SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing + ju jutsu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Witam. Od pewnego czasu trenuje kickboxing, ostatnio dowiedziałem się, że w mojej małej mieścinie znajduje się też ju jutsu. Lecz mam problem, ponieważ kickboxing mam w poniedziałki i środy, ju jutsu jest w środy i piątki. Czy chodzenie 1x / tydzień na ju jutsu przyniesie jakieś efekty? Pewnie spytacie co mam na myśli mówiąc efekty, a więc odpowiadam, że chciałbym pewniej się czuć " na ulicy " i uzupełnić kickboxing.

Drugie pytanie to takie, w ju jutsu są tylko ciosy dłonią otwartą w twarz a pięścią w korpus? ( mowa o tradycyjnym ju jutsu, żadnych odmianach ). I czy kopnięcia z kickboxingu przydadzą mi się w treningach ju jutsu?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdro ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 674
Według mnie jest to dobre połączenie :) Jestem na pierwszym roku studiów wcześniej przez rok trenowałem MMA i parę miesięcy Wing Tsun, więc stażu treningowego wielkiego nie mam :) Niestety musiałem przerwać treningi z powodu studiów i długo wahałem się co wybrać. Obecnie zacząłem uczęszczać na treningi AZS na mojej uczelni do sekcji full contact ju jitsu i karate kyokushin i wydaje mi się, że jest to całkiem dobre połączenie które może dać w przyszłości fajne efekty. Na pewno będziesz się dużo wolniej uczył, ale lepiej trenować raz w tygodniu niż wcale. Zawsze nauczysz się czegoś co może przydać Ci się gdy będziesz musiał się bronić. Życzę dużo wytrwałości na treningach! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
W Ju Jitsu są ciosy pięścią w twarz o otwartej dłoni nic mi nie wiadomo. Generalnie techniki kickboxerskie w jj są stosowane bez przeszkód. Najlepiej poczytaj sobie regulamin zawodów na stronie pzjj.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Tak mi kolega powiedział który tam trenuję

Może to takie upodobanie trenera, żeby się nie pozabijali? Nie wiem.

Poczekam na dalsze wypowiedzi

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Z ju Jitsu jest ten problem że to bardzo szeroki termin a w Polsce to od c***a trenerów i organizacji część zrzeszona w pzjj a inni nie. Niektóre kluby to McDojo i Bullshido ale są też porządne. Także co klub to inne ju jitsu. Wiedz że stąpasz po grząskim gruncie

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Hm czyli będę musiał tam iść osobiście i przekonać się Ale z tego co wiem, to w tym klubie trenują dobrzy ludzie wygrywający turnieje, ktoś tam startował w mistrzostwach Polski nawet

A powiedzcie mi czy trening 1x / tydzień ma jakikolwiek sens?

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2011-06-08 21:00:27

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Może takie zasady treningowe wprowadzili sobie, żeby się nie poobijać. Ja sparując z kolegą często robię dokładnie tak samo, nie mogę mieć za bardzo uszkodzonej mojej antypatycznej twarzy w pracy, więc głowę atakujemy otwartą dłonią (swoją drogą to rodzi pewne dodatkowe problemy).
Jeden dzień w tygodniu- to jest bardzo mało, natomiast w Twoim przypadku, skoro nastawiasz się głównie na KB takie dodatkowe urozmaicenie może być ciekawe, pochodziłbym przez miesiąc i wtedy podjął decyzję. W sumie ryzykujesz niewiele przecież.

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2011-06-08 23:17:41

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
U nas na kickboxingu jeżeli nie chcesz mieć miazgi zamiast twarzy stosujemy kaski, może Tobie też by się przydał?

Przejdę się i zobaczę, ale to chyba od połowy wakacji. Sparujecie się w szczękach? Jak to jest?

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Ja mam do dyspozycji kask w razie potrzeby.
Szczękę zakładam nawet do kulanek, bez uderzeń.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Ok
Frontkick / highkick / lowkick - dozwolone w ju jutsu?

@Edit: w regulaminach czytam, że możliwe są uderzenia i kopnięcia ale nie ma napisanych jakie to są

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2011-06-08 23:49:34

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Generalnie jest tak jak napisał Freed85.Możesz trafić do dobrej sekcji,a możesz i nie,bo "mak dodziów" w Polsce nie brakuje.Mistrzów Polski w Jiu Jitsu może być jak psów,bo federacji,unii Jiu jitsu w Polsce nie brakuje i każda moze robić swoje mistrzostwa,poza tym kategorii wagowych i zaawansowania na zawodach jest wiele.Niektóre formuły-odmiany Jiu Jitsu bardzo przypominają MMA,tyle,że robione są w "judogach".Tam na zawodach możesz kopać fronty,High kicki i low kicki.Uderzać nie można z łapy i łokci w twarz w parterze.

Tak wyglada według mnie dobre Jiu Jitsu na zawodach:



Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 723
slaby to jest full-contact (filmik), full contactu juz nie ma w PZJJ sporadycznie z tego co wiem organizują takie zawody gdzies w Ostrołece i klub z Bytomia, ale cos w tym roku nie bylo (idą juz bardziej w strone mma)

latwoo - skad jestes? Moze cos ci powiem o tym klubie ;d
widze, że z Małopolski, jezeli z malej miesciny z malopolski to do glowy przychdzą mi Pawłowice i Bukowno.

Jezeli chodzi o sportowe jj - to dozwolone są front kicki, side kicki - tylko na tułow, kopniecia okrezne dozwolone są rowniez na twarz tyle, ze jest to semi-contact, wiec twoje kopniecie nie moze znokautowac. Uderzenia proste/sierpy dozwolone są rowniez tylko na tułow na głowe dozwolone są tzw. urakeny czyli uderzenie zewnetrzną stroną dloni.

low kicki sa niedozwolone



Zmieniony przez - Pausebreak w dniu 2011-06-09 22:22:33

Zmieniony przez - Pausebreak w dniu 2011-06-09 22:24:11

Super miejsce do treningów sztuk walki w Toruniu dla dorosłych oraz dzieci :) www.tasw.pl www.bjj-torun.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Młody mistrz i stary mistrz %)

Następny temat

Samodzielna nauka sambo

WHEY premium