SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 607

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

80

Wzrost

183

Cel treningowy

Ogólny rozwój

Staż treningowy na siłowni

Na siłownie nie uczęszczam, cwicze w domu(pompki, ćwiczenia na mięśnie brzucha) ćwicze juz ok. miesiąca

Uprawiane inne sporty

Jazda na rowerze, od czasu do czasu biegam.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

GRYF mocno łamany, hantelki,prowizoryczna ławeczka, 45kg obciążeń

Dieta

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1018
Witam. Nie dawno zakupiłem sobie GRYF mocno łamany, hantelki oraz prowizoryczna ławeczkę. Planuje ogólny rozwój tkanki mięśniowej (oprócz nóg) i tu pojawiają sie moje pytania, a mianowicie:
1) Jakie ćwiczenia polecacie(z użyciem wyzej wymienionego sprzetu) i w jakich odstępach czasowych je wykonywać.
2) Czy jeżeli bede odżywial sie tak jak dotychczas, czyli:
Śniadanie:
Kanapka z szynka, serem oraz pomidorem x2/x3
2 śniadanie (3h po sniadaniu):
Kanapka z szynką, serem oraz pomidorem x1
3 Śniadanie(3h po 2 sniadaniu)
Kanapka z szynka serem oraz pomidorem x1
Obiad(3-4 razy w tygodniu):
Spagetti/ ziemnieki, jakies mieso itp. (normalny obiad jak w statystycznej Polskiej rodzinie)
Kolacja:
Jogurt/ owoce
Czy to wystarczajace czy powinienem cos zmienic w moim odżywianiu?
3)Zazwyczaj trenuje ok. godziny 21, czy przed lub po treningu powinienem coś spożywać, czy raczej powinienem sie wstrzymac z odrzywianiem?

Prosze o wasza pomoc, gdyż jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Jeżeli cos pominąłem prosze o napisanie komentarzu, jeżeli uważacie ze powinienem cos zmienic, prosze o dokladne opisanie danej zmiany.

Z góry dziekuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5139
1. Możesz z takim sprzętem wykonywać praktycznie każde Ćwiczenia . -> Na początek polecam FBW <- GOOGLE.
2. Jeżeli chcesz robić masę, oblicz sobie ile co ma BTW (bialko,węgle,tłuszcze)
2 g/ 1 kg masy ciała białek, 4-5 węgli / kg masy ciałą , 0,8 -1 g tłuszczy / kg masy ciała .
3. Po treningu musisz dostarczyć węglowodany w postaci np, 2x banan, albo odżywka gainer, carbo . Ale trenując o 21 jest to niewskazane (przed snem), proponuję ćwiczyć ok, 17 ...

I nie wiem dlaczego nie chcesz ćwiczyć nóg ;0 duży błąd ;0

Pozdrawiam, Never Give Up ;0

Liczę na SOG'a .!

Pozdrawiam ... Pamiętaj, Granice są w nas !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Mógłbyś zainwestować w gryf prosty i więcej obciążenia bo tego to Ci szybko zabraknie i jak chcesz ćwiczyć to całe ciało a nogi w szczególności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1018
Nogi odrzuciłem gdyż średnio 3 razy w tygodniu biegam oraz kiedy pogoda pozwala duzo jezdze na rowerku wiec co niecu juz mam w nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Bieganiem nie zbudujesz silnych nóg dlatego też ćwicz nogi, myślisz że np lekkoatleci mają takie nogi tylko od biegania ?? Oni też ćwiczą nogi na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1018
A co do tych posiłków to białko, wegle i te tłuszcze to sporzywac jakos proporcjonalnie? Czy np. moge sporzywac je mniejwiecej tak:
Sniadanie 15g bialka
2 sniadanie 10g bialka
obiad 20g bialka
kolacja 35g bialka

Przypominam ze waze 80kg.

Z góry dziekuje.

Zmieniony przez - rancer666 w dniu 2013-01-11 20:49:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5139
Jeżeli ważysz 80 kg, i robisz masę to powinienieś sporzywać 2g/1kg masy ciała czyli ok. 160 g białka dziennie ;)
Węglowodanów ok. 4 g / 1 kg masy ciała ok. 350 g . Tłuszczy ok. 70 g ... ;)

Pozdrawiam ... Pamiętaj, Granice są w nas !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
W tym dziale nie oceniamy diety szczegółowo.Zajrzyj do działu Odżywianie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia + boks tajski...

Następny temat

JAK ĆWICZYĆ?

WHEY premium