SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy zakończyć redukcję?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7993

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

43

Płeć

M

Waga

84

Wzrost

183

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

jak w opisie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia 3xtydzień 2h

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

jak w opisie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Witam serdecznie i proszę o radę.

3 m-ce temu stwierdziłem, że powinienem zrzucić parę kilo. Ważyłem 93kg przy wzroście 183 cm. Postanowiłem zacząć uczęszczać na siłownię, co skutecznie czynię do dziś 3 razy w tygodniu. Wizyta trwa ok. 2h i wykonuję mieszane ćwiczenia ogólnorozwojowe za radą tamtejszego trenera tj. 30 min rozgrzewka areobowa, potem godzinka treningu z ciężarami i maszynami 3 x 15 powtórzeń na każdą partię mięśni. Trening kończę 20 min aerobów. Oczywiście treningowi towarzyszy dieta niskowęglowodanowa. Nie stosuję żadnej specjalnej diety, unikam po prostu cukrów i jem 2/3 tego co jadłem podzielone na 4-5 posiłków. Tym sposobem udało mi się zrzucić 9 kg. Z ogólnej oceny mojej sylwetki nie podoba mi się jeszcze tylko brzuch. Reszta jest OK. Ostatnio jednak zauważyłem, że chyba zacząłem tymi aerobami "zjadać" masę mięśniową. Czuję coraz większe zmęczenie przy tych samych obciążeniach i jakby mnie "mniej było" w lustrze. I teraz pytanie - czy dalej kontynuować powyższy tryb ćwiczeń czy już powoli zacząć coś zmieniać?
Profil uzupełniony dzisiejszymi pomiarami.
Pozdrawiam
Jacek

Początkujący użytkownik siłowni

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6205
Witaj ,
ja jestem zwolennikiem redukcji do końca , czyli do satysfakcjonującego Cię efektu. Jeżeli zostawisz teraz niezredukowany brzuch to będzie bardzo trudno go zlikwidować po zmianie planów treningowych ( chyba że nadal będą redukcyjne ).
Nie przejmuj się mięśniami ; zabezpiecz je tylko przed i po treningu porcją BCAA.

Archibald 68

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Sam powinieneś zdecydować czy nadal redukować czy nie.
Nie mam dużego doświadczenia ale 30 minut rozgrzewki aerobów?
Nie lepiej aeroby wrzucić po treningu siłowym?
Sam robię rozgrzewkę aerobową max 10 minut.
Ale mogę się mylić,w tym dziale są osoby które mają większą wiedzę i doświadczenie niż ja.


Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-09-20 02:12:22

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie tam tez daleko do speca ale jak kolega pisze rozgrzewke ustaw na 15 min, potem cwiczenia z wiekszymi ciężarami 3x8-10 powt. i aeroby 45 min na koniec:) No i jakas drobna suplementacja by sie zdała ... choćby kreatyną i DAA
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Dziękuję Panowie za uwagi. Biorąc je pod uwagę, od jutra odwracam trochę swój trening czyli 15 min rozgrzewki, potem ciężary z większymi wagami i na koniec 30 min aerobów. Z suplementów kupię sobie BCAA ew. jakiś antykatabolik. Z kreatyną na razie się wstrzymam. Może jakiś spalacz tłuszczu? I pociągne tak jeszcze z miesiąc dwa. Będę raportował co się dzieje.

Początkujący użytkownik siłowni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4066
ja brałem Dymatize Dyma-Burn +bcaa i redukcja świetnie wyszła spaliłem w ok 40 dni 7 kg przy nieznacznym spadku siły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
jacuś - to, że jest Ciebie mniej w lustrze to oczywiste.
Jesteś słabszy - straciłeś trochę tłuszczu i organizm ma trudności w korzystaniu z tego co Ci został. Możesz być twardzielem i przełamywać tę słabość (co chyba przyniesie większe korzyści) lub przez jeden dzień zjeść więcej węglowodanów (co przy zbyt dużej ilości węglowodanów może doprowadzić Cię do jeszcze większego zniechęcenia).
Jesteś niezadowolony z brzucha a więc redukcję należałoby pociągnąć do skutku. Musisz pamiętać, że kilka kilogramów powróci po zakończeniu redukcji - brak węglowodanów powoduje utratę wody, która była związana z glikogenem.
Wybór należy tylko do Ciebie!
W treningu nie jest ważna ilość powtórzeń lecz to czy serię wykonuje się do upadku mięśniowego (tzn. nie można wykonać ani jednego ruchu więcej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Dziękuję Ojan! Twoja podpowiedź upewnia mnie, że ciągnę dalej, aż mi zejdzie fałda z brzucha. Ćwiczenia siłowe tak sobie wymierzyłem, że faktycznie ostatnie powtórzenie w ostatniej serii jest już na progu "bólu". Efekty tego jak wcześniej napisałem są widoczne. Bałem się tylko czy kontynuując tę moją redukcję nie zrobię jakiegoś błędu, który odbije się na zdrowiu. Pozdrawiam.

Początkujący użytkownik siłowni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
jacus - przekonasz się, że warto stracić to co Ci przeszkadza!
Zajmie to trochę czasu i konsekwencji w trzymaniu się z dala od większej ilości węglowodanów (są jednak dosyć kaloryczne) oraz tłuszczu.
Sam się przekonałem, że ilości zgromadzonego tłuszczu (którego niby tak bardzo nie było widać) wymagały psychicznego nastawienia do długotrwałej walki. Wydawało mi się, że moja skóra jest pozbawiona odpowiedniej ilości kolagenu i zawsze zostanie jej nadmiar w okolicy bioder!
Teraz widzę zmiany na lepsze! W czasie spacerów zakładam pas neoprenowy na talię w celu podgrzania ciała oraz aby skóra była ściślej powiązana z mięśniami (teraz ściskam się tym pasem nawet do snu).
Powodzenia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy Trening -wrzesien 2012r

Wiecej