SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy zacząć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3796
Witam. 14 lat skończyłem w lipcu (dokładnie piątego), jakieś dwa miesiące temu zacząłem robić trening Oliviera Lafaya tzw. Proteo - system (z książki pt. "Trening Siłowy Bez sprzętu" - jak nie wiecie co to to poszukajcie na forum). I ułożyłem sobie także dietę, i stosuję się do niej !. I mam pytanie czy po roku takich systematycznych treningów + bieganie i ćwiczenia szybkościowe i skocznościowe + granie w piłkę 6 godzin tygodniowo (treningi) dają mi po roku czasu odpowiednie podstawy do rozpoczęcie treningu na siłowni. Słyszałem, że lepiej zacząć w wieku 16 lat, bo jeśli zacznie się wcześniej to stawy po paru latach będą dawać się we znaki. Ale czy taki rok systematycznych nie wzmocni moich stawów, mięśni i więzadeł na tyle, żeby po tych paru latach nie bolały mnie stawy? Przecież to tylko o rok wcześniej...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 11474 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63494
Moim zdaniem 15 lat to dobry wiek aby zacząć ćwiczyć, sam tak zaczynałem - znaczy miałem 15,5 (przedtem 2 miesiące przygotowania planem domatora) - jak bedziesz rozsądnie ćwiczył to bedzie OK

www.pajacyk.pl 
[][][]--------[][][]
,, Po co ćwiczyć?? I tak umre. Żeby mnieć, kvrwa, większą trumne!! "...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3796
W sumie to chcę zacząć jak będę miał 5,2 lat

P.S. A czy ten trening wzmocni mi stawy, wiązadła i mięśnie. Czy dzięki niemu nie będę parę lat narzekał na stawy? A jak to jest z tobą czy teraz cię coś boli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 11474 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63494
Nie powiem ci na 100% tak albo nie.
Jak bedziesz robił ćwiczenia technicznie i nie szalał z obciążeniem to bedzie OK.
Mnie akurat nic nie boli ( no chyba ze na zakwasach )

www.pajacyk.pl 
[][][]--------[][][]
,, Po co ćwiczyć?? I tak umre. Żeby mnieć, kvrwa, większą trumne!! "...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Myślę, że tak. Mam tą książkę i uważam, że jest dosyć ciekawa a plany i metody treningowe też niczego sobie. Wg mnie dla młodych i początkujących, bez sprzętu, do bardzo dobra opcja. Sam kiedyś się tym bawiłem i powiem Ci, że efekty przeszły moje oczekiwania (byłem nastawiony dosyć sceptycznie).

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy pomóżcje mi w rozpisaniu planu.

Następny temat

odstający lewy bic.

Wiecej