SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilkudniowu Post a katabolizm.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1214

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Witajcie, od dość długiego czasu po głowie chodzi mi chęć zrobienia sobie 3-5 dniowego postu. Nie chodzi mi o zrzucenie paru %bf A raczej o sprawdzenie siebie i własnej psychiki. Wiem że brzmi to głupio ale sporo czytałem na ten temat i jedyne co mnie powstrzymuje to "katabolizm", niestety nie mogę nigdzie znaleźć badań w jakiej kolejności organizm pozbywa się mięśni, jedyne na co trafiłem to wypowiedzi trenerów z siłowni na ten temat. Czy ktoś z tutaj obecnych miał do czynienia z postami leczniczymi i może się wypowiedzieć na ten temat?
Dla mnie nie logiczne jest by tak świetnie zaprogramowana maszyna jak nasz organizm w pierwszej kolejności pozbywała się mięśni... Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020270
Osobiście zrobiłem 4 dniowy post. Piłem tylko wodę, czarną kawę i zieloną herbatę. Najgorszy jest 3ci dzień ze względu na fakt, że wtedy wszytsko się normuje w organiźmie. Jeżeli nie miałeś doświadczenia z ketozą to zacznij od miesiąca adaptacji do keto i zrób 4-7 dniowy post. Nie zrucisz nim dużo tłuszczu, ale oczyścisz organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Mam trochę doświadczenia z 48h postem, czułem się zawsze OK, tak jak mówię jedyne czego się w poście boję to Katabolizm, tematy wyj**ać z postów też mam oczytane :) Niestety od wszystkich "koksów" cały czas słyszę o kataboliźmie I chciał bym się dowiedzieć czy serio leci mięsień czy po prostu glikogen spada:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020270
Jeżeli jesteś zaadaptowany do przemian tłuszczowych, czytaj keto, to ok 10% energii może pójść z mięśnia. Ale najprawdopodobniej są to niedziałające resztki komórkowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75948 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754370
Mięśni nie stracisz w ciągu kilku dni. Tak samo, jak nie zbudujesz ich w tym okresie. Stracisz ewentualnie trochę wody z organizmu, co przełoży się oczywiście na obwody i kasę ciała. Wrócisz jednak do wcześniejszego odżywiania oraz treningów i woda również wróci. Jeżeli masz w tym jakiś cel, np. poprawę funkcjonowania układu trawiennego, to śmiało próbuj. Pamiętaj tylko o odpowiednim nawodnieniu organizmu i elektrolitach.

https://potreningu.pl/articles/1906/glodowka-i-hormeza-czyli-kilka-slow-o-przerywaniu-postu

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
No właśnie tak mi się zdawało, matka natura sama by sobie strzeliła w kolano gdyby okres głodu najpierw odbierał nam mięśnie, a celem postu jest właśnie problem trawienny i pojawiający się ostatnio trądzik -,- W trakcie postu l ile będę miał siły planuję chodzić normalnie na siłownię i robić krótkie niezbyt intensywne treningi. DZIĘKI wielkie za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020270
Sam trenowałem normalnie i jeździłem do pracy rowerem 10km w jedną stronę. Nie było problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33012 Napisanych postów 23124 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277951
Próbuj bo zawsze to nowe doświadczenie , ja lata temu tez prbowałem ale bardziej w celach jakiegos oczyszczania ( detoksykacji itp ) naczytałem się w necie różnych rzeczy ,jednak finalnie stwierdziłem że nie warto było bo bardz źle się czułem i dużo lepsze wyniki zanotowałem jak chodzi o poprawę zdrowia gdy przyłożyłem się do diety i wprowadziłem regularną aktywność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 280 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10662
Nigdy nie rozumiałem twierdzeń, że na poście tracisz mięśnie. Oczywiście mowa o głodówce aktywnej, z angażowaniem mięśni. Wyobraź sobie łowcę, setki lat, lub tysięcy wstecz, nie jadł od kilku dni, a nadal potrafi polować, biegać, wspinać się, myśleć! gdyby tak chętnie mięśnie były trawione, gatunek ludzki byłby już tylko wspomnieniem.

Umysł...duch i ciało.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
aczkolwiek może być subiektywne uczucie płaskości, braku nabicia, mniejszej "wielkości"
to wynika z wypłukania glikogenu z mięśni, i nawet kilka kg może być ale z masą mięśniową nie ma to nic wspólnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Ja osobiście zazwyczaj po 48h czułem się dobrze, nie byłem głodny ani jakoś specjalnie senny, tylko psychika podpowiadała:"Zjedz ciasteczko, albo jakąś jajeczniczkę" :D Zobaczymy jak przejdę przez dłuższy post, ale myślę że będzie dobrze. A to że będę płaski mi nie przeszkadza bo i tak dopiero wracam po kontuzji więc sporo odbudowy mam do zrobiebia :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - kcal do oceny

Następny temat

Przejscie z redukcji na mase

WHEY premium