SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing - kilka pytań

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 382
Siema, mam 17 lat. We wrześniu zamierzam zapisać się na kick boxing, czytałem tematy podwieszane.


Mam pytanie dotyczące badań lekarskich:
-Ile kosztują badania EEG,EKG,krwi,okulista i te inne potrzebne?


Jak się za to zabrać? Po prostu iść do lekarza pediatry i powiedzieć mu, że chciałbym się przebadać, gdyż od września rozpoczynam treningi i skieruje mnie do sportowego czy jak to zrobić?


Ale także dotyczące uzupełnienia pod KB:
-Po jakim czasie spokojnie mogę dodać jakiś trening jak uzupełnienie?

Myślałem nad Metodą Lafaya, gdyż nie mam warunków na trening w siłowni. Wiem, że może za wcześnie o tym myślę, ale wolę teraz już się takich rzeczy dowiedzieć. Co sądzicie o takim treningu, a może będzie lepszy w domowych warunkach. Mam do dyspozycji sztangielkę(10kg), krzesła, drążek, skakankę niebawem zakupię bądź zrobię z czegoś.


Dodam, że trenowałem 2 miesiące boks - mało, ale mi nie spasował, ponieważ chciałbym jeszcze nogami opanować technikę uderzeń. Była również siłownia na spróbowanie też niewiele jakieś 3 miesiące.



Zmieniony przez - N.W. w dniu 2012-07-27 03:20:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 248 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4318
Z 10 lat temu tez trenowalem w takim klubie gzdzie wymagali roznych badan i szedlem do lekarza sportowego i od niego dostawalem skierowania na dalsze badanie wtedy wszystko bylo za darmo, ale wydaje mi sie ze nic sie nie zmienilo od tamtej pory.Jezeli chodzi o trening uzupelniajacy pod KB, oczywiscie ze mozesz cos robic,ale najpierw to zacznij tam chodzic, a dopiero pozniej zacznij nad tym myslec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 382
Jeśli chodzi o te badania, to z tego co słyszałem trener po prostu daję do podpisania dla rodziców w przypadku nieletności zawodnika, kwestionariusz na którym piszę, iż wyrażam zgodę bla bla, po sprawdzenie stanu zdrowa u lekarza czy coś takiego, bo mój kolega tam chodzi i mi opowiadał. Jakoś strasznie z tego co on mówił nie przykładają do tego wagi, po prostu dają tą kartkę i rodzice/zawodnicy podpisują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Badania sportowe do 21 roku życia są darmowe jeśli posiadasz skierowanie od lekarza rodzinnego . U mnie wymagana była morfologia , mocz , ob i ekg . Wszystkie te badania również były bezpłatne .
A co do dodatkowego treningu to najpierw zapisz się i potrenuj i wtedy dopiero zacznij o tym myśleć . Masz jeszcze miesiąc do września to możesz popracować nad kondycją i ogólną sprawnością .

Zmieniony przez - Umc Umc w dniu 2012-07-27 11:54:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1541
Do samego trenowania badania nie są Ci potrzebne. Jeżeli już po jakimś czasie zaczniesz myśleć o zawodach będziesz musiał wyrobić sobie licencje zawodnika i książeczkę sportowca w którą będą Ci musieli wbijać badania które musisz robić co pół roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 382
Od jakiś 2-3 miesięcy boli mnie kostka w lewej ręce(od palca serdecznego) musiałem za mocno uderzyć w worek i coś jest nie tak. Myślę, że to nie obicie, bo już miałem poobijane kostki i przechodziły po 1-2tyg. Teraz, gdy lekko uderzę w worek to mnie boli ta ręka. Co polecacie na to, jakieś maści? Do lekarza z tym iść, aby to zobaczyć i stwierdził co się stało?


Przez sierpień chciałbym się porozciągać, bo wiem, że miałbym trudności z kopaniem middle kick(nie uniosę nogi wyżej niż biodra). Czy plan rozciągający na stronie kulturystyki(atlas) jest dobry, ewentualnie dodam jakieś ćwiczenia np. 'szpagat' turecki i francuski?


Zmieniony przez - N.W. w dniu 2012-07-27 14:25:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak najszybciej do lekarza z tą ręką!!!!

O rozciąganiu jest kilka tematów zebranych w "Najważniejszych tematach...", a także na Tradycyjnych, gdzie jest podwieszony temat, w którym jest opis różnych ćwiczeń. Jak chcesz możesz także spróbować się rozciągać metodą opisaną w książce Pavla Tsatsoulina "Rozciąganie odprężone". Ja korzystam z jego porad od niedawna, ale jakieś małe efekty są już widoczne (chociaż trenuje przeszło 4 lata).
Albo po prostu poczekaj na treningi, na których na pewno będzie rozciąganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 382
Jeszcze jedno pytanie dotyczące nóg, bo mam bardzo wątłe nogi, byle uderzenie i mnie bolą, siniaki, problemy z chodzeniem. Chodzi mi konkretnie o uda, że są chude zaledwie jakieś 46cm obwodu przy wzroście 1.78m, a wadzę 60kg. Czy mogą one być problemem na początku w treningach?

np. przy przyjmowaniu low kicków

Zmieniony przez - N.W. w dniu 2012-08-10 15:04:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3047
na początku twoje treningi mogą wyglądać inaczej :) u mnie to wyglądało tak że najpierw ćwiczenia ogólnorozwoje i kondycje robiliśmy i troche techniki i z czasem więcej było techniki i mniej ćwiczeń :) na początku napewno nie będzie trener wam kazał tego robić, z czasem do tego dojdziecie i nie będziecie uderzać z całą siłą tylko z ograniczoną i to w ochraniaczach jezeli zakupisz a bez ochraniaczy to pewnie tak byle dotknąć bo przecież nie chodzi żeby się napieprzać a nauczyć się techniki! a co do pytania to napewno odczujesz ból jeżeli ktoś mocniej Cie kopnie to normalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 382
Mam ogromny dylemat, bo nie wiem czy zacząć teraz od września SW czy może na masę pojechać, a z tego powodu, że jestem chudzielcem 178/60kg. Ta masa zawsze się przydaję przy SW. Także co radzicie? Trenować SW od września i dużo,dużo,duużo jeść(dietka odpowiednia), a później ewentualnie dodać jakiś trening? Po jakim czasie chodzić na sparingi?
Rozważałem także dodanie parteru czyli jakieś ju-jitsu/bjj/judo, ale nie wiem co wybrać i czy razem z kb czy może później?

Zmieniony przez - N.W. w dniu 2012-08-12 00:32:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks kontuzja

Następny temat

Bieganie i schodki?

WHEY premium