SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy kolejny trening? (czas odpoczynku między treningami)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 172
2 dni temu (rano i wieczorem) zrobiłem pierwszy FBW.
Wczoraj rano obudziłem się ok, w zasadzie "bez zakwasów", ale mięśnie minimalnie czułem jak coś robiłem (myślałem, że bardziej dam sobie w kość tak szczerze). Dziś rano wstałem i mięśnie nadal minimalnie czuję. Miałem na dziś zaplanowany trening, więc mam dylemat.

Z mojego doświadczenia biegowego wiem, że po długiej przerwie jak zrobiłem jakiś 'w miarę przyzwoity trening', powiedzmy 10k spokojnym tempem (coś czego będąc w formie bym nie poczuł), to 'zakwasy' utrzymywały się przez dwa dni, no ale wiedziałem, że 'te zakwasy' mogę zignorować i iść po 2 dniach na trenging (kuzyn o bardzo dużym stażu mi to powiedział). Po ok tygodniu od przerwy 'zakwasy' utrzymują
się już tylko jeden dzień, no a po 2 tygodniach już ich w ogóle nie mam (o ile trening nie był morderczy). Wiem, że po prostu poprawia się/przyspiesza tempo regeneracji mięśni, to znam.

No ale z drugiej storny trening siłowy jest zupełnie inny i na pewno rządzi się swoimi prawami. Stąd dwa pytania.

1. Jak jeszcze 'czuję mięśnie' to dziś sobie odpuścić, czy ten sygnał od ciała zignorować?
2. Ile normalnie już przy powiedzmy 2-3 miesiącach treningu 'czuje się mięśnie' przy mocnym/zwykłym treningu? Dzień? Kilka dni?
Czy między kolejnymi treningami wraca pełna świeżość czy nie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14656 Napisanych postów 53128 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400416
Ad1. Sam oceń jak duża jest obolałość. Jeśli nie ma tragedii to trening może wręcz pomóc w regeneracji.
Ad2. Osobiście max czuję mięśnie na drugi dzień po treningu. .. Nie dłużej
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Mikrourazy mięśniowe mogą utrzymywać się nawet do tygodnia ( oczywiście stopień obolałości staje się co raz bardziej śladowy ) co nie oznacza abyś pasował z kolejnych treningów. Zależne od poziomu bólu, wykonujesz adekwatną intensywność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 172
Dzięki za Wasze odpowiedzi! Ból jest na tyle mały, że go mogę kompletnie zignorować.
Jakbym miał z takim iść biegać, to bym sie nawet dwóch sekund nie zastanawiał.

Także dziś pójdzie trening na 100% możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Powodzenia! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka jest różnica w ćwiczeniu

Następny temat

Plan do oceny, co z kreatyną ?

Wiecej