SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie allahów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 551

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1372
1. Czy mogę wykonywać allahy siedząc na piętach zamiast klęczeć?
2.Czy allahy na stojąco są gorszym ćwiczeniem od tych na klęcząco? (w sensie czy mniej angażują brzuch od tych w pozycji klęczącej)
3. Czy to jakiego użyje uchwytu do wyciągu ma znaczenie przy allahach ? (Np zamiast sznura użyje prostego uchwytu krótkiego)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Tak na prawdę musisz znaleźć pozycję najlepszą dla Ciebie i tej pozycji w tym ćwiczeniu się trzymać bo ja się spotkałem z allahami w wielu pozycjach i formach. Możesz robić stojąc, klęcząc, przodem bądź tyłem do wyciągu, a jako sprzęt mieć linki, krótki drążek.

Teraz jest okres gdzie co chwilę kolejny trener "wypluwa" kolejną wersję ćwiczenia.

Osobiście lubię allahy w tej podstawowej wersji czyli przodem do wyciągu to daje mniej więcej pionowy tor ruchu i łatwo jest kontrolować ciężar, który nawiasem mówiąc łatwo jest regulować. Stojąc trudniej mi ustabilizować pozycję i gorzej czuję mięśnie brzucha.

Ważna jest stabilizacja ruchu bo czasem się widzi jak ktoś robi allahy i w negatywnej fazie ciężar chce go podnieść do góry to nie tędy droga. Po drugie allahy powinny być wykonywane w pełnym zakresie ruchu ale nie całym ciałem czyli po przyjęciu pozycji technicznej rusza się góra ciała, a nie całe ciało, po trzecie ten zakres ruchu musi być bo kolejnym błędem jest zwinięcie się w kłębek i ruchy po 5cm. Lepiej wziąć nieco mniejszy ciężar, a pracować w nim w większym zakresie ruchu.

Wyczuj wersję najlepszą dla siebie i jej się trzymaj, a co jakiś czas zmieniaj ćwiczenia bo arsenał ćwiczeń na brzuch/rdzeń jest ogromny.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-03 12:00:17

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
Siemka wiesz co powiem ci że tutaj masz trochę za dużo rozkmin na temat tego ćwiczenia zamiast po prostu je robić tutaj co do jeden pytania to chyba raczej ciężko by było robić allahy siedząc sobie na piętach no ale może się mylę ja tego sobie jakoś nie wyobrażam.

co do 2 pytania to ja wykonuję właśnie stojąc i jakoś nie odczułem żeby słabiej były angażowane moje mięśnie brzucha raczej wydaje mi się że to jest jedno jeżeli umiesz dokładnie i poprawnie wykonywać ćwiczenie to czy wersja stojąc czy klęcząco to wyjdzie ci to na to samo bo koniec końców robisz ten sam ruch przecież

no i ostatnie pytanie no to tutaj też nie widzę żadnej różnicy tylko i wyłącznie jak tobie się lepiej trzyma czy na drążku czy na sznurze ja robiłem i tak i tak a koniec końców zostałem przy drążku bo po prostu było mi to wygodniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Tak jak pisze Winter, za dużo rozkmin. Ja np klęcząc nie czuję brzucha, a stojąc tak. Uchwyt kwestia wygody.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Musisz robić tak , żeby Tobie pasowało . Skup się na czuciu mięśniowym . Pamiętaj żeby robić w ten sposób ,aby biodra trzymać nieruchomo i nie szarpać ciężarem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Dokładnie tak jak już wyżej zostało wspomniane to zbyt dużo sobie dobierasz do głowy i zbyt dużo kombinujesz i najlepszym rozwiązaniem będzie jak wykonasz sobie kilka różnych wariantów i sam stwierdzisz kiedy masz najlepsze czucie. Osobiście mam allahy uwzględnione u siebie w planie i raz robię stojąc okrakiem nad ławką Bo akurat mam wyciąg montowany do ławki a innym razem obracam sobie wyciąg i robię klęcząc na podłodze. I osobiście dla mnie nie ma większego znaczenia czy robię stojąc czy klęcząc bo i tak tutaj ruch główny ma wykonywać brzuch czyli masz próbować się jakby zwijać w kulkę a nie pracować prostownikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
flex1976
Musisz robić tak , żeby Tobie pasowało . Skup się na czuciu mięśniowym . Pamiętaj żeby robić w ten sposób ,aby biodra trzymać nieruchomo i nie szarpać ciężarem .


nic dodac nic ujac.
masz robic tak, aby maksymalnie czuc prace brzucha :)
wiele osob skupia sie na tym, aby wykonywać cos jak w opisie czy filmiku instruktażowym, a nie czuje pracy brzucha tylko np. zginaczy bioder.
Dlatego najlepiej ustaw sie tak, aby maksymalnie zaangazowac brzuch do pracy. Jak wolisz w pozycji stojacej, to rob stojac. Jak lubisz tylem do wyciagu to rob tylem. Czy kleyczysz czy siedzisz, nie ma to znaczenia. Wazne by ograniczyc ruch praca bioder, nie ciagnac ciezaru poprzez cofanie sie w tyl, a prace zgieciowa kregoslupa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Ból w łokciu a siłownia

WHEY premium