SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano -Co Wynika z Rezonansu ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
dzieki za inmformacje. a jesli moge zapytac to czy zajmujesz sie tymi urazami czy jak?? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37
Witam, ja tez miałam robiony rezonans i chciałabym się "podpiąc" do tematu. Nie będę przepisywac całego opisu, bo interesuje mnie tylko jakie są konsekwencje zmian przeciążeniowych rogów tylnych obu łąkotek? Dziś miałam miec wizytę u lekarza, niestety została odwołana. to chyba nic poważnego, a dziwne bo ból jest nie do zniesienia... Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zmiany przeciążeniowe najczęściej świadczą o ... przeciążeniu. Doprawdy poziom bólu może się mieć nijak do zmian strukturalnych widocznych na opisie rezonansu. To tylko pacjenci i kiepscy lekarze patrzą w te opisy jak w wyrocznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37
Dzięki za odpowiedź, choc chodziło mi raczej o konsekwencje, niż przyczyny. Tzn. czy niewielkie zmiany wiążą się z artroskopią? Dziwi mnie też fakt wykrycia tylko zmian przeciążeniowych, bo wcześniej dwaj lekarze mówili wyraźnie o chondromalacji rzepki, co się w rezonansie nie potwierdziło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie wiążą. Jak lekarz mówi o chondromalacji rzepki i tylko tyle to właściwie można już go sobie darować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37
Witam ponownie! Dziś byłam na konsultacji u lekarza i powiedziałam mu o swoich wątpliwościach i dolegliwościach. Po ponownym dokładnym badaniu stwierdził, że może to byc coś czego nie widac na rezonansie, a mianowicie rozmiękczenie chrząstki lub jakieś fałdy maziowe. Skierował mnie na artroskopię, mówiąc, że to najlepsze wyjście. Ja mam jednak wątpliwości Bardzo proszę o pomoc. Warto robic tą artroskopię czy nie? Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
A masz jakąś inną alternatywę lecząc się u takich rzeźników?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37
Lekarz mówił, że można zrobic zastrzyki dostawowe, a następnie zastosowac zabiegi fizjoterapeutyczne. zastrzegł jednak, że efekt będzie chwilowy i nie da takich efektów. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Witam. Moje mri wygląda nieco poważniej ale podobnie niż motol7. Odpowiedzi kradama sa sensowne więc poprosiłbym o komentaz do mojego leczenia i mri:


Prawy staw kolanowy z dyskretnie zwiększoną zawartością płynu w zachyłku nadrzepkowym od strony bocznej (wywrotka na rowerze 4 dni przed mri). Wiązadła poboczne i strzałkowe więzadło krzyżowe tylne o prawidłowej morfologii sygnału, bez uchwytnych zmian pourazowych. Wiązadło krzyżowe przednie o zatartym obrysie pogrubiałe - cechy całkowitego zerwania. Łąkotka przyśrodkowa w zakresie rogu tylnego wykazuje obecność wąskie obszary wysokosygnałowe nie dochodzące do powierzchni łąkotki, które mogą odpowiadać przewlekłym zmianom zwyrodnieniowym na tle przeciążeniowym. Łąkotka przyśrodkowa w zakresie rogu tylnego wykazuje obecność wąskie szpary wysokosygnałowe nie dochodzące do powierzchni łąkotki, które mogą odpowiadać przewlekłym zmianom na tle przeciążeniowym. Łąkotka boczna o prawidłowej morfologii sygnału, w okolicy rogu przedniego niewielka kolekcja płynu. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz wiązadło rzepki o prawidłowym przebiegu i morfologii sygnału. Dół podkolanowy z obecnością niewielkiej kolekcji płynu w kaletce ścięgna mięśnia półbłoniastego. Zaostrzenia kostne na tylnej powierzchni rzepki oraz na tylnej powierzchni kości udowej pozostające w konflikcie z w. Krzyżowym przednim. Zmiany wysiękowe w kaletce podskórnrj przedrzepkowej.

Ortopeda oglądają zdjęcia mri stwierdził dodatkowo bon bruise - czyli stłuczenie warstwy podchrzęstnej i powiedział że kolano poleci mi bardziej - szybciej z tego powodu niz z powodu ACL.

Statystyczny ortopeda niestabilności nie wykrywa, statystyczny radiolog usg nie wykrywa uszkodzenia acl (krzyzowego przredniego), zresztą na ostatnim usg nie wykrył żadnych zmian negatywnych.

Ale ortopedzi mający związek z operacjami wykrywają uszkodzenie ACL i łąkotki przysrodkowej. I odpowiedź jest taka: jak panu przeszkadza to operacja. Jeden ortopeda nie robiący operacji, ale współpracujący stwierdził że konieczna operacja szybka. Następny że nie ew. w przyszłości bo nawet technika idzie do przodu..

Ja już się z operacją pogodziłem, ale w sumie powikłania to 7% w tym 1% powazne, a wg innego 20% zakażeń.

Pozatym po przeszczepie inplant szybko traci wytrzymałość do ok. 40% naturalnego ACL, potem troche wzrasta.

Biorąc pod uwage że to ingerencja i moze sie nie udac przywrócenie stabilnośći lepszej niz jest i inne ryzyka - nie wiem jak to odnosić do dobrych klinik - nie wiem co mam robic.

Ortopeda do kt. mam najwieksze zaufanie powiedział mi ze mnie na dziś nie zoperuje, jak zerwę to co zostało to wtedy będzie jasna sytuacja do operacji. Kolano mi nie uciekło nigdy, choc mało chodze. Ale przeżyło 2 powazne upadki na roweże na swoją stronę (naderwane wiązadło boczne strzałkowe) i 2 lżejsze - po 1 najpoważniejszym uszkodzeniu. Niestety rower to mój jedy sposób lokomocji, lepszy od mpk... i chodzenia.
No i jeszcze mówił że wskazaniem do operacji są 2 ucieczki kolana w tym 1 większa. ja nie miałem żadnej. Lekko mi sie blokuje z obu stron czasem ale pyknie i dalej ide ok. Myśle że to albo zwiazane z utrzymujacym sie stanem zapalnym albo z niestabilnością.

Zdecydowałbym sie na rekonstrukcje ACL, ale w tej sytuacji nie wiem co robić i na ile moge funkcjonować. Poza chodzeniem po płaskim.

Będę wdzięczny za mądrą uwage. Obawy moje dotyczą tego co będzie za 30 lat z moja mozliwością chodzenia. Na dziś chyba operacje odpuszczam postaram sie wrócić do chodzenia i odbudować mięśnie. Ale czy to nie jest strata czasu i pogłębianie się dysfunkcji kolana z wycieraniem chrząstek co prowadzi do zwyrodnienia nie wiem.

Sporo osób miało źle przeprowadzone operacje.

Będę wdzięczny za mądrą uwage. Kradam? no i została mi jeszcze jakas połowa zycia. Ze 30 - 40 lat.
moj adres:

2q2(malpka)wp.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
zerwaneACL: ja jestem przekonany że mnie postawiła na nogi własnie ta znachorka "Serwinka"....maści, okłady z sałaty sadła itp... to nie było przyjemne ale oplacalo sie... dzisiaj normalnie gram w pilke chodzie tancze. Nie jestem "widzem życia" jak mi powiedział lekarz. Oprócz tej znachorki to sam poswiecilem cale wakacje na odbudowę mięśnia...rower pływanie siłownia... Jeśli dobrz pójdzie to na wiosne zaczynam intesywnie trenować. Najważniejsza jest rehabilitacja i czas. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co na oczyszczenie watroby

Następny temat

Vigor,Magnez pytanie??

WHEY premium