SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 244
Witam
Przez około 4 miesiące trenowałem w warunkach domowych z treningiem fbw, który sam sobie obmyśliłem i dostosowałem do ograniczonego sprzętu. Z uwagi na to, że skończyła mi się możliwość progresu (w przysiadach praktycznie od początku jej nie było), postanowiłem zakupić karnet na siłownię. Jako, że wiąże się to z wydatkiem pieniędzy to chciałbym podejść do treningu mądrzej niż do tej pory. W związku z tym chciałbym dopytać o kilka kwestii.
1. Wybór treningu - Zastanawiam się nad jakimś wariantem fbw lub push - pull, albo góra - dół. Split wykluczam z góry bo nie chcę się nudzić na treningach :) Nie wiem za bardzo czym powinienem się kierować wybierając jeden z tych treningów.
2. Dieta - Do tej pory nie liczyłem kalorii.Pilnowałem tylko białka i starałem się ograniczać rzeczy niepotrzebne (czasem niestety wpadła jakaś czekolada itp.). Ogólnie mówiąc starałem się jeść więcej i czyściej. Zamierzam to zmienić i wprowadzić liczenie kalorii. I tu pojawia się kolejny dylemat, czy zacząć treningi na plusie, na deficycie, czy też na zerze kalorycznym. Wstawiam zdjęcia z początków treningów i ze stanu obecnego, wydaje mi się, że trochę się podlałem.
3. Inne sporty - Do tej pory moim ulubionym sportem było bieganie i chciałbym je kontynuować gdy pogoda pozwoli. Kolega z pracy powiedział mi, że bieganie może przeszkadzać w hipertrofii. Czy to prawda, i w jaki sposób można połączyć te 2 sporty.
















Zmieniony przez - Arkantos w dniu 2019-03-08 23:39:56

Zmieniony przez - Arkantos w dniu 2019-03-08 23:40:39
Wiek: 23 Wzrost: 172cm Waga: 73kg

Zmieniony przez - Arkantos w dniu 2019-03-09 00:32:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
masa i bieganie ... troszeczkę się nie lubia wszystko zależy jakie dystanse i jaka masę mamy na myśli , jezeli biegasz polówki czy maratony to raczej bedzie kuso z hipertrofia ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 244
Zazwyczaj biegam około 10 km, co daje w zależności od samopoczucia i pogody jakieś 46-49 minut treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Witaj, nie wiadomo jakie masz parametry przed i po ale gołym okiem widac korzystna zmiane i kilka kilogramów czystego mięsa, więc na pewno treningi w domu nie nalezą do zmarnowanych. Bieganie i masa? Myslę że da sie to połaczyć, pod warunkiem dostarczenia odpowiedniej liczby kalorii oraz odpowiedniego czasu na regeneracje tj sen i dni wolne.
Co do diety to zależy od Ciebie co chcesz osiągnąc; poziom tłuszczu jest na tyle niski że mozesz śmiało masowac z nadwyzka kalorii, tym bardziej ze robisz aeroby w postaci biegów.
Co do treningu; zależy od Ciebie, możesz kontynuowac fbw dopóki działa, a przy odpowiednich bodźcach bedzie działac długo. Osobiście nie próbowałem nic oprócz fbw i splita wiec nie wypowiem sie co do innych rodzajów treningów ale w 4 miesiące na pewno nie wykorzystałeś jeszcze w pełni dobrodziejstw fbw, tym bardziej że z dostepem do profesjonalnej siłowni mozliwości wzrastają. Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
trenowałeś fbw w domowych warunkach to pociągnij je dalej z tym ze na siłowni, masz większe pole manewru progresowania

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 244
Czyli powinienem robić dni wolne w których nie biegam ani nie ćwiczę z ciężarami ? Musiałbym albo skumulować dwie rzeczy w jeden dzień (na co może nie starczyć mi czasu), albo odpuścić trochę biegi np. do 1 raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jakieś dni na regeneracje by się przydały

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Co najmniej 1 dzień wolny od ćwiczeń. Jak masz czas, siłę i mozliwość fizycznej regeneracji tzn nie pracujesz ciężko fizycznie to możesz spróbowac łaczyc treningi w ten sam dzień, poćwiczysz pare tygodni to zobaczysz jak Ci to idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776803
Sylwetka bardzo fajnie się prezentuje jak na trening domowy.

Trening weź albo push pull albo fbw w zależności też ile masz tych treningów w tygodniu, ważne żebyś partie trenował chociaż 2 razy w tygodniu.

Dietę bym zaczął od Twojego zapotrzebowania i po 1-2 tygodniach kalibracja.

Bieganie może być ale musisz się liczyć, że przyrosty będą wolniejsze i musisz to bieganie uwzględnić w diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg

Wiecej