SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3159 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25123
Witam. Nie stosowałem dopingu ale mam kilka pytań

Jakie jest mniej więcej prawdopodobieństwo uszkodzenia wątroby / wzrostu ciśnienia na stałe / pogorszenia pracy serca / czy innych ciężkich urazów poprzez stosowanie cyklu na mecie, który trwa powiedzmy 2 miesiące - czyli myslę wystarczająco żeby zbudować dodatkowe około 10 kilo mięśnia. Mowa o zażywaniu doustnym. Dodatkowo zażywane leki na osłone wątroby, żołądka, wspomaganie pracy wątroby. Wiem że to dość ogólne pytanie.

Rozmawiałem ostatnio z moim kolegą, który łykał mete, zyskał 6 kilo w 1 miesiąc jednak ma podniesione ciśnienie i nie może nic z tym zrobić.

Jakie badania warto wykonać przed i po stosowaniu tego rodzaju dopingu ? Czy można zorientować się (badaniami) PRZED stosowaniem dopingu czy jestęsmy wyjątkowo na niego narażeni ?

Mowa o jednorazowym cyklu i przestaniu stosowania tych środków.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-11-06 10:39:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6983
Nie rozśmieszaj mnie z tym 10kg mięśnia w 2 miesiące. W 2 miesiące to można wody i tłuszczu zdobyć. Mięsień idzie bardzo wolno, 10kg czystego mięśnia to w 2 lata minimalnie, przy bardzo dobrej diecie i regeneracji i nie ma mowy o OFFie ;) Dobrać odpowiednią dietę, uregulować węgle i tłuszcze na SAA, żeby nie zalewało, poznać swój organizm to nie jest tak hop siup.

Mowa o jednorazowym cyklu i przestaniu stosowania tych środków.

Zmieniony przez - dr_drops w dniu 2010-11-06 11:02:47

Zmieniony przez - dr_drops w dniu 2010-11-06 11:06:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3159 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25123
Przy zwykłej kreatynie i diecie można wypracowywać 1 kg w 1 miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To po co koks skoro kreatyna taka cudowna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Przy diecie i suplementacji 1 kilo w miesiąc jest naturalnie do wypracowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Najlepiej przekonaj się sam, jak jest w praktyce z koksem.

Odnośnie Twoich poprzednich pytań:

Cykl 2 miesiące na mecie - w porządku, na mniejszych dawkach 20-30mg ed, musisz monitorować pracę wątroby, najlepiej w połowie cyklu zrobić alat, aspat, bilirub.
Oczywiście osłony wątroby, przełyku, jelit, ciśnienie jak najbardziej zalecane.

Najważniejsze badania to profil lipodowy, hdl, ldl, cholesterol całk, wątroba alat, aspat, bilirub i mocz, żeby sprawdzić nerki.

Myślę, że jednorazowsy cykl na mecie nie wyrządzi Ci dużej szkody, chyba, że bez koksu masz problemy z nadciśnieniem, niestrawności, problemy z żołądkiem itd.

Musisz zadbać o prawidłowe PCT, kontrolowanie estrogenu, żebyś stanika nie musiał kupować. Badania hormonów przed i po wskazane.

Jest jeszcze jedna zaleta długiego cyklu z mniejszymi dawkami, mianowicie mniejsze spadki na koniec, oczywiście dieta musi być i bez tego ani rusz!

Zmieniony przez - dr_drops w dniu 2010-11-06 11:21:47

Zmieniony przez - dr_drops w dniu 2010-11-06 11:24:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Na badaniach średnio się znam - czy to co wymieniłeś można zrobić na ubezpieczenie ? Jak można wytłumaczyć w przychodni że chcę skierowanie na taki szereg badań ?

Z odżywianiem nie będzie problemu, ustalam diety, przeliczam, używam tabel żywnościowych, ogólnie czytam o odżywianiu.

Wątpie że się zdecyduje na zastosowanie dopingu ale miło wiedzieć gdyby jednak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Można zrobić na ubezpieczenie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_biochemiczne_krwi
Interesuje Cię profil kontrolny (w tym jest już lipidowy) i wątrobowy.

W prywatnych punktach poboru krwi takie badania nie kosztują majątek, a po co iść do konowała się prosić i tłumaczyć po co to chcesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Aha to wcześniej mi troche wyszczególniłeś widzę teraz

Czyli zrobię:
- badanie krwi pod kontem (profilem) kontrolnym - w tym alat, aspat, hdl, ldl
- pomiar ciśnienia
- cholesterol całkowity
- badania moczu w celu ustalenia pracy nerek

Wątrobe bada się z wyników krwi czy jakoś dodatkowo ?
Bilirub również wychodzi z badania krwi ?

EDIT:
"Musisz zadbać o prawidłowe PCT, kontrolowanie estrogenu" - jak ?
Oraz jak zrobić badania hormonów ?

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-11-06 11:42:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Pani pobierze od Ciebie krew do kilku różnych probówek.

EDIT:
No to kolego są już podstawy, które musisz sam przyswoić, bez nich możesz sobie więcej krzywdy niż pożytku narobić.

Zmieniony przez - dr_drops w dniu 2010-11-06 11:45:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Ok dzieki za pomoc w badaniach. Zrobię to tak czy siak zeby sie zorientować w zdrowiu Wezmę EKG bo też nie pamiętam kiedy robiłem ostatni raz. Sog

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-11-06 11:47:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak długo sie to wkręca?!?! NPP *** Cypio

Następny temat

Niebieskie serduszka ?? 5 czy 10 mg ??

Whey vit