SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań na temat redukcji i ćwiczeń.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56
Cześć. Założyłam nowy temat, ponieważ mam kilka pytań na, które nie znam odpowiedzi. Trochę poczytałam, trochę porozmawiałam z różnymi osobami i każda z tych osób mówi mi co innego. Swoją przygodę z siłownią zaczęłam dokładnie 17 dni temu. Przez ten czas każdego dnia odwiedzałam siłownię i spędzałam na niej do 2-3 godzin. Nie mam ustalonej żadnej diety ani żadnego treningu, chociaż bardzo bym chciała, ale aktualnie nie pozwalają mi na to funduszu, a nie chcę czekać tylko chcę zacząć już. Pracujący na siłowni pokazali mi ćwiczenia aerobowe, które mogę wykonywać i po ile minut, ćwiczenia siłowe, a ja zaczęłam je wykonywać. Wraz z upływem czasu poznałam kilka innych ćwiczeń siłowych. Dowiedziałam się, że muszę zrobić redukcję tłuszczu. Zauważyłam, że niektóre dziewczyny nie przywiązują do tego dużej wagi (jadły w KFC czy czekoladę), a z tego co wiem trzeba odstawić na bok śmieciowe jedzenie. Ja dotychczas wyeliminowałam:
-wszystkie słodkie napoje, soki- zastąpiłam to wodą niegazowaną
-słodycze
-zaczęłam jeść dużo warzyw
-używam oliwy z oliwek
-kupiłam mleko sojowe, ryż brązowy, makaron brązowy, kasze, płatki owsiane, musli, ciemny chleb

Zanim zaczęłam chodzić na siłownie ważyłam około 62 kg (około bo moja waga się waha ). Na dzień dzisiejszy ważę 58,8 kg.
Chcę zacząć redukcję tłuszczu. Możecie mi powiedzieć czy mogę ją zacząć po 17 dniach chodzenia na siłownie? Czytałam trochę i jedni piszą, żeby redukcję zacząć po miesiącu chodzenia na siłkę, drudzy piszą, że można już zacząć po dwóch tygodniach. Przeczytałam, że nie ma też określonego czasu ile ma trwać redukcja. Ile w moim przypadku powinna trwać? (Później dodam zdjęcie swojej sylwetki i wymiary- wstyd przyznać, ale nie mam nawet metra krawieckiego w domu i muszę pójść kupić )Mam jeść 5 posiłków dziennie czy wystarczą 3? Ciężko mi będzie zacząć jeść 5 posiłków dziennie (szkoła), ale dla chcącego nic trudnego. Wczoraj kolega na siłce powiedział mi, że on jadł na redukcji płatki owsiane i gotowane mięso i tak w kółko. Czyli mam rozumieć, że mam sobie wybić z głowy smażone, ziemniaki? Może macie jakąś dietę dla początkujących czy powinnam sama ustalić sobie, co będę jeść, ile co ma kcal, i czy zawiera w sobie białko, tłuszcz i węglowodany? Chcę uwzględnić swoją aktywność fizyczną i znalazłam coś takiego:
niska aktywność – praca biurowa, siedzący tryb życia
– 1,40 – 1,69
średnia aktywność – praca fizyczna, bądź osoba uprawiająca jogging godzinę dziennie – 1,70 – 1,99
duża aktywność – ciężka praca fizyczna, bądź osoba pływająca dwie godziny dziennie
– 2,00 – 2,40
Czy to jest w ogóle prawidłowe? Jeżeli tak to do jakiej grupy mam się zaliczać, skoro cały swój czas miałam siedzący tryb życia i nie uprawiałam żadnego sportu? Dopiero od ponad dwóch tygodni zaczęłam się codziennie ruszać (2-3 godziny: w tym aeroby i siłka).
Jak ma wyglądać mój trening? Najpierw siłka, a później ćwiczenia aerobowe czy na odwrót? Ile czasu mam poświecić na ćwiczenia aerobowe, a ile na siłkę? Czy jak będę robić ćwiczenia aerobowe to mam korzystać tylko cały czas np. z bieżni? Czy zmieniać urządzenia? No i ostatnie pytanie: Ile serii i powtórzeń na siłce? (Chcę mieć całe ciało wysportowane; jedni mi mówią 3 serie- 12, 10, 8 powtórzeń, drudzy; 3 serie po 15 powtórzeń, a trzeci ''ile dasz radę''). Wiem, że dużo mam tych pytań, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie. Proszę o pomoc dziewczyny i z góry dziękuję.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, dieta, siłka- kilka pytań.

Następny temat

choroba a odchudzanie

WHEY premium