SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kobietka --- kontynuacja walki o wysportowane ciało--- Potrzebuje rady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
Płeć : kobieta
Wiek : 22
Waga : 51
Wzrost : 158
Obwód klatki : 88
Obwód ramienia : 25
Obwód talii : 64
Obwód uda : 48
Obwód łydki : 33
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem
Aktywność w ciągu dnia : uczelnia, spacer
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tyg siłownia + 30min szybkiego marszu bieżni po treningu siłowym, 1xtyg 30min interwałów na bieżni
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowa
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : różnie ... od ok 7 miesięcy 1000-1200kcal


Ze względu na niezbyt mądrą dietę wcześniejszą i obecny zastój postanowiłam wziąść się pożądanie za siebie i co nieco pozmieniać mam nadzieje ze mi pomożecie.
Jestem po prawie 2-miesięcznym treningu obwodowym na siłowni, od tego tygodnia postanowiłam zmienić trening już na bardziej zaawansowany. A że moja dieta do zbyt mądrych nie należała a chciałabym fajnie wyglądać na wakacje to trzeba zmienić i dietę. Na około tydzień może dwa postanowiłam wrócić do jedzenia równym ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym żeby odpocząć i może dać lekkiego kopa zjechanemu metabolizmowi a potem wprowadzić zmiany. Nie chce się bawić w liczenie kalorii bo już kiedyś miałam problemy z sama soba po diecie.

Obecny trening;
Pierwszy dzień z treningiem: poniedziałek
Mięśnie ud: 3x20
-prostowanie nóg siedząc na maszynie
-wypychanie ciężaru na suwnicy skośnej
-unoszenie podudzi leżąc przodem na ławce maszyny
Mięśnie pośladkowe: 3x20
-odwodzenie nogi w tył stojąc, maszyna lub wyciąg
Mięśnie łydek: 3x20
-wspięcia na palce stojąc lub siedząc
Mięśnie grzbietu: 3x15
-skłony tułowia ze sztangą
-przyciąganie długiego drążka wyciągu z góry do klatki piersiowej siedząc, nachwyt
Mięśnie brzucha: 3x20
-unoszenie nóg ugiętych w kolanach w zwisie na poręczach

Drugi dzień z treningiem: środa
Mięśnie klatki piersiowej: 3x15
-wyciskanie sztangielek na ławce uniwersalnej siedząc, oparcie pod kątem 35 stopni
Mięśnie naramienne: 3x15
-wyciskanie sztangielek siedząc
-unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w gore stojąc
Tricepsy: 3x15
-ściąganie drążka wyciągu w dół stojąc
-prostowanie ręki w opadzie tułowia
Bicepsy: 3x15
-unoszenie przedramion ze sztangielkami stojąc lub siedząc
Mięśnie brzucha: 3x20
-spinanie mięśni brzucha leżąc
-unoszenie nóg ugiętych w kolanach w zwisie na poręczach

Trzeci dzień z treningiem: piątek
Mięśnie brzucha: 3x20
-spinanie mięśni brzucha leżąc
-unoszenie nóg ugiętych w kolanach w zwisie na poręczach
Mięśnie ud: 3x20
-prostowanie nóg siedząc na maszynie
-wypychanie nóg na suwnicy skośnej
-unoszenie podudzi leżąc przodem na ławce maszyny
Mięśnie pośladków: 3x20
-odwodzenie nogi w tył stojąc, maszyna lub wyciąg
Mięśnie grzbietu: 3x15
-przyciąganie drążka wyciągu z góry do klatki piersiowej siedząc w szerokim nachwycie
Mięśnie klatki piersiowej: 3x15
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej siedząc, kat oparcia 35 stopni

Niedziela: interwały na bieżni

Do tego zbilansowana dieta np :)
śniadanie: płatki owsiane 50g na mleku 1,5% z jabłkiem
2Śniadanie: serek wiejski z 2łychami słonecznika, albo jakieś warzywa na parze z piersią z kurczaka, albo z dwa jajka ( w zależności czy będzie to przedtreningowy czy nie)
Obiad: jakieś ww złożone ryż brązowy, kasza, makaron pełnoziarnisty do tego albo pierś albo ryba plus surówka, warzywa
Podwieczorek: serek homogenizowany z migdałami albo jakimiś orzechami, tunczyk z warzywami
Kolacja: twaróg chudy taki jadłam do tej pory ale postaram się wrzucić półtłusty

Przedtreningiem chce jeść samo białko
Po białko plus węgle

W kaloryczności myślę że tak 1500kcal będzie :)
Co myślicie o treningu ??? Diecie ???
Na wcześniejszej diecie robiłam sobie ładowania co 2 tygodnie co myślicie żeby zostawić je i teraz ???
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chodzi o katabolizm. Przy redukcji nie ma potrzeby uzupełniania ww po treningu, tu w zasadzie jest już pozamiatane. Organizm masz zmusić do pobierania energii z tkanki tłuszczowej a nie dostarczać mu łatwo przyswajalnych ww. Więc w zasadzie po treningu wystarcza mały owoc by zaspokoić potrzeby organizmu. A jeśli mówisz o uzupełnianiu glikogenu, to nie ma też takiej potrzeby, wystarcza dobrze zjeść właśnie przed treningiem.
A jeśli chodzi o posiłek przedtreningowy, to brak węglowodanów jest dla mnie zupełną porażką. Treningi siłowe czy wysokointensywne robi się na ww właśnie. Jeśli mowa o aerobach, to zgoda, ale nie ciężki siłowy trening. 99% ludzi po ciężkich siadach czy ciągach bez ww zaliczy zjazd i albo skończą trening albo obniżą ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
Może jednak zerknąłby ktoś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1542 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29694
rozpisz diete w gramach bedzie mi łatwiej ocenic i wpisz który to posilem po treningowy

Sam trening nie jest zly, przeplatany ale dobry. Obnizył bym jednak liczbe powt. bo do takich przyzwyczail sie juz twoj organizm jesli zmiejszysz je a dorzucisz ciężaru organizm zupelnie inaczej zareaguje na ten trening. Dodatkowo taki trening podkreci ci metabolizm. Wymien partie które chcesz znacznie poprawic a sprobujemy ten plan treningowy jeszcze ulepszyc.

Zmieniony przez - SlipBoro w dniu 2010-05-11 10:10:00

....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
Śniadanie: jajecznica z 2 jaj [15b/12t/1w/169kcal] z wkrojonym całym pomidorem, przegryzana kalarepa [1,5b/0,3t/6,1w/26kcal]
2Śniadanie: przedtreningowy: 150g gotowanej piersi z kurczaka [32b/2t/0w/149] samo białko bo tak mnie do tej pory uczono że na redukcji ino białeczko przed treningiem
Trening siłowy plus 30 min bieżni po
Obiad: potreningowe: 50g ryżu brązowego[4b/1t/34w/169kcal], 150g piersi z kurczaka [32b/2t/0w/149]
Podwieczorek: sałatka warzywna(pomidor, ogórek, kalarepa, papryka) z pałeczkami surimi 70g --- nie mam pojecia ile to to ma ;d
Kolacja: 125g twarogu półtłustego [23b/6t/5w/166kcal] nie wiem czy na wieczór moge dorzucić jakiś słonecznik tu czy nie


łooo strasznie mało mi tego wyszło eh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
Partie do poprawy hmmm najbardziej uda, ramiona i brzuch :P Podejrzewam że jak większość kobiet :P Ale tak w sumie to zależy mi na całościowym efekcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
zle cie uczono. zrodlo energi musi byc przed treningiem jakies bo inaczej wystapi niechciany katabolizm. Tluszcz albo wegle ( lepsza opcja dla ciebie ) koniecznie. Podbij zdrowymi tluszczami kcal do 1550 i zobacz co sie bedzie dzialo. Liczy sie bilans dzienny (24h) wiec pytania typu czy moge zjesc slonecznik przed snem sa nie na miejscu. Jesz tyle zeby zmiescic sie w bilansie, i niech to bedzie stale utrzymywana ilosc bialka/tluszczu / wegli w wybranym przed ciebie stosunku. Czerp tluszcze z konkretnych zrodel (na forum poszukaj) jesli masz malo wegli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
No dobra oliwa z oliwek, orzechy dojdą do tego bo ryby i jajka szamie na bieżąco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Śniadanie: jajecznica z 2 jaj [15b/12t/1w/169kcal] z wkrojonym całym pomidorem, przegryzana kalarepa [1,5b/0,3t/6,1w/26kcal]

//Dodaj łyżkę tranu

2Śniadanie: przedtreningowy: 150g gotowanej piersi z kurczaka [32b/2t/0w/149] samo białko bo tak mnie do tej pory uczono że na redukcji ino białeczko przed treningiem

//Dodaj tu kaszę gryczaną, jęczmienną, ryż brązowy lub płatki owsiane (cokolwiek lubisz)

Trening siłowy plus 30 min bieżni po
Obiad: potreningowe: 50g ryżu brązowego[4b/1t/34w/169kcal], 150g piersi z kurczaka [32b/2t/0w/149]

//OK

Podwieczorek: sałatka warzywna(pomidor, ogórek, kalarepa, papryka) z pałeczkami surimi 70g --- nie mam pojecia ile to to ma ;d

//Surimi nawet nie leżały koło krabów, to zmielone resztki i mają więcej ww niż białka. Odpuść i lepiej wrzuć prawdziwą rybę lub kawałek kurczaka do tej sałatki. I podlej to oczywiście oliwą albo dodaj kilka orzechów włoskich.

Kolacja: 125g twarogu półtłustego [23b/6t/5w/166kcal] nie wiem czy na wieczór moge dorzucić jakiś słonecznik tu czy nie

//Nie słonecznik ale orzechy. Słonecznik pogarsza bilans tłuszczy i przesuwa go w stronę o6.
Kaloryczność podnieś do 1700, bo te 1500 to za mało jest. W DNT możesz pobiegać czy na rowerze pojeździć.

Jeśli chodzi o trening, to SlipBro dobrze Ci sugeruje obniżenie ilości powtórzeń. To pozwoli Ci zwiększyć obciążenia. Generalnie LC i trening siłowy daje bardzo dobre efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
W DNT niestety pracuje z reguły czyli mam ogrom ruchu bo np 8 godzin mycia okien więc na bieganie siły nie ma. Orzechy dorzucę to podniesie kaloryczność. Co do treningu to mam pytanie obniżyć ilość powtórzeń ale do jednej stałej liczby np 3 serie po 8 powtórzeń ze stałym obciążeniem czy np wrowadzić 3 serie po np 8-10-12 ze zmiennym obciążeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 602
W DNT niestety pracuje z reguły czyli mam ogrom ruchu bo np 8 godzin mycia okien więc na bieganie siły nie ma. Orzechy dorzucę to podniesie kaloryczność. Co do treningu to mam pytanie obniżyć ilość powtórzeń ale do jednej stałej liczby np 3 serie po 8 powtórzeń ze stałym obciążeniem czy np wprowadzić 3 serie po np 8-10-12 ze zmiennym obciążeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1542 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29694
TheBigBoss - dlaczego każesz jej podbijac diete ww i tluszczami jak ma w niej i tak zamalo białka , w dadatku posilek przedtreningowy z złożony z Ww nie jest wcale konieczny , wazne abyś "viline" naladowała organizm dobrymi Ww po treningu.

Co do treningu to mozesz robic trening obwodowy jak i split, ja bym sie skłaniał ku temu drugiemu na ilosci powtórzen 12max . Rób trening progresja a nie regresja .

Pozdrawiam
SlipBoro

....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

Moja dieta

WHEY premium