SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań od początkującego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
Witam.
Od jakiegoś czasu dosyć regularnie ćwiczyłem i całkiem obficie się przy tym odżywiałem. W efekcie widocznie powiększyłem obwody, ale na brzuchu załapałem sporo fatu.
Zaraz po treningu zjadałem 5białek + 1żółtko.

Przejdźmy do rzeczy. Ważę obecnie 71kg przy 173cm wzrostu, w bicepsie mam jakieś 34cm. Chciałbym zredukować do porządku i następnie ułożyć dobrą dietę i masować po ludzku, bez fatu.
1) Czy przy założeniu "Redukuj k****!" męczyć się nadal ćwiczeniami siłowymi, czy po prostu aeroby na czczo z rana i odpowiednia dieta zapobiegająca katabolizmowi?
2)Mam 19lat, 172cm wzrostu, jestem facetem i chcę zredukowac. Typ budowy na 80% mezo. Czy uwzględniając ujemny bilans kaloryczny 2000kcal jest w porządku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
1) Nie musisz się męczyć ćwiczeniami siłowymi, ale z pewnością by się przydały.

2) A dla jakiej wagi? Myślę, że na początek to trochę za mało.

Ja przy 70kg ekto-mezo miałem 2000kcal na końcówce redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
71kg. W takim razie od ilu kcal zacząć? 2200? I jaki wpływ będą miały tutaj treningi siłowe? Masy nie zwiększę, bo jak przy ujemnym bilansie?

Zmieniony przez - Lorden w dniu 2011-06-23 15:42:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Dobra waga do wzrostu zatem dla mezo, czemu się redukujesz? Nie lepiej ogólnie poprawić sylwetkę?

Policz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij na początek od niego ze 100-200kcal.

Przy treningu 3 razy w tygodniu siłowym po 60-90min powinno Ci wyjść jakoś 3000kcal i od tego odejmujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
Czemu się redukuję? Chciałbym mieć zdrową, atletyczną sylwetkę, ale nie być wychudzonym i bez masy. Tak jak wspominałem tłuszcz osiadł mi głównie na brzuchu. Na rękach go nie ma, na klatce małe ilości i pomyślałem że dobrze by było to do porządku zrzucić i dopiero później pakować w siebie. Jeżeli mam błędne rozumowanie to mnie popraw.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie bez diety

Następny temat

Postanowienie wakacyjne- czyli jak schudnąć w 2 miesiące

WHEY premium