SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań na początek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Witam. Zamierzam wziąść się za siebie i mam kilka pytań. Każdy z was kiedyś zaczynał. Chcę to zrobić porządnie.

Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej.

1. Nie mam warunków do ćwiczenia na siłowni.
Czy ławka (z regulacją pochylenia), hantle, drążek i 50 kg obciążenia na początek wystarczy?
Podobno hantlami można zastąpić mnóstwo ćwiczeń na maszynach.

2. Nie wiem jak ułożyć plan treningu. Mogę poświęcać na trening 6 dni w tygodniu (niedziela wolne).
Moi kumple, którzy ćwiczą już od chyba 3 lat - ćwiczą właśnie 6 dni w tygodniu i codziennie coś innego.
Jak ustalić trening?

Poniedziałek - klatka
Wtorek - biceps i triceps
Środa - przedramiona
Czwartek - plecy
Piątek - barki
Sobota - nogi
Niedziela - wolne

Czegoś nie można mieszać? Jakiś odstęp czasowy?
Proszę o poprawki, co zmienić i tak dalej.

3. Na nogach mi nie zależy. Może zamiast tego dać drugi raz klatkę?

4. Diety specjalnie nie chcę układać, ze względu na duże komplikacje, musiałbym zmienić cały tryb życia.
Przede wszystkim jem zdrowo, unikam wielu "produktów". Mam szkołę, do godziny 17 jestem poza domem.
Wstaję o godzinie 7, śniadanie o 10, obiad o 17. Teraz jak ćwiczyć? Po powrocie do domu jeść obiad
i zacząć ćwiczyć, czy przed obiadem?

5. Zamierzam ćwiczyć intensywnie równe 6 miesięcy, a potem wspomóc się kreatyną, czy to dobry pomysł?

6. Jakie polecacie zestawy ćwiczeń na domowe warunki z moim sprzętem, który podałem?

7. Czy wystarczy 1 godzina i 15 minut ćwiczeń dziennie?

Ważę 65 kg, mam 173 cm wzrostu.
Przepraszam za tak głupie pytania, ale chcę naprawdę dobrze to zrobić, żeby potem czegoś nie żałować.
Czekam na odpowiedzi i opinie.


Zmieniony przez - wd123 w dniu 2010-09-07 01:12:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
1. Nie mam warunków do ćwiczenia na siłowni.
Czy ławka (z regulacją pochylenia), hantle, drążek i 50 kg obciążenia na początek wystarczy?
Podobno hantlami można zastąpić mnóstwo ćwiczeń na maszynach.

Na ćwiczenia typu wyciskanie na klatę, wiosłowania, a już szczególnie np przysiady lub martwy ciąg - szybko będzie to śmiesznie mało.

2. Nie wiem jak ułożyć plan treningu. Mogę poświęcać na trening 6 dni w tygodniu (niedziela wolne).
Moi kumple, którzy ćwiczą już od chyba 3 lat - ćwiczą właśnie 6 dni w tygodniu i codziennie coś innego.
Jak ustalić trening?

Poniedziałek - klatka
Wtorek - biceps i triceps
Środa - przedramiona
Czwartek - plecy
Piątek - barki
Sobota - nogi
Niedziela - wolne

Przedramiona to zbyt mała partia treningowa aby poświęcać jej osobny dzień. Jeśli zaczynasz - spróbuj na początek z 3dniowym planem, ćwicząc albo 3x tygodniowo, albo co drugi dzień. Np
Dzień 1: Klata+triceps
Dzień 2: Plecy+biceps
Dzień 3: Nogi+barki+brzuch

3. Na nogach mi nie zależy. Może zamiast tego dać drugi raz klatkę?
Błąd. Bardzo popularny na początku. W miarę jak zaczniesz ćwiczyć - zrozumiesz.

4. Diety specjalnie nie chcę układać, ze względu na duże komplikacje, musiałbym zmienić cały tryb życia.
Przede wszystkim jem zdrowo, unikam wielu "produktów". Mam szkołę, do godziny 17 jestem poza domem.
Wstaję o godzinie 7, śniadanie o 10, obiad o 17. Teraz jak ćwiczyć? Po powrocie do domu jeść obiad
i zacząć ćwiczyć, czy przed obiadem?

Proponuję tzw "10 wskazówek" odnośnie odżywiania na początek jako wprowadzenie odpowiednich nawyków. Trening zdecydowanie PO obiedzie. Nie ma mowy o treningu na głodniaka, po 7 godzinach nie-jedzenia.

5. Zamierzam ćwiczyć intensywnie równe 6 miesięcy, a potem wspomóc się kreatyną, czy to dobry pomysł?
Nie. Nie planuj tak że równe 6 miechów a potem kreatyna bo tak pisali na forum. Wg mnie najlepszym momentem na wzięcie kreatyny jest ten moment, w którym dopada Cię stagnacja, a nie pomaga ani dopieszczenie i zmiana treningu, ani lepsza dieta, ani regeneracja. Wtedy ruszy Cię z miejsca. Czy to będzie po pół roku (wątpliwe), czy po dwóch - to się okaże. Ja ćwiczę prawie 8, i w życiu nie brałem kreatyny (inna sprawa, że mało kiedy celem jest masa/czysta siła).

6. Jakie polecacie zestawy ćwiczeń na domowe warunki z moim sprzętem, który podałem?
Poszukaj w atlasie ćwiczeń, na samych tych które tam są, jestes w stanie ułożyć sobie niezły trening. A jest ich duuuużo więcej.

7. Czy wystarczy 1 godzina i 15 minut ćwiczeń dziennie?
Jeśli przez tą godzinę zrobisz 5 serii - to nie wystarczy. Jeśli zrobisz ich 50 - będzie nawet za dużo. Pojmujesz o czym mówię?

Przepraszam za tak głupie pytania, ale chcę naprawdę dobrze to zrobić, żeby potem czegoś nie żałować.
Nie przepraszaj. Mógłbyś przepraszać samego siebie za głupotę - gdybyś zrobił na odwrót.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK SZYBKO MOGE DOJŚĆ DO TAKIEJ FORMY ?

Następny temat

trening do sprawdzenia pomozcie

WHEY premium