SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie diety!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Witajcie, mam kilka pytań, byłbym wdzięczny za pomoc.
1. Ile g/kg masy powinno się jeść w posiłku 20-30minut po treningu nie jedząc wcześniej nic bezpośrednio po?
2. Ile g/kg masy w posiłku przedtreningowym?
3. Ile węglowodanów/kg masy i tłuszczu/kg masy powinien jeść mezozoik? Diety są przedstawione tylko dla ektomorfika, który ma jeść duużo węgli, endomorfik najlepiej low carb, a mezo?
4. Ile ww w śniadaniu? Bo nic o tym nie ma.
5. Czy potreningowy jako przedostatni posilek jest ok?
6. Co się może stać gdy jem za dużo białka?

Za udzielenie sensownych odpowiedzi na wszystkie pytania oczywiscie SOG.
Dziękuje!

Zmieniony przez - Wampirate w dniu 2010-02-12 17:59:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
mezomorfik !!

Nie martw sie o teorie,jedz tak zeby bilans sie zgadzal. Wiadomo ze najwiecej wegli na sniadanie i okolotreningowo.A ile to od ciebie i twoich obserwacji zalezy.

JA osobiscie stosuje zasade 2:1 ale nie na kilo ciala tylko stosunek ww do bialka. Nie przekraczam ponadto 150 g miesia na posilek bo uwazam to za max dla mojej wagi.

Trick polega na tym ze zaczynasz od jakiejs diety i liczby kalorii (najlepiej zbilansowanej) A potem regulujesz pod siebie ,czyli zwiekszasz zmniejszasz itp.

Nie ma zasad kto ile ma jesc,sa tylko pozycje wyjsciowe. Daj sobie 3.5 ww 2,2 b i 1,2 tluszcz i dzialaj. Jak cos nie podejdzie to manipuluj ^_^ do czasu az zrozumiesz co dziala na Ciebie najlepiej w zalenosci od celu. Niestetym mowimy tu o jakies 2 latach testow :) Jeden cykl dietowy to conajmniej 2-3 miesiace (zalezne od osoby,moze byc szybciej lub wolniej)


Zlota zasada : Nigdy nie zaczynaj od extremum !
takie meotdy koncza sie :

a) odchudzanie konczy sie skora z tluszczem i utrata miesnia
b) masa konczy sie gora fatu

Z bialkiem szczegolnie uwazaj,bo moze uszkodzic organy.Jest inaczej trawione (dluzej) itp itd . jest duzo innych powodow.
Jak jestes mezo to jedz zbilansowana diete.

Zmieniony przez - TheBigBoss w dniu 2010-02-12 18:13:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Przy 3,5 ww 2,2b i 1,2t dostarczalbym za malo kalorii.
Waga: 40
wyszloby 140ww = 640kcal
88 b = 352kfal
48t = 432kcal
a zapotrzebowanie mam ze 2200kcal. Ile wegli to zbilansowanie jesli chodzi o % w diecie, i ile tluszczy. Moge obrac 40% wegli, i po 30% bialka i tluszczy czy za duzo? Wyszloby:
220ww czyli ponad 5g na kg masy
165 g bialka 4g na kg masy
73g tluszczu, ok 1,75 g na kg masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Proszę o podanie BTW dla mnie, waga 41kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla nowego, do poprawy :<

Następny temat

Dieta i pland treningowy do oceny ewentualna porpawka :)

WHEY premium