SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 656869

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
Rezonans mialem robiony poniewaz wszelkie inne badania z USG i artro na czele nie dawaly jednoznacznej odpowiedzi co mi jest. I szczerze rezonans tez nie dal do konca... Nie odczuwam zadnych, przy grze, przy chodzeniu nie ucieka mi, moge normalnie obroty robić itp. I pytanie: czy z tą "degeneracją" chrzastki da sie uprawiac sport (basket w moim przypadku). A co do lekotek, to w najgorszym wypadku wydaje mi sie ze artro i wyciecie tych rogow... Nie wiem dokladnie. Od ostatniego urazu w grudniu chodze na rehabilitacje do Fizjofitu w Gliwicach-Łabedach od stycznia.

“You go from one day dunking on Yao Ming to the next day having a lady helping you wash yourself.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja w takim wypadku zostawiłabym to tak,jak jest.
Możesz trenowac dalej,ale oczywiście przy odpowiednim leczeniu,a wydaje mi się,że takie masz.
Tyle tylko,ze jak bedzie to źle wyleczone to grozi Ci dalsza degeneracja stawu.

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-04-29 23:16:15

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
Leczenie jest oparte głownie na propriocepcji czy jak to tam sie zwie . Pozatym musze wzmocnic 4glowy gdyz mam 2,5-3cm zaniku lewej nogi. Niestety uwazam ze problem tutaj glownie lezy w jak najwczesniejszym postawieniu odpowiedniej diagnozy, co w przypadku niektorych polskich lekarzy jest niezmiernie trudne...

pozdrawiam

“You go from one day dunking on Yao Ming to the next day having a lady helping you wash yourself.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Czyli jest git. Decyzja i tak należy do Ciebie i lekarza. A diagnoza bedzie taka,znając życie,jaką odczytałeś sam z rezonansu

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Gita, ja przed operacją miałem pełny zakres ruchu, chociaż już 3 cm mięśnia zanikło. Nie uprawiałem regularnie żadnego sportu, oprócz pływania latem. Ale przy żabce już czułem czasami kłucie w kolanie, poza tym coraz częściej pojawiały się skręcenia. Wczesniej troche też jezdzilem na rolkach. Dziwne odczucia z kolanem miałem przez rok (po 1szym urazie, który zbagatelizowałem), a później był uraz "z trzaskiem".
KingJames - mi po ostatnim urazie też mięsien zaczął maleć. Po prostu podświadomie odciążasz to kolano. Ja myślę, że bez operacji się nie obejdzie, tym bardziej, że uprawiasz sport. No ale to oceni tylko lekarz.
Mam jeszcze taką refleksję i poradę odnośnie naszych sportowców, żeby poszli w ślady naszego wybitnego pływaka Artura Wojdata. Facet nie musiał studiować na AWFie, żeby być sportowcem. Z wykształcenia jest informatykiem i nawet, gdyby mu się kariera załamała na samym początku, to nie biadoliłby, że nie może zarabiać na życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Dzięki, Wojsław za odpowiedź. Z tego co pamiętam też miałeś artoskopię z resectio ACL, a później dopiero rekonstrukcję. Mnie chodzi dokładnie o to jak się sprawowało twoje kolanko po arto a przed rekonstrukcją no i jak długo po artoskopii odzyskałeś pełen zakres ruchu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
Wojslaw mi miesien zaczal malec od 1 gipsu, w listopadzie 2006, przez ten caly czas mialem okolo 4 cm zaniku w miesniach. Teraz sa 3 cm, ale czuje ze ta noga jest duzo silniejsza niz przedtem. Jezeli operacja bedzie konieczna to trudno, ale jesli nie, to bede staral sie leczyc zachowawczo bo moim zdaniem w wieku 15 lat (tyle mam) leczenie kolana jakimis mikrourazami lub rekonstrukcja jest nienajlepsze? jesli jestem w bledzie to prosze mnie poprawic.

“You go from one day dunking on Yao Ming to the next day having a lady helping you wash yourself.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Gita, miałem tylko 1 operację. Na poczatku miałem MR, wiec lekarz wiedział +/- czego się spodziewać. Teraz jestem 13 tygodni po operacji i powoli zakres mi sie zwieksza. Po ćwiczeniach już mi niewiele brakuje do przeprostu równego ze zdrową, a zgiecie może 130. Ale rano to nie wiem czy nawet 0 osiągam w wyproście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
A, to widocznie coś pokręciłam. Fajnie, że załatwiłes wszystko za jednym razem. Z tym wyprostem rano u mnie też róznie bywa, ale generalnie jest coraz lepiej.
Ale, ze po urazie miałeś pełen zakres ruchu, to chyba wyjątkowe?

Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-04-30 15:04:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
No nie od razu, bo na początku kulałem, miałem krwiaka. Ale po 2 tygodniach i 2giej punkcji (tydzien od urazu) miałem pełny zakres. Chyba moje kolano już było przyzwyczajone do szaleństwa :/
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

WHEY premium