SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dot. treningu początkującego.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1592
Witam!
Mam kilka pytań. Jestem początkujący, mam 15 lat za 2 miechy, wzrost 165 cm (prawie najniższy w klasie :( ).
1. Jakie ćwiczenia polecacie na następujący sprzęt: 2x4kg hantle, drążek, gdzieś mam ekspander ale trochę rozwalony. Tata mi coś doradzał, ale koledzy gadali, że bez sensu podnoszenie do nieskończoności tych ciężarków. Bo na razie jestem w takiej formie, że dochodzę pod 300 i dalej nie chce bo nie wiem czy jest sens ale może i dałbym spokojnie rade. Podnoszę na stojąco tak, że składam łokieć i potem do góry. Robię tez tak, iż daję na nogę i zginam łokieć w dół do ziemi i do góry. Poza tym pompki/brzuszki itp.
2. Czy kawa/herbata/tabaka (nie wciągam, z ciekawości)/ćwiczenie na hama jak to robiłem spowalnia wzrost?? Lub podane używki czy powodują spadek formy??
3. Jak mogę ćwiczyć boks na gruszce?? Bo sam nie wiem czy samo okładanie ma sens.

PS: nie mam kasy na sprzęt a na siłownię będę chodził jak nabiorę formę.

Zmieniony przez - filip369 w dniu 2010-02-05 21:35:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Jesli masz mozliwosc chodzenia na silownie to idz bez wiekszego namyslu!
A i boks mozesz trenowac jako taka forme aktywnosci ale nie nauczysz sie sztuk walki sam w domu, bez trenera. Jesli jednak bedziesz chcial w domu cwiczyc - to cwicz planem dla początkujących z podwieszonych postow, tych z gory dzialu - pogrubionych.

2. Nie nie spowalnia, ale nie cwiczac calego ciala mozesz nabawic sie wad postawy itp.
A co do kawy to nie powoduje spadku formy. Jest ok jako pobudzenie przed treningiem. Herbata - i spadki formy? Zielona i rumianek przeciez sa lecznicze- wspomagaja trawienie..
A o tabace nic nie wiem, ale przeciez to tylko przeczyszcza nos, wiec nie powinno byc z tym klopotow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
"A o tabace nic nie wiem, ale przeciez to tylko przeczyszcza nos" - tak, a alkohol przeczyszcza nerki :D

Tabaka w malutkich ilościach przeczyszcza nos, w większych jest niezbyt zdrowa - może powodować choroby śluzówki. Jak się ostro przesadzi, można mięć wymioty, w warunkach hiper ekstremalnych (słyszałem o jednym takim przypadku) można jechać do szpitala na czyszczenie zatok. Z tego co mi wiadomo, nie może wpływać na wzrost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Wszystko w przesadnych ilosciach moze zaszkodzic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1592
Pytałem się dlatego, że podobno papierosy spowalniają. OK to dzięki za pomoc w sprawie boksu, ja też nie traktuje tego tak poważnie ale w zimę, kiedy nie mogę jeździć na rowerze, po takim wyżyciu się dobrze uczy :D A resztę ćwiczeń znalazłem na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10221
Ja odpowiem Ci na temat wzrostu - nie było takich ciężarów które mogłyby zachamować Twój wzrost, gdybyś przesadził to by to troche inaczej wyglądało np tak jak ja (tylko że to z pracy akurat) mam 21 lat a jestem niewiele wyzszy od Ciebie .

A Tabaka jest spoko, zamiast szlugów w sam raz (chociaż i tak wiadomo że szlugi lepsze )

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1592
To ja tylko raz tak pracowałem, że mogłem nadwyrężyć kręgosłup,poza tym z umiarem. Oczywiście nie mam żadnych kompleksów, z ciekawości pytam :)


A Tabaka jest spoko, zamiast szlugów w sam raz (chociaż i tak wiadomo że szlugi lepsze )
Z tego co wyczytałem na raka z powodu tabaki choruje 1/9 tego co przez papierosy (dla mnie to logiczne, że przy paleniu wydzielają się jeszcze inne szkodliwe substancje).

Zmieniony przez - filip369 w dniu 2010-02-06 13:49:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10221
Powiem tak praca fizyczna to nic innego jak inny rodzaj wysiłku fizycznego , mowa jest o noszeniu ciężkich rzeczy ja niestety pracowałem od 13 roku życia min. na budowie więc wyglądam jak wyglądam .

Co do tabaki to masz racje, ale ja się raka już nie boje paliłem R&W a to nawet raka zabiło .

"Ani Dnia Bez Walki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kąt nachylenia/wysokość nóg - pompki głową w dół

Następny temat

Jaka ławka pod sztangę?

WHEY premium