SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań o mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 504
Z racji tego iż moje mięśnie brzucha nie są dla mnie zadowalające, chciałem zadać kilka pytań a mianowicie:

1. Ile razy w tygodniu robić brzuch ? aktualnie robię go wraz z treningiem nóg 1 raz w tygodniu.
2. Jeżeli zależy mi na masie brzucha to po ile powtórzeń powinienem wykonywać ? Mój bf to ok.5 % waga 80 kg przy 183-185 cm wzrostu a mięśni dalej nie bardzo widać, a tłuszczu jest tam niewiele więc stwierdzam że potrzebuje masy.
3. Mój aktaulny plan na brzuch wygląda następująco:

a. Skos dodatni 3x12
b. Uginanie ciała na maszynie 3x12 ( mięśnie proste brzucha )
c. Uginanie hantla na boki na mięśnie skośne brzucha 3 x12

Wszystkie ćwiczenia są robione z obciążeniem dostosowanym do moich możliwości.

Czy coś powinienem zmienić żeby w końcu poruszyć swój brzuch ? Ćwiczę go już baaardzo długo i próbowałem różnych ćwiczeń a jak na razie efekty wg mnie nie są zadowalające.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17668
yyy przy 5% BF i nie widać mięśni? hmmm troszkę dziwne jak przy 5% tłuszczu definicja jak na zawody powinna być....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wrzuć zdjęcie sylwetki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 504
Mierzyłem BF na siłowni jakimś śmiesznym sprzętem który pokazał mi 5% , ale czy było to dobre to nie bardzo wiem . Zdjęcie jest , ale stare, z przed około pół roku, teraz jest 2 kg lepiej bo miałem cykl. No i na zdjęciu mięśnie brzucha są napięte, więc w miarę się prezentują . http://speedy.sh/GXatU/IMG-1137.JPG , i drugie : http://speedy.sh/beYkH/IMG-1136.JPG 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tam jest więcej niż 5%. A mięśnie brzucha są jak najbardziej proporcjonalne i widoczne,więc nie wiem skąd te pytanie w ogóle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 504
Tak tez myślałem, że ta maszynka mnie oszukała :D Czyli pozostaje mi cierpliwie czekać w takim razie . A w treningu brzucha coś byś zmienił ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Masz mało tłuszczu,ale z tymi 5% to przesada.To już niemal ekstremalnie niski poziom

Jeżeli miałbym ocenić to co widzę na zdjęciu:
Mięśnie proste są trochę niesymetryczne,a tutaj winowajcą może być wada postawy.
Do tego dolne partie są trochę słabo widoczne-ich zanik też może być skutkiem wady lub po prostu złego doboru ćwiczeń.

Robisz przysiady,martwy ciąg,wiosłowanie,podciąganie na drążku- najlepiej bez pasa? Są to najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha(tak).
Reszta to uzupełnienie.

Co do treningu bezpośredniego-możesz spróbować:

1.Wznosy nóg z obciążeniem 4x12/15p
2a Allachy 4x15p
2b Żabie spięcia 4x20p
3.Opad na boki lub russian twist 4x10p

Raz w tygodniu po treningu nóg lub pleców.Byleby nie dzień przed.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-06-22 15:02:15

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 504
Tak , robię wszystkie te ćwiczenia i również robię je bez pasa. Moje mięśnie brzucha zawsze miały taki dziwny kształt i nigdy nie były równe. Może to taki gen po prostu,albo faktycznie mam wadę postawy o której nie wiem. Rozumiem że 2 ćwiczenie jest do wyboru ? Jak wyglądają żabie spięcia ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie do wyboru.A i B to jest superseria.

Żabie spięcia:

Nogi trzymasz jak w siadzie po turecku-i robisz spięcia(leżąc).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 504
rozumiem , zastosuje we wtorek . dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Widzisz i nie grzmisz...

Po co piszesz w dziale dla zaawansowanych skoro nie ogarniasz podstaw?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mega Plan 4 dniowy klatka + barki jako priorytet

Następny temat

Prosba o ocene treningu i diety na mase

WHEY premium