SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kochamy polskie style

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 10832 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38587
Wygrzebałem taką pozycję (oczywiście podaję w pisowni uwspółcześnionej):
"Exercerowanie i wzory zażywania sztychów i cięć jako zasłon i parat sztuką krzyżową" z roku 1578.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1319 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7129
Pszczyńska Akademia Sztuk Walk i Tsunami rlz

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1319 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7129
SirChris- ci na tym turnieju byli z combat-kalaki prawdopodobnie, chyba że byli zakuci w zbroje, to nie wiem

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 499
Ciężką "czarną" szablą walczyło się inaczej niż leciutką turecką..była to potężna stal często z dużym piórem klingi idealna do uderzeń z konia ale i w polskich rękach dobra do pojedynków .Fechtunek szablą mozna zaliczyć do "sztuk walki" ponieważ w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów(zakładając)wiekszość szlachty była uczona fechtunku od lat młodzieńczych pozatym Sarmacka kultura(niemówie tutaj o sposobie jedzenia )różniła sie tak i od zachodu jak i od wschodu.Czerpiąc z innych wpływów i kultur oraz z własnej przeszłości na ziemiach Polskich narodziła sie odrębna kultura w której głównym orężem była szabla....(no i powiedzcie mi jaktu nie kochać historii naszej ojczyzny)

http://www.signum-polonicum.com.pl/  to w ramach ciekawostki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 81617
palcat służy do popędzania konia. ale nia działa, jak powiedzmy ostrogi, tzn. nie wali się tym konia. ale lekko klepie. palcat jest dosyć gibki i elastyczny. może nie jak pałka policjanta, ale zawsze. ciężko mi sobie wyobrazić założenie dźwigni prawdziwym palcatem. nie mniej walić nazewnictwo. fajny musiał być ten gość. jak go spotkasz to przepytaj i daj znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 10832 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38587
Dourden, dokładnie. MIĘDZY INNYMI na tym opierała się wyższość militarna polskiej armii w tym okresie. Trzon składał sie ze szlachty, przywykłej od dziecka do konia i szabli. W armiach innych krajów słuzyli głownie chlopi i mieszczanie, których trzeba było w wojsku wszystkiego uczyc od podstaw.
Wynikało to ze struktury społecznej RP - dokładnie nie pamiętam, ale chyba ok 20% to była szlachta srednia i drobna, podczas gdy np we Francji ten stan liczył tylko 2-3%.
łap soga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 81617
szlachty u nas było rzeczywiście najwięcej, ale było to ok. 10% .
...
Napisał(a)
Usunięty przez OloKK za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sorry, że moja wiadomość była z podtekstami, ale mnie trochę rozbawił początek wiadomości przesłanej przez Kuro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
tej z 10 lipca

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co byscie dodali albo odjeli w moim treningu

Następny temat