. Jak składników jest za mało, to nie ma z czego odbudowac uszkodzeń, dochodzi do nagromadzenia mikrourazów a to kończy się kontuzją.
Zajeżdzanie się na treningach i niskie kcal naprawdę nie prowadzą do lepszych wyników. Organizmowi trzeba stworzyć warunki do podnoszenia swoich możliwości, a nie doprowadzac go do granic za każdym razem.





Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-08-30 14:55:09


Wiesz, zaniedbałem troche kolano jeśli chodzi o fizjo, ostatni raz byłem... na początku lipca. Brak czasu, ale już nadrabiam.
Ale ja już z nim wszystko przechodziłem, mógłbym doktorat w tej sprawie zrobić. Roluje i rozciagam się po każdym treningu, średnio w tygodniu z 2-3h na to się schodzi
Obiecałem sobie że jak Kamil BPL-G wyleczy mi kontuzję to będę regularnie chodził 1-2x w miesiącu.. a ja głupia picza....
W tej kwestii mam wszystko dograne, ale co jakiś czas od maja i tak mnie bóle łapały, tyle że w środę był chyba najmocniejszy mój trening z 1h w tym roku i to pewnie przeważyło. Moce były ogromne jak na moje możliwości.

Szajba No nie wiem czy tego błonnika jest aż tak dużo. Prawda jest że jem dużo warzyw to fakt, ale ograniczyłem je odkąd w diecie pojawiło się więcej WW. Szejk to dla mnie najgorsza odmiana posiłku. Szybko się wypija i już zapomina, ja lubię się delektować. Dla mnie jedzenie TOP3 przyjemności życiowych


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-08-30 15:18:45

Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-08-30 15:21:35

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Piątek, dużo pracy, ale dzięki temu szybko zleciało. Po pracy od razu się przebrać i na trening, zapowiadali przelotne burze, ale udało się uniknąć. Trening zrobiony, niezła zajezdnia dla CUN, dodatkowo lało się ze mnie jak nigdy z głowy- jak z kranu. Musiałem dużo wody trzymać… Może stąd taki pomiar wagi Kolana prawie nie czułem, kilka razy zakuło i z innego miejsca. Teraz trochę czuję, jak zjem poroluje się i porozciągam. Potem odpoczynek. Sam w domu… to wreszcie odpocznę…


Dieta:
1. WPC SFD + olej rzepakowy
2. Kurczak w sosie curry z ryżem, kalafiorem i papryką
3. Kurczak w sosie curry z ryżem, kalafiorem i papryką
4. Krem z czegoś (Żona zrobiła ale wyjechała i nie mogłem rozpoznać ), ciasto owsiane z twarożkiem i owocami
W ciągu dnia kawy, galaretki zero, przed treningiem banan.

Podsumowanie:



Trening/aktywność

O masakrator, serio, bloki kilkuminutowe powyżej 100%FTP zaraz po sobie, a na dokładkę interwały 40/20s… Nie poszło idealnie, ale to dlatego że robiłem w terenie. Na trenażerze byłoby ideolo. Kolano kilka razy zakuło, a tak to dyskomfortu nie sprawiało. A pedałowałem dziś technicznie fatalnie żeby te watty utrzymać.


Suplementacja
Witaminy i minerały Allnutrtion x2 caps
Magnez SFD-1 caps
Sfd Flex all complete- 2x miarka



Zdjęcie w stylu, Trener rozpisuje Ci trening na 1000 kroków to zapisz sobie na kartce bo nie ma siły na myślenie w trakcie

To tyle,
Pozdrawiam.
2

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
31.08.2019 SOBOTA

Późne śniadanie bo o 10, potem na zakupy, w końcu sam na warcie . A tak to się kręciłem, troszkę rower poczyściłem i napęd, oddaje w przyszłym tygodniu na serwis, a brudnego nie oddam

Samodzielne gotowanie to jednak Sajgon… Przyzwyczaiłem się jak Żonka gotuje

A i zważyłem się dziś 70.6kg mimo, że wczoraj załadowałem chyba z 4l płynów przed snem.. Także tego


Dieta:
1. Omlet cynamonowo-twarogowy z musem śliwkowym i brzoskwiniami, masło orzechowe
2. Krem z dyni, sałatka z kurczakiem, migdałami, makaronem i sosem musztardowym
3. Sałatka z kurczakiem, mozzarellą, makaronem i sosem musztardowym
+++W ciągu dnia kawy, galaretki zero.


Podsumowanie:



Trening/aktywność

Wolne.. Ostatecznie podjąłem decyzji bo miałem trening alternatywny, zwykłe rege. Dmucham na zimne i nie przeciążam kolana.
Jutro Rondo Babka, czyli wyścig, nie będzie tym razem Aniołkowskiego z CCC Development Team, ściga się na Bałkanach, nawet wczoraj był 14 na etapie , to może nie strzelę tak szybko
Część kolegów walczy jutro na wyścigu ŻTC w Żyrardowie rozważałem wyjazd, ale kawałek trzeba przejechać, start opłacić, przyjedzie konina, a ja zbytnio nie mam kasy


Suplementacja
ALLNUTRITION WITAMINALL SPORT - 2 caps,
SFD MAG B6 FORTE -1 caps,
ALLNUTRTION FLEX ALL COMPLETE – 2x porcja,
SFD WPC PROTEIN PLUS- Wg braków w diecie,
SFD DZIKI ORZECH- Wg braków w diecie,
MEDVERITA BERBERYNA - 1 caps po posiłku pow. 100g WW.




No, słucham rad, orzechy ziemne wymienione na migdały. Zamówione też już masło migdałowe na sfd. W poniedziałek z pracy wezmę mleko kokosowe

To tyle,
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-08-31 18:16:26
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium