SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka bardzo istotnych dla mnie zagadnień.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 324 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7266
Cześć, sprawa moja będzie dotyczyła posiłku potreningowego.
Jestem na redukcji. Plan treningowy i dieta to nie wazne jakie są bo to nie o tym temat. Ogólnie rzecz ujmując plany oparte o FBW.
Treningi robię albo ok. 18 do 19.30 albo od 21 do 22.30.
Co jeść przed i po treningu? To nie będzie sprawa taka dość typowa...
Po pierwsze to właśnie się dowiedziałem,że po treningu (redukuję się) oprócz białka (shake) i bCAA(XTRA Activlabu) trzeba jeść także węgle.
I tutaj pierwsze pytanie: czy o 19.30 i 22.30 można jeść to samo po treningu? Niby posiłek po treningowy ale w nocy ww nie wolno. A więc?
Po drugie to czy można posiłek potreningowy zastąpić całkowicie odżywką Carbo? Mam jakąś taką fajna firmy Olimp.

Po trzecie to co z izotonikiem? Trening mam ciężki i lubię pić izo podczas ćwiczeń. Wolno? Na redukcji? Przecież to węglowodany - wiem z okładki.

Po czwartek to powiedzcie mi jak rozdzielić suplementy.
Spalacz to wiadomo - tak jak w rozpisce.
BCAA Xtra. Piję od razu po treningu. Ponoć powinno się pić także przed. To prawda?
Białko piję tylko i wyłącznie po treningu ponieważ po nim czuję się pełny i na treningu bym go zwrócił.
Carbo - na redukcji? Brać?

No i kwestia pewnej odżywki. Mam dość spory zapas czegoś co nazywa się Gainerator. Do tej pory myślałem,że to białko + carbo ale tam jest także kreatyna. Brać to?

Cel mojego treningu to rzeźba. Chcę mieć sylwetkę fitness, silną, smukłą i szybką bo planuje w przyszłości SW.

Ostatnia trochę offotpowa ale mega dla mnie ważna kwestia. Jak się nie napompować? JEstem gruby, jak po treningu FBW się napompuję to wyglądam jak mega byk ale ja tak nie chcę. Na myśl przychodzi mi tylko dłuższe rozciąganie po treningu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 331
Też się zastanawiałem co z węglowodanami w nocy, ja przeważnie kładę się o 1-2 w nocy a ostatni taki posiłek z węglami mam o 21 właśnie wcinam kaszę ale przeważnie to makaron, no ale wiadomo że organizm kieruje się swoimi zasadami i nie ma czegoś takiego dla niego jak godzina 21:00 czy 6:00, można by było przyrównać go do rybek znajdujących się w akwarium albo do jakiś innych zwierząt, dając im posiłek o stałej porze one już wiedzą że zaraz będą jadły ponieważ ich organizm domaga się posiłku i jest przyzwyczajony do danej pory czasu, tak samo z nami zależy to ogólnie moim zdaniem od tego jaki tryb życia prowadzimy, pytanie moje brzmiało by inaczej, ile czasu max od snu można zażyć węglowodany, bo każdy chodzi spać o różnej porze a więc dla każdego będzie to inna godzina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
jesli nie jestes na ckd to nie ma powodu unikac wegli okolotreningowo, jesli jesz pozno posilek mozesz dac odrobine mniej potreningowo (z ryzu, makaronu, kaszy tec), a przed treningiem ciut wiecej
w przypadku poznych treningow zrezygnowałbym z carbo po treningu
co do supli, ktore masz - bcaa pij przed i w trakcie treningu, bialko wypij po treningu (izotonika nie pij jesli nie masz treningow wytrzymalosciowych)
gainerator na redukcje tez srednio pasuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny 80kg

Następny temat

Pytanko.

WHEY premium