SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano - boli gdy nie rozgrzane

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6531
Witam! 3 tyg temu podczas rozgrzewki (robilem wyskoki), za mocno się wybiłem i coś mi poszło w kolanie. Bolało mnie minimalnie wiec uznałem że to chwilowe. Po powrocie do domu gdy się obudziłem następnego dnia, nie mogłem wyprostować nogi i mocno bolało w obrębie kolana, ale gdy pochodziłem po domu zeby sie ubrac to juz zakres ruchu był coraz większy i ból się zmniejszał. Mam tak do dzisiaj, że jak wstane to troche boli i nie moge do końca wyprostować kolana (gdzieś z 1cm), ale gdy troche pochodze albo nim poruszam to wszystko wraca do normy i bol przechodzi. Boli mnie z tyłu kolana od zewnątrz. Co to może być? Przyczep mięśnia ? Wydaje mi sie że to nie jest coś bardzo poważnego, bo po rozgrzaniu przestaje boleć. Miał ktośpodobnoy przypadek ?

tylko taniec!!!!!!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
To Ty tancerz jesteś? Moim zdaniem uszkodzona została chrząstka stawowa, czyli powierzchnia styku kości udowej i piszczelowej. Każde takie uszkodzenie długo się goi, bo tam nie ma naczyń krwionośnych i wszystkie składniki przenikają na zasadzie dyfuzji, czyli transportu biernego. Jeśli ból nie minie przez następne 2 tygodnie, udaj się do ortopedy. Przez ten czas polecam smarować okolice żelem "Fastum" lub czymś podobnym. W tym czasie zmniejsz zaangażowanie na zajęciach, zwłaszcza podczas podskoków. Jedz tłuste ryby i galaretę z kurczaka (nie słodkie galaretki, bo te wypłukują witaminy). Przejdź się parę razy na basen i poćwicz w wodzie - jakieś ruchy, które nie sprawiają bólu, marsz i trucht.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6531
nie, nie jestem tancerzem nie patrz na sygnature Na 2 tyg jade na wakacje i tam bede "nieaktywny" (plaża, jacuzzi ) i zobacze czy mi przejdzie. Na codzien trenuje bjj i zapasy, i jak rozgrzeje noge to moge cwiczyc i nic nie boli, a jak wroce do domu i sie obudze to troche czuć coś tam :F

tylko taniec!!!!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6531
Wczoraj miałem trening. Wrociłem do domu - wszystko ok, zadnego bólu, kolano jak nowe A dzisiaj po przebudzeniu znowu to samo - nie mogłem wyprostować do końca nogi, musiałem trochę pochodzić i ją rozgrzać. Im dłuższą przerwę mam w treningach tym mniej boli, jednak po tygodniu przerwy i tak ból wrocił. Już nie wiem co robić bo mogę wrócić po wakacjach już 'wyleczony', a może znowu wróci ;/ Jak wspominalem, boli mnie po zewnętrznej stronie z tyłu, gdzie idzie taki kabel Ktoś wie co tam się znajduje ?

tylko taniec!!!!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Ten "kabel" to ścięgno mięśnia dwugłowego uda. Jeśli po powrocie z wakacji będą nawroty bólu, idź do ortopedy. Zaleczona kontuzja wróci ze zdwojoną siłą w momencie, w którym najmniej się tego spodziewasz. Po co ryzykować?

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6531
Ok. Pojde jeszcze w tym tygodniu sie zarejestrowac, bo pewnie bedzie trzeba jak zwykle poczekac ;/ . Chociaż po rozchodzeniu polepsza się, więc można przypuszczać że coś zostało "nadszarpnięte", 'przeciągnięte' ?

tylko taniec!!!!!!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja uda

Następny temat

Piąstka ból

Wiecej