SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 505204

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119
Rehabilitacja byla prowadzona tak jak mi zalecili,masaze,krio,lasery,cw w lancuchu,pozniej silownia na wzmacnianie miesni.Dosc dlugo kule bo chyba z dwa miechy zeby maksymalnie sie naprawilo.Poza tym ta lakotka ktora z reszta jest polaczona jakas tam blizna(nie wiem dokladnie o co kaman) wiec to tez moze byc to.Ale testy ogolnie wyszly na pluc mimo ze strzelalo mi wszystko jak nie powiem co....

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 316
hej, dawno mnie tu nie bylo, jestem po pierwszej artroskopii 3 tygodnie, usuneli mi kawalki uszkodzonego trzonu lakotki bocznej i niestety potwierdzilo sie ze ACL byl sie zerwal, i druga artro za pol roku, ale trudno, chodze jeszcze opierajac sie na jednej kuli, ale jest niezle, dzis bylam na spacerze :) tylko zal mi jak widze tych wszystkich ludzi na rolkach i rowerach :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
zastanawiam sie tylko ile czasu potrzebuje zeby te noge doprowadzic do pelnej sprawnosci?, na razie zginam ja tak do 95%, dalej nie moge, bo tak jakby mi mialo tam wszystko w srodku popekac, taka jest ta noga "wypelniona", nie wiem jak to lepiej okreslic, i jak wchodze po schodach (a mam ich 72, liczylam ;)) to pod koniec tak kolo 60 stopnia czuje lekki ucisk w okolicach rzepki, ponoc tak jest bo tam gdzies jest zakonczenie 4 glowego i stad ten ucisk, ale nie wiem? fakt ten miesien jest jeszcze srednio wycwiczony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 28242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125423
Po pierwsze:edytuj posty.
Po drugie: nie tylko w tym poście,ale już w kilkudziesięciu tematach na tym forum były odpowiedzi na Twoje pytania. Ja rozumiem,ze człowiekowi nie chce się czytać kilkunastu tematów,ale w tym jednym,w którym już pisze i zadaje pytanie mógłby się troche rozeznac. Ja już nie mam sił odpowiadać ciągle na te same pytania

Do sprawności (do sportu) po usunięciu fragmentów łękotki wraca się zazwyczaj w 3 do 6 miesięcy.

Po trzecie: czemu ACL nie zrobili Ci teraz tylko chcą robić kolejną artroskopie?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Saida spoko, to sobie poczytam, nie denerwuj sie ;)

nie zrobili mi od razu wiezadla, bo mialam noge niesprawna, mialam gips przez 10 dni zanim zrobiono mi usg i postawiono diagnoze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 28242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125423
No to lipa,przed artro powinnaś miec rehabilitacje i bys miała dwa w jednym robione,o wiele lepiej dla Ciebie i dla stawu by tak było

A jak teraz z rehabilitacją wygląda?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39762
wtrace swoje 3grosze ;)
przewaznie jest tak ze pierwsza artoskopia ma charakter diagnostyczny i jak sa uszkodzenia np. lekatka i wiezadlo to usuwa sie te uszkodzone tkanki w celu przygotowania do rekonstrukcji /przewaznie jak sa wolne terminy to 6-8tyg -tyle trwa gojenie sie tkanek wewnatrz kolana/

Zmieniony przez - 3bitt w dniu 2008-04-26 22:59:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
tak,ale po co męczyć pacjenta dwoma artroskopiami,jesli można wszystko za jednym zamachem zrobić? tylko fakt,że do rekonstrukcji jednak kolano musi być przygotowane.

A z tymi terminami jest różnie... moja koleżanka w państwowym szpitalu musiałaby czekać dwa lata,bo tak wolno szła kolejka... I szybiutko poszło do PZU po ubezpieczenie i zrobila prywatnie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
pewnie po co meczyc pacjenta dwa razy jak mozna raz, ale noga musi byc sprawna przy rekonstrukcji, ja nie moglam wyprostowac nogi ze wzgledu na odlamki lakotki, ktore chamowaly wyprost, tak wiec zadna rehabilitacja nie pomoglaby zeby zrobic wszystko za jednym razem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a rehabilitacje mam ok, od 12 dnia po artro, rozpoczelam prace z rehabilitantem, zaczynam widziec postepy
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Leki na trądzik --> ceny