SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań ...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Witam !
Chciałbym rozpocząć tzw. masówkę nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia stąd też moja waga 61kg . Fakt ćwiczyłem na siłowni , ale aby nabrać jako takiej siły
( ponieważ grałem w piłkę nożna bardzie zależało mi na zwrotności i szybkości ) , przez pierwsze 3 miesiące ćwiczyłem FBW , potem kontynuowałem ten trening wprowadzając drugi zestaw ćwiczeń „B „ po kolejnych 3 miesiącach podpowiadali mi , abym przeszedł na Split . Spróbowałem i można powiedzieć jest ok. Teraz przestałem grać , nastawiam się na siłownie . Proszę o podpowiedź czy przy tej masówce ćwiczyć dalej Splitem czy wrócić do FBW ? Czy mogę w dni nie treningowe dorzucić bieganie (trucht) ,nie chciałbym całkowicie stracić kondycji , oczywiście na małym dystansie ) czy lepiej nie ? Układając dietę mam zamiar kierować się tym postem np. https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html lub http://www.K**.pl/dieta-na-mase-4.html  co myślicie o tym ? Nie chciałbym na razie stosować suplementacji , wolę aby lepiej micha była pełna .
Proszę o wyrozumiałość bo jestem nowy w tym temacie i rady osób z długim stażem .
Z góry dzięki !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Ew split typu push/pull albo góra/dó
2. Możesz biegać
3. Linki mogą być, ale to i tak tylko przybliżenie; wyniku nie trzymałbym się jak biblki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Postanowiłem wrócić do FBW A,B zobaczę jak się sprawdzi w pierwszej masówce (wiele osób jest zadowolonych , mówią , że to zależy od organizmu z tego co czytałem ) .

Dzięki Pandarek !

Może ktoś jeszcze coś poradzi , podpowie ? Krytyka też mile widziana ?




Zmieniony przez - streetman06 w dniu 2014-02-02 22:54:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Teraz wrzucę swój trening do oceny :

A
Nogi: Przysiad ze sztangą na barkach
Plecy:Wiosłowanie sztangą / Podciąganie na drążku
Klatka: Wyciskanie płasko /Rozpiętki
Barki: Wyciskanie sztangi zza głowy stojąc
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku
Triceps : Wyciskanie jednorącz sztagnielki w siadzie

B
Nogi: Wyciskanie na suwnicy / Przysiady wykroczne
Plecy: Martwy ciąg / Ściąganie drążka wyciągu górnego
Klatka : Wyciskanie skos +/-
Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Biceps: Uginanie ramion z hatelkami z supinacją nadgarstka
Triceps: Pompki w podporze tyłem

Brzuch nie wiem czy dorzucić w dni nie treningowe z bieganiem czy lepiej po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
w dt
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwany mięsień?

Następny temat

Trening po operacji klatki piersiowej

WHEY premium