SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koci grzbiet, niepoprawny przysiad.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
poyzje podczas chodzenia, treningu mam idealną, jestem idealnie prosty.
Ale zacząłęm własnie kucać majac pod piętami 2-3cm czegoś i robić też w ten sposob przysiady z rękoma uniesionymi do góry i czuje że rozciaga mi się ten odcinek pleców mowa o lordozie co jest przykurczony.
Tzw prost nastepny przyklad że coś z nim jest nie tak widać że się zaczyna załamywać np przy dzien dobry w momencie sklonu, ale jak się bardzo skupie i b.mocno zepne to zejde te 50s z prostymi plecami.
PS: mobilnosc tez mam tragiczną, poprawnego kucania bez tych podkladek nie zrobię, dlatego też poza cwiczeniem tego odcinka pleców skupie się tez bardzo na tym kucaniu.
Dzieki chłopaki za zainteresowanie.

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-10 03:36:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 80
Dobrze Ci też podpowiedział kolega z tym fizjoterapeutą, jeśli masz kasę to na pewno pomoże. Tylko musi być taki od sportowców, wtedy jest szansa, że sobie poradzi.

Przy okazji nie rób "dzień dobry" jak nie musisz, głupie to ćwiczenie jak cholera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wrzuć film w dobrym świetle ukazujący całą sylwetkę podczas ćwiczenia, poradzimy coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Na kota b pomaga napinanie mm. biodrowych w trakcie schodzenia do siadu. Dobrym cwiczeniem uzupelniajacym jest cos takiego - lezysz na plecach, trzymasz lordoze, za plecami masz rurke PCV lub cos innego imitujacego sztange, spinasz gore jak do siadu - lopatki, najszersze, przedramiona itd. Teraz prostujesz nogi, druga osoba lapie Cie za stopy i zaczynasz zginac biodra (uda w strone brzucha, podudzia 90o w stosunku do ud), partner oporuje a Ty ciagniesz je w gore [biodrowy sam sie bedzie b napinal, nad pachwinami] do momentu w ktorym puscisz lordoze. Z boku wyglada dokladnie tak, jakbys robil przysiad. Warto zrobic cos takiego kilka razy po rozgrzewce przed siadami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 46 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2320
tez mam podobny problem - ale zauwazylem duza poprawe po kilku sesjach jogi - domyslam sie ze pomoglo rozciagniecie zginaczy bioder, idealnie jeszcze nie jest, ale krok w dobrym kierunku w moim przypadku - byc moze Tobie tez by pomoglo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
raczek widziales gdzies te cwiczenia na yt albo jestes w stanie sam je nagrać? Ciężko mi to zobrazować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1828
A probowales biodra do tylu , pleacy proste , nogi szerzej , ze stopami lekko na zewnatrz?
Sprobuj najpierw zrobic lekko ponizej linii kolan i z czasem poglebiaj .
Dla przeciwwagi trzymaj rece z przodu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
i tak zaczalem robic od dluzszego czasu, trzymam dodatkowo hantle 4kg i idealnie siad sie poprawia, łap soga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na skakance.

Następny temat

Insanity + dieta. Proszę o ocenę i podpowiedź.

Wiecej