SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 507173

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 79

Gita ja juz o jednej kuli chodze. Kolano wyglada tak :)

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 107
jeszcze raz spróbuje... zadałem pytanie 3 wątki wcześniej... zależy mi bardzo na tej informacji, jeżeli ktoś ma większe pojęcie o wiązadłach krzyżowych to proszę o info. a dodatkowo czy są jakieś zasadnicze różnice w funkcjonowaniu zrekonstruowanego wiązadła przy zastosowaniu śrub tytanowych a biowchłanialnych. Nie chodzi mi o estetykąale o istotę działania

z góry dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4254
Wystarczy poczytać trochę ten wątek i sam znajdziesz odpowiedź.
Z tego co wiem to biowchłanialne są biowchłanialne( dla mniej kumających znikaja po jakimś czasie) dlatego niby lepsze )

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ach znów zapomniałam, że tu takie niekulturalne chłopki wychodzą :)

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
bike99
dzięki za informację,

wiem że śruby biowchłanialne się wchłaniają:) nazwa sama na to wskazuje, ale prawdę mówiąc i tych i tych nie widać przed lustrem:) Tytan jest materiałem obojętnym i nie ma żadnego oddziaływania chemicznego, oczywiście poza tym że jest. Chodzi mi dosłownie o to: czy są jakieś istotne różnice w funkcjonowaniu zrekonstruowanego wiązadła, poza tym że jedne znikną, a drugie nie??? czy np. te śruby mogą przeszkadzać w motoryce, czy są po prostu materiałem czysto montażowym i nie mają żadnego wpływu na po rekonstrukcji na działanie czegokolwiek???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a'propos kultury, liczę na konkretną informację i pytanie powyższe kieruję do znawców tematu
pozdrawiam
mm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 209
Witam wszystkich, jestem tutaj po raz pierwszy ale też po raz pierwszy mam tak nietypowy problem. Ponad miesiąc temu stopniowo zaczął mi się pojawiać ból w wewnętrznej części prawego kolana tak by w punkcie kulminacyjnym dokuczał mi podobnie jak niegdyś przy skręceniu lewego stawu kolanowego i znacznie utrudniał chodzenie i ograniczał ruchy (szczególnie zginanie kolana). Nie był on spowodowany żadnym czynnikiem zewnętrznym, ale pomyślałem że może jednak gdzieś źle stanąłem, więc smarowałem kolano Fastum. Po ponad 2 tygodniach ból ustąpił a ja zacząłem znowu pogrywać w piłkę nożną. Podczas rozgrzewki zauważyłem że przy prostowaniu nogi z przysiadu coś mi w tym kolanie regularnie pyka. 4 dni temu ku mojej radości pykanie ustało, ale już następnego dnia wrócił taki ból jak poprzednio tyle że od razu dosyć mocny i utrudniający chodzenie. Do tego zauważyłem, że po przekuśtykaniu znaczniejszej odległości wewnętrzna część tego kolana zrobiła się ciepła. Miałem ok 7 lat temu skręcone to samo kolano i wstyd się przyznać trochę wtedy zaniedbałem (przechodziłem ten uraz). Umówiłem się już na wizytę do ortopedy ale serdecznie proszę jeśli ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym to proszę o podanie przyczyny i o rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Pisząc niekulturalny chłopek miałam na myśli tego -> )
Wyskakują jak napiszesz za dużo uśmiechów.
Więc luz.
A co do znawców to chyba tzeba było się lekarza spytać.
Istotnych różnic nie ma, można tylko sie zastanawiać co będzie z tytanowymi za kilka lat, czy nie wywołaja jakichś zmian w kolanie. To gdzieś wyczytałam w internecie.

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Witam, czy możliwy jest powrót do sportu po zwichnięciu rzepki? Głównie chodzi mi o piłkę nożną i ręczną, bo biegam, jeżdże na rowerze, pływam, jeżdże na łyżwach chodzę na siłke, czasem z kumplami w nogę sobie pogram troche. Uraz miałem w kwietniu. Kupiłem sobie taki stabilizator:

http://www.allegro.pl/item547254616_stabilizator_kolana_z_szyna_sp3_bike_8207.html

Czy możliwa jest ponowna gra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
A ja miałam Artroskopie kolana i jakies dodatkowe nacięcie przy sćięgnie operacja odbyla się 7lat temu kiedy miałam 19lat i po tylu latach odczuwam znowu straszne bóle w te same kolano jak prowadzę samochód to muszę wysiąsc czasami zeby "poprawic kolano"bo mi sie tak jakby blokuje znowu niemogę szybko biegac bo "kolanko"!!! i co ja mam z tym zrobic czyzby czeka mnie powtórka

dotka12

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Leki na trądzik --> ceny