SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań przed ułożeniem diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie mam 17 lat, chciałbym ułożyć w końcu porządną dietę, aby przybrać przynajmniej z 10kg - oczywiście masy mięśniowej, bo wyglądam jakby mnie głodzili. Mam 1.78m wzrostu i ważę zaledwie 60kg, a mam strasznie szybką przemianę materii. Często tak mam, że zjem śniadanie i już lecę to wydalić.


Moja dieta wyglądała mniej więcej tak:

1 Posiłek:
Płatki owsiane na mleku/j.naturalnym + ew. banan do tego jeśli był
2 i 3 Posiłek(w szkole):
razem - 4 kanapki z szynką,serem(chleb biały)
4 Posiłek(obiad) i tu było zmiennie, ale starałem się wcześniej z mamą uzgodnić, że jak będzie wracała z pracy, aby kupiła piersi z kurczaka

Piersi z kurczaka + ziemniaki

5 Posiłek - starałem się jeść serek biały ew. jajka


Jak widać krucho z tym było i nadal jest, bo nie ułożyłem diety. Mam do was kilka pytań:

-Czy wcielenie jajek w dietę jest zdrowe, bo jedzenie ich codziennie to czasem nie przesada?

-Czy dieta polega na tym, że jemy te same posiłki cały czas, ew. robimy 1 dzień, że jemy na co mamy ochotę?

-Czy z moim stażem czyli początkujący powinienem robić dietę wyliczaną czy po prostu jeść te zdrowe produkty o danej porze i najwyżej zwiększać?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-09-30 10:50:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
Jajek możesz jeść po kilka dziennie bez żadnego problemu.
Dieta polega na tym żeby mieścić się w swoim bilansie kcal i btw. Nie musisz codziennie tego samego jeść. Nikt chyba nie je codziennie tego samego :D
Niektórzy sobie robią tzw cheat day raz na jakiś czas. Jak masz już naprawdę dużą ochotę to możesz sobie robić takie dni.
Licz wszystko. Właśnie u początkującego jest to najważniejsze.

Zmieniony przez - Kamil1238 w dniu 2012-09-30 11:02:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy jedzenie dzień w dzień tego samego jest szkodliwe? Dajmy na to, że chciałbym się tak postarać z tym jedzeniem to monotonne jedzienie może mi zaszkodzić?

Zatem od czego zacząć? Od wyliczenia ile potrzebuje jeść trenując to,to,to? A następnie ułożenie pod to diety?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-09-30 11:06:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
Nie jest szkodliwe, co to w ogóle za pytanie? :)
Tematy podwieszone - tam wszystko jest, krok po kroku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
A czy jedzenie dzień w dzień tego samego jest szkodliwe? Dajmy na to, że chciałbym się tak postarać z tym jedzeniem to monotonne jedzienie może mi zaszkodzić?

Masz tyle produktów, że nie widzę potrzeby, by jeśc dzień w dzień identycznie. I o ile ciężko monotonnie w diecie nazwać szkodliwą, to z pewnością nie będzie opcją korzystną.

Co do reszty - wszystko znajdziesz w tematach podwieszonych i wyszukiwarce.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wskaźnik Całkowitej Przemiany Materii wynosi: 3402.00 kcal.
Wiek: 17
Waga: 60
Wzrost: 1.78
Uprawiane sporty: 2xKB,2xZajęcia korekcyjne na siłowni,3xWF(o ile można liczyć)


Jak teraz do tego ułożyć dietę? Wszedłem na stronę kalkulator sfd bodajże, ale tam trzeba mieć abonament, aby wszystkie produkty dodawać i ułożyć z tabeli dietę, więc jak mogę to zrobić inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
Ja używam Dziennika posiłków Vitalmax. Wpisz w google to znajdizesz bez problemu.

Przeczytałeś w kilka minut wszystkie tematy podwieszone?

Zmieniony przez - Kamil1238 w dniu 2012-09-30 11:36:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, ale wiem mniej-więcej na czym opiera się dieta. Wiem jakie mam zapotrzebowanie i jakie produkty wcielić w dietę, ew. wy mnie poprawicie.



Nie działa mi ten program, polecasz jakiś inny na ułożenie diety? Wiem jakie produkty wcielić, ale właśnie wiem czego ile, bo nie mam z czego wyliczyć.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-09-30 11:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Na potreningu.pl masz opcję, by ułożyć dietę. Poza tym, tabele zywnosciowe sa ogolnodostepne, wiec i bez programu mozna sie obejsc.

Bilans kaloryczny opieraj o własne obliczenia, nie kalkulatory.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-09-30 11:58:05

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jak zrobić własne obliczenia? Widziałem coś w podwieszonych, ale nie ogarniam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w ulozeniu low carb

Następny temat

drugie śniadanie

WHEY premium