SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań od laika

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 291 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3700
Witam

Od wrzesnia zacząłem przygode z trójbojem siłowym. Mam kilka pytan, ktore mnie bardzo nurtuja.

1. Moglby mi ktos wrzucic film, pokazac na zdjeciach, wytlumaczyc łopatologicznie jak wyciskac na klate?
Obejrzalem mnostwo filmow, porownan, polowe filmow z wyciskania, ktore znajduja sie tutaj.
Problem u mnie jest z prawym barkiem, a mianowicie, boli... Wczesniej mialem kontuzje ze nie moglem nawet ruszac barkiem, ale kilka zeli inne cwiczenia i minelo, minelo do jakiegos momentu, na poczatku wyciskalem ledwo 80 kg. Zapisalem sie na trojboj zmienilem ustawienie rak na węższe ( palce sa centymetr od paskow na gryfie) i to jest moje normalne wyciskanie, przy 100kg wygina mi nadgarstki i boli bark.

Dodam ze łokcie mam przy ciele podczas wyciskania, a zauwazylem ze na wiekszosci filmach sa one na rowni z barkami i prostopadle do gryfu, tylko ze w tej pozycji prawy bark mnie boli.
Staram sie robic mostek, chociaz imponujacy on nie jest, od tego tygodnia zaczalem go powiekszac ( rozne cwiczenia na ten mostek), spinam lopatki. Nie mam juz pojecia, zatrzymalem sie na 95-100kg i sie mecze.

2. Przy robieniu wiekszego mostka nie moge postawic calych stop na podlodze, bo bardzo ciagnie mnie w pachwinie ( prawej) i ogolnie tak jakbym nie byl dobrze rozciagniety ( chociaz to robie)

3. Jak powinien suplementowac sie trojboista? Co polecacie? Ogolnie wiem ze kreta, ale ktora ( jedynie mono w ustach mialem i beta alanine)

4.Przy robieniu siadow ( ok 90%CM) robie te siady jakby plecami, czy przy siadzie powinna najpierw isc dupa w tyl i dopiero schodzic ? (Wiem musze poczytac o przysiadach, chyba 3 raz juz)

5.Czy przy redukcji ( -10kg) mam spadek sily ( delikatny bo w granicach 5kg w serii i powoli pnie sie w gore), ale znajomy na redukcji (-20kg) zainkasowal progres +20kg -.-

6.Po przysiadach pobolewa mnie troche kolano prawe, jest to delikatny bol, ktory pojawia sie takze podczas zwyklego siedzenia kiedy kolana sa zgiete pod katem 90stopni, oraz delikatny bol ( 1 dniowy) w lewym piszczelu ?, przy podniesieniu stopy do gory.

7.Ostatnio naczytalem sie duuuzo o przechwycie w MC, jaki to jest on zły, wiem ze Trojboisci tak robia i dobrze mi z tym, ale czasami ( chyba 2 razy albo raz) czulem ciagniecie w bicepsie ( delikatne), troche zaczalem sie martwic.

Ogolnie sie rozciagam po treningu, rozgrzewam przed, dobrze sie odzywiam, plan treningowy mam od trenera sekcji.


z gory dziekuje za wyrozumialosc i cierpliwosc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136789
1. Wstaw najlepiej filmik, bo tak jak wytłumaczyłeś, to Ty dla mnie wyciskacz wąsko na trica, a nie na klatę;) Na filmiku będzie najlepiej widać. Inna sprawa że żelami nie naprawisz dyslokacji barku czy czegoś tam, może trzeba poważnie się tym zająć, bo kiepsko się robi maxy z niesprawną jedną ręką

2. ja bym podstawił krążki pod pięty

3. Obojętnie jaka, mono to mono, jedni Ci polecą z Olimpa, inni z Treca, inni z Uniwersala

4. Ja właśnie czytałem że najpierw biodra w tył (i sam tak robię), jakbyś miał zamiar usiąść na krześle w powietrzu, i wtedy nogi schodzą. Pomyśl, że technika przy maxach nigdy nie będzie idealna;)

5. Mistrzu, trudno robić naprawdę siłę na redukcji, to niebezpieczne nieco dla stawów. Tobie siła i tak się pnie a Ty mimo to narzekasz....
7. Próbuj chwytu zamkowego, ja osobiście nie lubię przechwytu bo strasznie asymetrycznie się wtedy ciężar wciąga.

No i czekaj na rady bardziej doświadczonych użytkowników;)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2014-03-18 16:20:02

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 291 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3700
1. No tric bardzo duza robote robi przy tym moim wyciskaniu, dobrze myslisz
2.Na zawodach nie podstawie krazkow
3. To ze mono obojetnie jaka to wiem, chodzilo mi czy cos jeszcze do krety, czy zmienic mono na jablczan


masti.. Do Słodka chodzilem w tamtym roku ;) mieszkam obok, ale sie wstydze heheh :) jestem za mały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Każdy kiedyś był mały ale niektórzy już urośli-smiało przychodź-chłopaki też koło 100 kg wyciskaja-trenujac z lepszymi szybko sie poprawiamy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kilka miesięcy, niziutkie maksy, a już jakieś wędrujące bóle i dyskomfort...
Przemyśl na spokojnie czy naprawdę warto?
Czy trójbój jest dla Ciebie?
Nie, żeby zaraz rzucać wszystko w diabły, ale pomyśleć zawsze warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 291 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3700
7 miesiecy
zaczynalem od wyciskania 80kg(max) doszedlem do 1002x1kg ( koniec serii)
MC zaczynalem od 160k(max) teraz 180 2x2
Siad 125 max, teraz 155 max
waga z 97 do 85

dzisiaj popytalem, pocwiczyli ze mna, popatrzyli, ustawili i juz wyciskanie nie jest bolesne, teraz siad popracowac technicznie

naprawde takie zle wyniki ? no nie opierdzielam sie...

Zmieniony przez - krypol85 w dniu 2014-03-20 00:47:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niecały rok.
Czym jest rok w życiu treningowym?
Broń Boże wyniki nie są złe, tyle, że to początek drogi.
Kiepska pora na problemy z tkanką łączną.
Ale, jak twierdzisz, że to była kiepska technika, to luz.
Ciach temat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Finał Polska LIGA WW w sobotę 29.03, KRAKÓW

Następny temat

12.04.2014 Zawody Wyszków.

WHEY premium