SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 656845

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Dokłądnie. Mi kiedyś jeden powiedział,że kolano mnie boli,bo czworogłowy mam osłabiony. wspomniałam, "czy to może być łękotka? może trzeba będzie zrobić artroskopię?", a ten mi powiedział,że jak zrobię artroskopię,to będę do końca życia kaleką

Dwa dni potem poszłam do innego lekarza, okazało się,że czworogłowy jest śliczniutki, bardzo dobrze rozwinięty,za to mam uszkodzoną łękotkę boczną i przyśrodkową (na USG wyszło). skierowanie na artro i po kłopocie

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No i dobrze mówiłam - w tym linku,który dałaś (widziałam już tę stronę), było o przeszczepie od dawcy i o protezach mówione,słowem nie było wspomniane o hodowli łękotek.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
No moze,to sorki,za duzo tego juz sie pokrecilam,ale ja mialam to samo chodzialam chodzialam i nie potrafili mi poweidziec co jest,mowie do lekarza moze jakies badanie np rezonans a on,nie nie nie ma sensu i potrzeby a gdybym zrobilam to odrazu wyszla by lakotka i ACL a tak ,chodzilam z tym przez rok i sie walilo,teraz tak czy tak czeka mnie pewnie nastepne artro...moze wkoncu sie uda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
U mnie było tak samo,chociaż pierwsy lekarz to podejrzewał,to potem stwierdził,że już jest ok. Gdyby zrobił mi USG od razu,to nie byłoby problemu i nie męczyłabym się ponad dwa lata z uszkodzonymi łękotkami.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
Sorki ze tak zapytam a co dokladnie bylo u Ciebie z tymi lekotkami,wogole jestes juz po artro??i jak to wyglada u Ciebie,wszystko idzie oki,co miaas robione.Fajnie wiedziec i miec swiadomosc ze czlowiek nie jest sam,ze inni i to wiele osob tez ma podobne problemy,bo moje wspolokatorki to juz mnie chyba sluchac nie moga,dobrze ze w domu jeszcze jakos daja rade...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jestem już prawie dwa lata po artro

Łękotki obie miałam pęknięte i miałam też przerostowe zapalenie błony maziowej - obie rzeczy przycięte, od razu po artro rehabilitacja. Od tamtej pory spokój

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
No to superek,oby tak dalej,zycze jak najlepiej,mam kilka znajomych osob ktore tez mialy problemy ale w wiekszosci konczylo sie wycieciem lekotek wiec po miesiacu juz sobie smigali prawie normalnie,wiec moja mama ale jak to tak ty jestes mloda i nie zrasta sie a tamci starsi ,,po operacji i smigaja bez problemu tylko wlasnie tak jest z szycie jak w piosenkce "udo sie albo nie udo",juz Cie nie zameczam,wstrzymam sie z panika do czwartku do wizyty i dalej bede na biezaco infromowala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Fajnie Saida, że w tak młodym wieku już widzisz co się dzieje (jeśli chodzi o lecznictwo w Polsce) i sporo wiesz. I sie dziwie, ze jeszcze sie udzielasz na forum po tylu latach :D
Moja przygoda z kolanem zaczęła się pod koniec liceum 16 lat temu :) Ale poważniejszy uraz mialem w 2005, pozniej 2006 i sierpien 2007.Szkoda ze nie trafilem wczesniej na takie forum,bo pewnie wczesniej bym sie powaznie zajal swoim kolanem.
Co do lakotek, to w artykule jest napisane, ze hodowanie rozpoczna za 5 lat jak wszystko dobrze pojdzie :)

Gita, ja nie słyszałem o takiej metodzie z wanną. Z jednej strony mięsnie lepiej funkcjonują po rozgrzaniu ciepłą wodą, ale jeśli masz obrzęk nogi, to przeciwzapalnie działa zimno. Teraz to powinnas robic rozgrzewke zwyczajnie na rowerku.
A Gita jak u Ciebie ze zgięciem? Bo chyba w podobnym okresie mieliśmy zabieg, z tym że u Ciebie rehabilitacja powinna być szybsza.

Zmieniony przez - Wojslaw w dniu 2008-04-21 00:08:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja na forum udzielam się głównie w działach o sportach walki i tam przesiaduję,tutaj wpaam tylko od czasu do czasu

Gita - jeśłi masz obrzęki to nie wskakuj do tej ciepłej wody,bo tylko obrzęki się zwiększą. Wtedy pozostają Ci ciepłe okłady. Natomiast jeśli nie masz obrzęków,a chcesz rozluźnić mięśnie,to wtedy rzeczywiście ciepłe kąpiele są wskazane.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
I pomyśleć, że jeszcze parę miesięcy temu użalałam się nad sobą, że mnie ,,to" spotkało ,,W TAKIM MŁODYM WIEKU" tj. po 30-stce!!! A tu Wojslaw, Saida, Edyta, Kacha i jeszcze pewnie parę osób zaczynało kolankowe przygody w wieku nastu lat! Przy Was to można nabrać taaaaaaaaaaaaaaaaakiego dystansu do siebie i świata!!! :D

Gita - odnośnie ćwiczeń w wannie - ja tego unikam, bo w ciepłej wodzie kolano robi mi się wielkie i czerwone jak balon mojego dziecka ;)

Saida - nowa koleżanka fizjoterapeutka lub lekarka - czemu nie??? Zastanawiałam się nie tak dawno dlaczego nie ma tu takiej osoby studiując forum o ADHD. A tam lekarze, pedagodzy, psychoterapeuci, kupa naprawdę profesjonalnej i zarazem bezinteresownej pomocy.
,,Tu - na forum pomagasz ludziom uwierzyć w siebie, los innych nie jest Ci obojętny. To wspaniała cecha! Świadczy jak najlepiej o Tobie" - cytacik z tamtego forum DLA WAS WSZYSTKICH :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Wiecej