SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka ból po wyciskaniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1176
siema,

mam problemik, ćwiczyłem wyciskanie klatki na lawce prostej. Żadne wielkie ciezary, zaczynalem od ok 40kg, przez 2.5 m-ca dotarłem do 72kg. Cwiczylem 2x w tygodniu, ok 6 serii od max obciażenia schodziłem w dół z kilogramami.

przez 2.5m-ca było okey nic sie nie działo. nagle po jednym z treningów zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej. (gdzie boli pokazuje na screenie)

przez 2 tygodnie odpuściłem trening, nic nie robiłem. niestety ale ból nie przechodzi towarzyszy mi w ciagu dnia przy głębszym oddychaniu, przy jakimś konkretnym ruchu gdy napinam ten mięsień (np jak podniose cos z ziemi ) czy zrobie skręt przy biurku siegając coś z boku - proste rzeczy.

smarowałem 2 tyg, opokanem to miejsce oraz naproxanem - nic to nie pomoglo. w ciagu dnia ból nie jest duzy, specjalnie nie zwracam na niego uwagi, czuje go poprostu. ale jak wczoraj wzialem zrobilem serie to bolało mega ;) i teraz ponownie przerwa w cwiczeniach, jak to ogarnąć ktoś ma pomysł czy tylko lekarz?

UPDATE INFO
czy moglem sobie cos rozwalic o tego, ze za mocno uderzalem gryfem o mostek i cos sobie spsulem? bo gdy naciskam na mostek wlasnie lewa strona blisko srodka to czuje ból w tym miejscu który przechodzi w miejsca wskazane na fotach.






Zmieniony przez - mygumas w dniu 2015-10-13 11:56:28

Zmieniony przez - mygumas w dniu 2015-10-13 11:56:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 135 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 912
mogles naderwac miesien to jest bardzo niebezpieczne ... cwicz malym obciazeniem dobrze sie rozgrzewaj przed treningiem...a po treningu rozciagaj miesnie klatki piersiowej... nie ciezar wielki lecz na technike zwracaj uwage i regeneracje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
bola cie okolice przyczepu dalszego piersiowego, byc moze miesien ulegl delikatnemu nederwaniu, zasinienia nie bylo?
warto by bylo udac sie z tym do kogos, kto zbada palpacyjnie miesien, ruchomosci w stawie, czy wykonac nawet USG

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1176
nie ma żadnych siniaków nic, 'cialo' w tym miejscu wyglada normalnie. co robic domowymi sposobami mozna? czyms smarowac, cos lukac i czekac czy koniecznie isc do lekarza. wolalbym unikac tego, najpierw ogolny pozniej skierowanie kolejki itp itp itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
udaj sie do fizjoterapeuty,

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1176
ok to wtedy udam sie do fizji. a samemu cos jeszcze mozna zrobic w domowych warunkach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
niestety nie, oprocz oszczedzania reki
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1176
dzieki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Jak się uderzyłeś sztangą w mostek to nie ma co się dziwić że boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1176
@sajanin,
nie bylo to uderzenie jednorazowe, bardziej bym ujął to jako wielokrotnie zbyt mocne opuszczanie sztangi na klate, za szybko i byly to cykliczne puknięcia. na pewno wiesz o co chodzi, jak postepują początkujący na silce.

kwestia jest taka, ze 2 tyg i chyba powinno przejść a jednak boli cały czas po lewej stronie piersi, + mostek gdy go nacisne pulsuje w tamtą stronę.





Zmieniony przez - mygumas w dniu 2015-10-13 16:20:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
2 tygodnie to wcale nie tak długo jeśli chodzi o tego typu uraz. Myślę że za kolejne 2 tygodnie powinna być poprawa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krzywe Plecy Bary

Następny temat

Skok w dal jednonóż

Wiecej