SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koci grzbiet, niepoprawny przysiad.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
Wie ktoś może jak wyleczyć koci grzbiet przy przysiadach?
Nie mogę nisko schodzic pupa przy przysiadach, w momencie jak probuje zejsc niżej na sile to obalam się do tyłu, dodatkowo podwijam pupę gdy schodzę poniżej kolan. Tułowiem też nisko schodze :/
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
i tak zaczalem robic od dluzszego czasu, trzymam dodatkowo hantle 4kg i idealnie siad sie poprawia, łap soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
w tej kwestii moge sie wypowiedziec. CAŁY PROBLEM LEZY W ODCINKU LEDZWIOWYM staraj sie miec "krzyz" prosto tj wypchnij splot do przodu poczujesz proste plecy...
na samym poczatku wykonuj przysiady bez ciezaru do kata prostego w kolanach
tez klucz do rozwiazania 'kulenia dupska' moze najdowac sie w odpowiednim rozstawie stop im wezej stopy tym odcinek ledzwiowy bedzie sie podkurczał staraj sie miec rozstaw stop nieco szerzej niz barki

dopiero jak znajdziesz ta technike mozesz sie bawic w przysiady z pogłebieniem lub podwojnym dnem - ale do tych to daleko...

Zmieniony przez - _eL_ w dniu 2013-09-30 19:39:57

inny niż wszyscy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2342
Polecam uzyć malych krązków pod pięty, tak żeby byly wyżej niż palce stóp, 2-3cm starcza. To pomoże Ci "dotknąc" tylkiem ziemi. Na poczatku psotaraj sie wyćwiczyc ten ruch przy użyciu samego gryfu.

Zmieniony przez - mat3uszx w dniu 2013-10-01 23:13:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
Cwiczenie samych przysiadów z czymś pod pietami czy tez trzymajac sie linki nie przynosiło zadnych rezulatów poza wiekszym napieciem w odcinku ledzwiowym. 2mś się tak męczyłem, dzien w dzien...
Ja mam bardzo silne prostowniki i są one teraz bardzo mocno przykurczone, przez to że przez rok w ogole ich nie cwiczylem, tak samo nóg...


Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-02 03:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
zapomnijx4

Może być to spowodowane przykurczami , jednak by cokolwiek konkretnie się wypowiedzieć po prostu nagraj i pokaż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 80
Z tego co piszesz to problemem nie są plecy ale mobilność.

Problem może występować w 3 miejscach

1. piszczele (w uproszczeniu)
2. Achilles (jak dla mnie rzadko)
3. biodra (nie przeszkadzają na tyle zazwyczaj)


Zrób proste ćwiczenie codziennie i po tygodniu zobaczysz czy jest lepiej.

Jest ono dosyć skomplikowane ale dasz radę :)

Nazywa się ono "kucanie", warto zobaczyć jak robią to dzieci.

Teraz na serio - starasz się wytrzymać kucając NA CAŁYCH STOPACH do łącznego czasu 10 minut.

Znajdujesz sobie coś do przytrzymania może być stół, szafka, na siłowni jest łatwiej bo każdy stojak czy maszyna jest wystarczająco ciężka aby utrzymać ciężar ciała.

Włączasz stoper, schodzisz jak najniżej (przysiad) i jak masz dosyć zatrzymujesz stoper, rozciągasz się i znowu, aż do 10 minut.

Tutaj masz filmik:
http://www.mobilitywod.com/2010/08/episode-01-the-first-of-many-beat-downs/

Co do podkładania pod to w sumie taki półśrodek albo kręcenie wyników, najpierw technika, potem wyniki.


Jak zrobisz pełne kucnięcie przez 2-3 minuty bez problemów to masz pewność, że z nie jest to kwestia mobilności dolnej części ciała i można szukać rozwiązania gdzie indziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
Kucnąć mogę ale bede mial bardzo pochylony tułów do przodu przez co bede tylko pogłębiac niepoprawną postawę. 2ga sprawa jest taka że wiem iż najwiekszy problem leży w odcinku pleców bo zrobiłem prosty test
Stanąłem przy scianie,stopy przy scianie , szerokość nóg jak przy przysiadzie, wyciagnalem makmsymalnie rece do góry na szerokosc barków i próbowałem kucnąc.
Efekt jest taki ze majac rece ku górze nie mozna oszukiwać kręgosłupem i wtedy widac jaki kto ma przykurcz.
Ja nawet nie zejde do poziomu kolan tym sposobem bo dostaje bloka w plecach i jestem tam sztywny/mam brak czucia/brak sily.

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-08 16:37:03

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-08 16:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
idz do ortopedy facet a nie szukaj tu odpowiedzi

inny niż wszyscy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1433 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18719
Dużo osob ma ten problem
dodatkowo juz sie dowiedzialem że odstajacy odcinkek L5 ma w b.duzo osob, wystarczy rzucic okiem w szatni na brzuchy kolegów.
lub obejrzec ten filmik


Ortopeda sie tobą zainteresuje bo nie mozesz zrobic poprawnego przysiadu? Oj tak uważaj bo tam znajdziesz pomoc

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-08 19:37:02

Zmieniony przez - zapomnijx4 w dniu 2013-10-08 19:38:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 80
Chyba musisz zacząć zdjęcia wrzucać bo będzie ciężko.

Nie pasuje mi kilka informacji od Ciebie. Przykurcz prostowników na czym polega? Że nie możesz mieć prosto pleców (wklęśniętych w odcinku lędźwiowym) czyli nie umiesz stać wyprostowany?

Bo jeśli nie możesz stać naturalnie to jasne, że przysiadu też nie zrobisz.

W dolnej pozycji przysiadu (tego trójbojowego biodra poniżej kolan) utrzymujesz dokładnie tą samą krzywiznę dolnego odcinka kręgosłupa co stojąc wyprostowany.

Jeśli kucasz - dupa do łydek dotyka to praktycznie zawsze podwinie Ci się tyłek, z nogami szeroko i kolanami na zewnątrz da się zachować idealną krzywiznę.

Wiem, że piszesz, że przyczyną jest dolny odcinek i tego nie wykluczam ale to musiałbyś go mieć strasznie zrąbanego.

Musiałbyś nie móc się odchylić do tyłu stojąc więcej niż 20 stopni.

Jeśli masz tak zablokowany kręgosłup to po wykluczeniu problemów ortopedycznych zostają mięśnie, a to nie jest wielki problem.

Jak możesz to wrzuć zdjęcia jak kucasz bo chciałbym zobaczyć mobilność, możesz się pochylać, wyciągnąć ręce do przodu, a nawet się czegoś trzymać. Chodzi o kąt pomiędzy stopami, piszczelem i piszczelem, a udem.

Na zachętę mogę wieczorem wrzucić zdjęcia moje. Perfekt nie będą bo jestem 2,5msc po operacji kolana i mam jeszcze jakieś 2-3msc rehabilitacji i 3msc budowania masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
technika rozciąganie dwugłowych ud łydek odpowiednia pozycja... próbowałeś kłać podkładki pod pięty??? ciężar lekki na początek sam gryf nauka i chodzisz coaz niżej... może to być równiez przykurcz innych mięśni... ale to ci powie fizjoterapeuta lekarz na ogół twierdzi ze jest wszystko pięknie :)

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na skakance.

Następny temat

Insanity + dieta. Proszę o ocenę i podpowiedź.

WHEY premium