SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie sprzętu

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1196

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Witam!

We wrześniu skończę budowę domu i będę kompletował sprzęt do siłowni firmy Kelton jednak nie przeszkadza mi już teraz zadać kilku pytań: :)

1. Zastanawiam się pomiędzy gryfikami krótkimi za 29 zł a olimpijskimi za 109 zł. Wszystkie sztangi będą brał olimpijskie, więc cena jest jakby mniej istotna w przypadku gryfików, ale nurtuje mnie szerokość 50 cm tego gryfiku olimpijskiego. Z tego co widzę z reguły gryfiki mają 40 cm, nie wiem czy na 50-tce nie będzie się źle ćwiczyło np. na biceps przy uginaniu ramion czy wyciskaniu hantli na półmetrowym hantlu.

2. Czy nałożenie na gryfiki 5 kg dysków nie sprawi, że hantle staną się ogromne? Średnica 5 kg jest dosyć spora, a niestety będę musiał ich użyć chcąc stworzyć 50-60 kg hantle i obawiam się, że staną się nieporęczne.

3. Zamierzam zakupić stojaki HS1 (do ławki Heavy Avenger, ławkę muszę mieć wolnostojącą). Obawiam się jednak, że mogą być niestabilne przy większym ciężarze np. przesunąć się przy podnoszeniu/kładzeniu ciężaru? Widziałem je złączone (w HS 10 ale tam z kolei podstawa jest niestabilna i połączenie za wysoko). Jest to dla mnie istotne pytanie z punktu widzenia bezpieczeństwo, ponieważ będę operował na ciężarach rzędu 150 kg i nie chciałbym, aby to się na mnie przewróciło. ;)

4. Widzę niewielkie, wizualne różnice pomiędzy wyciągiem Otus i Heavy Otus. Ceny praktycznie takie same. Które lepiej kupić i dlaczego?

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1021 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9566
Pozwole sobie odpowiedzień jako zwykły user sfd
-Najlepiej udaj się na profesjonalną silownie gdzie są olimpijskie gryfy i sprawdź je w praktyce. Wg mnie nie powinno byc żadnych problemów.

-Lepiej kupić http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/4/474 , chyba że masz dużo kasy to może racka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Witaj KrisC

Odpowiem tak jeśli masz trochę pieniędzy na sprzęt to proponuję bardziej zakup zestawu olimpijskiego, odnośnie hantli olimpijskich 50cm nie przeszkadzają one podczas ćwiczeń przy założeniu obciążeń 5kg każdy hantel będzie się wydawał wielki, da się jednak na takich ćwiczyć.

Stojaki proponowałbym HS9 z asekuracją na klatkę ją bardzo stabilne i wytrzymałem ciężary nie są im straszne.

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/16/287


Jeszcze pozostaje kwestia wyjaśnienia różnicy pomiędzy wyciągiem Otus w wersji Home i Heavy.
W wersji Home jest zastosowany profil po którym porusza się ciężar, w wersi Heavy są zamontowane dwie prowadnice na których porusza się ciężar praca dzięki temu jest bardziej płynna.

Mam nadzieję że pomogłem udzielająć odpowiedzi na Twoje pytania

Pozdrawiam
Stefan Stamirowski

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Dzięki za odpowiedzi. Niestety na siłowni, na której ćwiczę od wielu lat jest obciążenie stałe przez co każdy hantel jest inny. Muszę jednak zmierzyć jaką szerokość mają największe 50-tkii 60-tki.

Zestaw pierwszego usera jest godny zastanowienia, to co zaprezentował Stefan też jest świetnie, ale niestety za duże do mojej siłowni (będzie stało pod ścianą). Obmierzę czy się zmieści 1 zestaw, ten za 599 zł.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1367
Witaj
Jak tylko będziesz zainteresowany zakupem to zapraszamy serdecznie. Pamiętaj o 5% rabatu który Ci przysługuje.
Pozdrawiam

Magda Mądra - Specjalista ds. sprzedaży
Tel: 695 162 424
GG: 23875003
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Tylko 5%? Nie wiem czy wystarczy nawet na pokrycie kosztów wysyłki, która u konkurencji jest darmowa przy zakupach powyżej 2500 zł, a ponadto dają dodatkowo rabat 4%. ;)

Zmieniony przez - KrisC w dniu 2012-06-11 13:51:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1367
Napisz do mnie na maila co dokładnie za sprzęt Cię interesuje to przygotuje dla Ciebie atrakcyjna ofertę i podeślę na maila

Magda Mądra - Specjalista ds. sprzedaży
Tel: 695 162 424
GG: 23875003
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Poszło na maila. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1367
Witam:)
Informację podesłałam na maila.

Magda Mądra - Specjalista ds. sprzedaży
Tel: 695 162 424
GG: 23875003
[email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rodzaje gryfów

Następny temat

Ławka do domu

WHEY premium