SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka prostych pytan :)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 228
Witam!
Mam 17 lat, na silowni trenuje juz okolo roku z przerwami. Mam 200cm wzrostu i waze 90kg.
Mam kilka pytan, prosze o odpowiedzi tylko osoby znajace sie na temacie.



1.Przez ostatni rok przytylem ok 15kg ale nie stosowalem zadnej diety, jadlem co popadnie i chodzilem na silownie.
Zgromadzilem troche tluszczu na brzuchu i chce sie go pozbyc. Ale mialem w planie cykl na jabłczanie kreatyny i gainerze.
Stosuje teraz "diete" mozna tak powiedziec, jest ona dosyc prosta wiec moge ja tutaj rozpisac.

Śniadanie:
Posiłek składajacy sie z min. 4 jajek (w róznych formach) + platki z mlekiem.

2 posiłek:
Najczesciej jem go po siłowni, jest to ryż z kurczakiem.

3 posiłek (ok.3-4 godziny pozniej)
Tutaj takze staram sie jesc ryż z kurczakiem, ale co 2 dni zmieniam aby pozbyc sie monotonii, zastepuje to miesem np indyk lub daniem z makaronami.

- miedzy posiłkami staram sie cos przekasic np. paczke migdałow, orzeszki owoce

4 posiłek:
Zazwyczaj juz wieczorem jem twaróg chudy, czasami dodaje jescze kilka jajek.

I teraz pytanie czy jest zaczne wcisne tam jescze porcje gainera + jablczan dam rade wyrzezbic troche brzuch?
Czy moze lepiej zastosowac sam jablczan?



2. Zastanawiam sie nad treningiem slabszych partii (barki, klatka), ogolnie cwicze splitem 3x w tygodniu.
Plan również jest prosty więc moge go rozpisac.

Poniedziałek:
klatka 4ćw, 4serie
biceps 3ćw 4serie

Środa::
plecy 4ćw, 4serie
triceps 3ćw, 4serie

Piątek:
nogi 4ćw, 4serie
barki 3ćw, 4serie

I teraz mam 2 dni wolnego, zastanawiam sie czy mozliwe by bylo np w sobote pojsc na siłownie i zrobic np po 2 cwiczenia
na klatke i barki dodatkowo + do tego np trening przedramion, czy to juz za duzo?
(Jesli BCAA by pomoglo moglbym zainwestowac)



3. Superserie stosujecie czy nie stosujecie, jesli tak to moge je gdzies wcisnac lub robic okazjonalnie?

Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - makler97 w dniu 2014-07-10 02:05:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Po 1 na gainerze nie robi się cykli - jest to posiłek w proszku, na redukcji zdecydowanie do wyrzucenia.

1. Jakie masz zapotrzebowanie? Dietę wrzuć w ten sposób: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html

2. Na klatkę daj 12 serii, na biceps i triceps po 9, plecy ok, na nogi zdecydowanie dorzuć, na barki też dorzuć z tym że nie łączyłbym ich z nogami, nogi dałbym w osobny dzień.

Zerknij na podziały 4 dniowe jeśli taki Ci odpowiada. https://www.sfd.pl/[ART]_MASA-t600434.html

3. Czasami można wrzucić

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 228
(Przepraszam, że tyle nie odpisywałem ale mam urwanie głowy)

"Po 1 na gainerze nie robi się cykli - jest to posiłek w proszku, na redukcji zdecydowanie do wyrzucenia."

Źle to sformułowałem, chodziło mi o cykl na jabłczanie i do tego dołożyc gaienra.


1. Postaram sie to zrobić jutro bo jest już troche późno.

2. Przeczytałem cały artykuł który mi podałęs i na jego podstawie ułożyłem plan, również jutro rozpisze wszystko do oceny.



***
Ale mam jeszcze pytanie które mnie naszło dzisiaj.
Mianowicie zastanawiałem sie nad możliwością zakupienia spalacza przez ektomorfika.
Nie wiem czy to możliwe dlatego pytam. Chodzi mi o to aby kontynuować normalny trening i cykl, ale dołożyc do suplementacji
spalacz. Myślicie że ma to sens czy przeciwnie.
Chciałbym to zrobić bo budowałem mase bez diety i jak juz pisałem przybrałem troche niechciananego tłuszczu.
Jeśli byłby możliwy mały reset bez straty kilogramów i kontunuacja budowy teraz juz suchej masy meisniowej.

Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - makler97 w dniu 2014-07-11 01:24:16

Zmieniony przez - makler97 w dniu 2014-07-11 01:25:33

Zmieniony przez - makler97 w dniu 2014-07-11 01:25:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
spalacz zbędny, nie bierzmy spalaczy dopóki nie są konieczne ( dieta, trening, stagnacja przy maksymalizacji poprzednich podanych, z higiena snu itd)

TO redukcja albo masa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak peepek - określ cel
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięso

Następny temat

Dieta oparta na 10 wskazówkach + pytanie

WHEY premium