SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Khamzat Chimaev rzuca wyzwanie Conorowi McGregorowi, Nate'oi Diazowi i Jorge Masvidalowi

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 2510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144


Khamzat Chimaev ogłosił zakończenie kariery

Khamzat Chimaev ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że zakończył karierę MMA. Powodem podjęcia tej decyzji ma być stan jego zdrowia po przejściu koronawirusa.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC), który stał się supergwiazdą UFC w 2020 roku, miał zmierzyć się z Leonem Edwardsem w grudniu. Walka została jednak przełożona z powodu pozytywnego testu Edwardsa na COVID-19. Walka została przełożona na styczeń, ale tym razem Szwed zachorował na COVID-19 i została ona przesunięta na marzec. Niestety ze względu na utrzymujące się skutki wirusa, walka została ponownie odwołana, a teraz okazuje się, że spowodowało to, że Chimaev ogłosił zakończenie kariery w MMA.

Khamzat Chimaev
„Chcę powiedzieć, że bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie mnie w mojej podróży w tym sporcie. Myślę, że już skończyłem, tak wiem, że nie zdobyłem pasa, ale to nie jest najważniejsze zwycięstwo w moim życiu. Może was to zdenerwować, ale moje serce i ciało mówią mi wszystko. Chcę bardzo podziękować mojemu teamowi All Star Gym. Chcę podziękować UFC.”

https://www.instagram.com/p/CL5cum2lU4R/

Jeśli Khamzat Chimaev został zmuszony do przejścia na emeryturę z powodu COVID-19, to bez wątpienia jest to przerażająca i smutna sytuacja. Niedawno powiedział, że myślał, że umrze bo tak źle się czuł. UFC podjęło decyzję, aby przewieźć go do USA na specjalistyczne leczenie i kilka dni temu oznajmił, że celuje w powrót w czerwcu, ale wygląda na to, że jego ciało nie odzyskało sprawności po wirusie. W związku z tym musiał przedwcześnie zakończyć karierę.

Khamzat Chimaev stoczył jedynie trzy walki w UFC i ma za sobą nokaut nad Geraldem Meerschaertem. Wcześniej, w ciągu 10 dni na Fight Island, pokonał Rhysa McKee i Johna Phillipsa. Wielu pokładało w nim wielkie nadzieje i typowało go na przyszłego mistrza UFC, ale wygląda na to, że nie będzie miał szansy tego dokonać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Khmazat Chimaev / Instagram

Dana White o pochopnej decyzji Khamzata Chimaeva o zakończeniu kariery: „Miał się leczyć i odpoczywać, a on poszedł na je**ny trening”

Być może nie nadszedł jeszcze czas na zakończenie kariery MMA przez zawodnika wagi półśredniej UFC Khamzata Chimaeva. Po tym jak „Borz” ogłosił koniec swojej przygody z tym sportem, szef organizacji Dana White ma odmienne zdanie na ten temat.

Podczas gdy w poniedziałek Khamzat Chimaev umieścił na Instagramie wpis w którym oznajmił, że zdecydował o zakończeniu kariery, prezydent UFC Dana White powiedział, że Chimaev - który obecnie przebywa w Las Vegas i jest leczony z powodu utrzymującej się choroby COVID-19 – podjął zbyt pochopną decyzję pod wpływem emocji, ale nie jest jeszcze gotowy, aby zakończyć karierę.

Dana White
"Kiedy tu dotarł, lekarze zajęli się nim i dali mu prednizon, który jest paskudnym je**ym sterydem," powiedział White w rozmowie z MMA Junkie. "Więc jest na prednizonie, a on miał brać to coś i się wyluzować, zrelaksować i pozwolić sobie na powrót do zdrowia. A on wyszedł i zaczął dzisiaj ku**a trenować, czuł się jak g*wno, i opublikował to pod wpływem emocji.

On nie powinien trenować, ale wiesz, ten facet to dzikus. Chce walczyć w każdy pieprzony weekend, a teraz nie może nawet trenować, więc po prostu się rozemocjonował i to opublikował, ale nie kończy kariery."


Opublikowany wpis Chimaeva sprawił, że wydawało się, że jest on gotowy do przejścia na emeryturę. Dodał zdjęcie tego, co wydawało się być krwią w zlewie, a jego stan wyraźnie nie wydawał się być pozytywny.

Menedżer Chimaeva, Ali Abdelaziz, nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz ze strony MMA Junkie. White powiedział jednak, że rozmawiał bezpośrednio z Chimaevem i powiedział, że nadal wierzy, że urodzony w Czeczenii fighter powróci do Oktagonu w czerwcu. Najpierw jednak musi zastosować się do zaleceń lekarza.

Dana White
"On przyleciał tutaj, abyśmy mogli się nim zająć," powiedział White. "Mamy go pod opieką. Dostał lekarstwa. Wszystko będzie w porządku, a on wychodzi i zaczyna pier***ony trening. Nie powinien trenować, a on jest przez to sfrustrowany. Trenuje, kiedy powinien odpoczywać. Musi się trzymać od tego z daleka, przynajmniej dopóki jest na tych lekach."


Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) ostatni raz walczył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to wygrał przez nokaut po 17 sekundach z Geraldem Meerschaertem w wadze średniej. Zwycięstwo to było dla niepokonanego Chimaeva trzecią wygraną w UFC w pierwszych dwóch miesiącach kariery w organizacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

MMA India

W sprawę Khamzata Chimaeva włączył się sam Ramzan Kadyrov

Ramzan Kadyrov, głowa Republiki Czeczeńskiej, twierdzi, że przekonał gwiazdę UFC Khamzata Chimaeva, aby nie rezygnował z kariery oraz uprawiania mieszanych sztuk walki.

Pochodzący z Czeczenii, mieszkający obecnie w Szwecji Khamzat Chimaev jest prawdopodobnie najlepszym prospektem w MMA, ale został odsunięty na boczny tor z powodu komplikacji zdrowotnych wynikających z niedawnej infekcji wirusem COVID-19.

W związku z tymi problemami zdrowotnymi, Chimaev ogłosił w poniedziałek wieczorem, że podjął decyzję zakończenia kariery w MMA.

Niedługo po oświadczeniu Chimaeva, Ramzan Kadyrov umieścił wpis na Instagramie w którym stwierdził, że rozmawiał z perspektywicznym zawodnikiem i przekonał go do ponownego rozważenia kontynuacji kariery.

Ramzan Kadyrov
"Przyjaciele, prawdopodobnie słyszeliście już wiadomości o Khamzacie Chimaevie, który ogłosił swoje odejście z UFC. Nie wierząc własnym oczom, zadzwoniłem i porozmawiałem z Chimaevem.

Khamzat powiedział, że powrót do zdrowia po chorobie jest powolny, a starając się być szczerym i uczciwym wobec fanów, postanowił nie dawać im nadziei. Powiedziałem mu, że WSZYSCY Czeczeni są zasmuceni tą wiadomością. Przypomniałem Chimaevowi, że wszyscy nasi młodzi ludzie, których on inspiruje, pokładają wielkie nadzieje w jego zwycięstwie, ale co ja mogę powiedzieć - MILIONY FANÓW W ROSJI I NA ŚWIECIE! I jeśli kibice muszą czekać na jego powrót, to my wszyscy z obawą i cierpliwością będziemy oczekiwać na jego wejście do Oktagonu.

Podczas naszej rozmowy, Chimaev zdał sobie sprawę, jak ważna jest jego kariera dla każdego Czeczena i obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia. W najbliższym czasie przyleci do Republiki, gdzie ukończy kurs rehabilitacyjny, odbędzie obóz treningowy i rozpocznie treningi. A to oznacza, że Khamzat nie odchodzi, ON ZOSTAJE I BĘDZIE SIĘ BIŁ DO KOŃCA!

Wiem na pewno, że Khamzat zdobędzie pas UFC i udowodni, że jest najlepszym z najlepszych. I zachęcam fanów, aby odmówili Du'a (modlitwę) i poprosili Wszechmogącego o zdrowie i szybki powrót do zdrowia dla naszego ukochanego sportowca, muzułmanina i prawdziwego konaha* Khamzata Chimaeva!"

https://www.instagram.com/p/CL6LqoxsUM-/

Khamzat Chimaev stał się gwiazdą UFC w lrcie 2020 roku. „Borz” najpierw zgarnął dwa zwycięstwa w ciągu 10 dni na Fight Island w lipcu, pokonując Johna Phillipsa przez poddanie w pierwszej rundzie i Rhysa McKee przez TKO w pierwszej rundzie, a następnie zgarnął trzecie zwycięstwo w sezonie, kiedy znokautował Geralda Meerschaerta na UFC Vegas 11, również w pierwszej rundzie. Następnie miał walczyć z Leonem Edwardsem, ale najpierw problemy zdrowotne Edwardsa a później Chimaeva zmusiły UFC do odwołania tej walki aż trzy razy.

Ramzan Kadyrov jest głową Republiki Czeczeńskiej od 2011 roku, ale nie posiada on zbyt dobrej prasy, ponieważ w tym czasie został oskarżony o wiele naruszeń praw człowieka.

*- Konah –osoba, która jest zobowiązana do podtrzymywania zasad kodeksu honorowego „Konahalla”. Głównym celem życia Konaha jest służenie swojemu narodowi, ojczyźnie. Interesy narodu i ojczyzny dla niego są zawsze powyżej interesów tejpa, klanu czy rodziny.

Źródło: Wasiuta, O., Wasiuta, S., Elity etniczne Północnego Kaukazu,Przegląd Geopolityczny, 18, 2016, s. 51-69.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Heidi Fang /Las Vegas Review-Journal // UFC

Dana White o sytuacji Khamzata Chimaeva: „Nie wiem, co on zamierza zrobić. Jest dorosłym człowiekiem”

Dana White nie wie jak wygląda przyszłość Khamzata Chimaeva i twierdzi, że tylko od niego samego będzie zależała jego dalsza kariera lub też jej koniec.

W tym tygodniu Khamzat Chimaev umieścił wpis na Instagramie, w którym ogłosił, że odchodzi z MMA. Chimaev wciąż odczuwa skutki zarażenia się COVID-19 i kilka razy myślał, że umrze. Jednak po opublikowaniu usuniętej już wiadomości, White oznajmił, że Chimaev nadal będzie walczył, ale teraz nie jest już tego pewien.

Dana White
„Wszyscy uwielbiamy tego dzieciaka i to jak zdobył milion zwolenników w mediach społecznościowych w ciągu kilku tygodni, to jest typ zawodnika, którego fani walk lubią oglądać, którego lubią śledzić. On chce walczyć w każdy weekend” – powiedział Dana White o Khamzacie Chimaevie na konferencji prasowej przed UFC 259. „Facet ma pewne powikłania po przebytym COVIDzie więc jest na silnych lekach i powinien odpoczywać i relaksować się.

On jednak robi inaczej, on trenuje jak zwierzak. To, co mu się przytrafiło, jest tym, co się stanie, jeśli nie posłuchasz lekarzy. On musi wziąć wolne, musi odpocząć i wyleczyć się, a potem może wrócić i walczyć. Ale nie wiem, co on zamierza zrobić. Sprowadziliśmy go tutaj, żeby się nim zaopiekować. Jest dorosłym człowiekiem, może robić co chce, staramy się mu pomóc w każdy możliwy sposób. Musi się wyluzować, to jest to, co musi zrobić”.


Khamzat Chimaev ma bilans 3-0 w UFC i ma za sobą wygraną walkę przez nokaut jednym ciosem nad Geraldem Meerschaertem. Wcześniej, w ciągu 10 dni na Fight Island, pokonał Rhysa McKee i Johna Phillipsa. Zanim trafił do UFC, był nieznanym zawodnikiem, ale pod koniec roku wielu uważało go za przyszłego mistrza. Został również zakontraktowany do walki z Leonem Edwardsem, która byłaby walką o miano pretendenta numer jeden w wadze półśredniej, ale pojedynek był już trzykrotnie odwoływany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Khamzat Chimaev zapowiedział powrót do gry

Khamzat Chimaev jest gotowy do powrotu do rywalizacji i zniszczenia każdego, kto stanie mu na drodze.

Po tym jak Chimaev został zmuszony do wycofania się z walki z Leonem Edwardsem, która miała się odbyć 13 marca, ogłosił, że odchodzi z MMA z powodu dużego pogorszenia się stanu zdrowia po zarażeniu się koronawirusem. W związku z tym, że nie mógł prawidłowo trenować, oznajmił wówczas, że kończy karierę.

Khamzat Chimaev
„Chcę powiedzieć, że bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie mnie w mojej podróży w tym sporcie. Myślę, że już skończyłem, tak wiem, że nie zdobyłem pasa, ale to nie jest najważniejsze zwycięstwo w tym życiu. Może was to denerwować, ale moje serce i ciało mówią mi wszystko. Chcę złożyć wielkie podziękowania dla mojego teamu All Star Gym. Wielkie podziękowania dla UFC” – napisał Chimaev na Instagramie jeszcze na początku marca.


Po ogłoszeniu zakończenia kariery, prezydent UFC, Dana White powiedział, że Chimaev wróci, ale jak na razie nie jest tego pewien. Teraz, Chimaev umieścił na Twitterze wpis w którym ogłosił, że wraca do gry.

Khamzat Chimaev
„Niespodzianka, wracam, aby zniszczyć każdego”

https://twitter.com/KChimaev/status/1374430884237996035?s=20

Na razie nie wiadomo, kiedy Khamzat Chimaev znowu wyjdzie do Oktagonu, nie wiadomo też, w jakiej kategorii wagowej będzie walczył. Szwed walczył zarówno w wadze średniej, jak i półśredniej i w każdej z tych kategorii wagowych mógłby zmierzyć się z wysoko notowanym przeciwnikiem. Jednak dobrą wiadomością dla fanów MMA jest fakt, że Chimaev chce wrócić do Oktagonu, ponieważ jest bardzo efektownie walczącym zawodnikiem.

Khamzat Chimaev ma rekord 3-0 w UFC i ma za sobą zwycięstwo przez nokaut nad Geraldem Meerschaertem. Wcześniej wygrał z Rhysem McKee i Johnem Phillipsem w ciągu 10 dni na Fight Island. Trzykrotnie miał zmierzyć się z Leonem Edwardsem, ale pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2094 Napisanych postów 16683 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88132
Zastanawia mnie czy on na prawdę już wyzdrowiał czy robi to pod presją Kadyrova

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Chris Unger/Zuffa LLC

Khamzat Chimaev był przerażony, kiedy zaczął kaszleć krwią. Do głowy przychodziły mu najgorsze myśli

Khamzat Chimaev wyjawił, że miał poważny problem zdrowotny związany z długotrwałymi skutkami po zarażeniu się COVID-19. Nieznający lęku w Oktagonie Chimaev był naprawdę przerażony.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) cierpi z powodu długotrwałych skutków zarażenia się koronawirusem i ostatnio spędził trochę czasu w Las Vegas, aby dojść do siebie. Jednak jego zbytnia chęć powrotu do treningów doprowadziła do tego, że po jednej z sesji treningowych kaszlał krwią. Sytuacja ta sprawiła, że niepokonany zawodnik urodzony w Czeczenii obawia się, że jego problemy zdrowotne mogą być jeszcze poważniejsze.

Khamzat Chimaev
„Tak, (opieka medyczna w Las Vegas) była dobra, ale zmusili mnie do treningu,” powiedział Chimaev w wywiadzie dla RT Sport. „Na początku szło mi dobrze, potem powiedzieli mi, że mogę zacząć trening cardio i znowu poczułem się chory. Poszedłem do łazienki i zacząłem kaszleć krwią. To tylko namieszało mi w głowie. Szczerze mówiąc, przestraszyło mnie to. To rak? Pomyślałem: „Chorowałem tak długo, dlaczego to nie mija?”. Różne myśli przechodziły mi przez głowę. Na dodatek byłem sam w Las Vegas, walcząc z tym wszystkim”.


Chimaev w pewnym momencie ogłosił nawet zakończenie kariery, ale obecnie przebywa w Groznym w Czeczenii, powoli wracając do treningów. Wyraził zainteresowanie letnim pojedynkiem z Neilem Magnym, który jednak odrzucił propozycję z powodu stanu zdrowia Chimaeva. „Borz” przyrzeka, że gdy tylko będzie to możliwe, wróci do swojej formy.

Khamzat Chimaev
„Jeśli jesteś w formie, trenujesz cały czas, to dlaczego miałbyś czekać dwa, trzy, cztery miesiące? Kiedy jestem sprawny i wolny od kontuzji, mogę walczyć raz w tygodniu”.


Po znakomitym debiucie na scenie UFC w lipcu, Chimaev zanotował trzy zwycięstwa przed czasem w ciągu dwóch miesięcy, ostatnio nokautując Geralda Meerschaerta w zaledwie 17 sekund we wrześniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Khamzat Chimaev wznowił treningi przygotowujące go do powrotu do Oktagonu

Khamzat Chimaev pracuje nad powrotem do Oktagonu o czym informuje jego menadżer Ali Abdelaziz.

Komplikacje związane z COVID-19 wstrzymały karierę Khamzata Chimaeva, który musiał zrezygnować z dwóch walk z Leonem Edwardsem w grudniu i marcu. Według menadżera Chimaeva, Ali Abdelaziza z Dominance MMA, znakomicie zapowiadający się zawodnik wagi półśredniej niedawno wznowił treningi.

Ali Abdelaziz
„Miał zabieg. Właściwie jego pierwszy dzień treningów był trzy dni temu. On wraca z zemstą, człowieku. On ma wiele do udowodnienia. To on był gościem, który był zawodnikiem walk wieczoru. Zgadnij co? COVID rządzi teraz światem, i COVID go dopadł. Widzisz Alexandra (Volkanovskiego), mistrza wagi piórkowej (UFC). Mam nadzieję, że nic mu nie jest. Miał z tym trochę problemów. Khamzat miał z tym trochę problemów. Teraz jest w 100 procentach zdrowy. Wraca do treningów w tym tygodniu lub w zeszłym tygodniu”.


Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) nie walczył od września zeszłego roku, ponieważ był w szpitalu z powodu COVID. Ale teraz, gdy jego stan zdrowia się poprawia, Abdelaziz spodziewa się powrotu w lecie i poinformował o tym UFC.

Ali Abdelaziz
„Zobaczymy go pod koniec lipca lub sierpnia. Nawet Dana (White) pytał mnie o to któregoś dnia. Powiedziałem mu, że pod koniec lipca lub w sierpniu będzie walczył. Powiedziałem też Seanowi (Shelby’emu). Realistycznie rzecz biorąc, myślę, że nadszedł czas, aby trochę zwolnić, ale myślę, że on zamierza zrobić głośny powrót. Będzie się dalej wspinał po szczeblach dywizji. Jest wyjątkowym talentem. Wierzę, że jest supergwiazdą, która dopiero się tworzy. Wszyscy się o tym przekonamy. Każdy kto rozumie MMA zrozumie co wnosi do tego sportu Khamzat. Jest jak jest i musimy iść dalej. Choroba nie może tego kontrolować.”


26-letni Chimaev pojawił się na scenie UFC w 2020 roku zdobywając dwa szybkie zwycięstwa przed czasem w ciągu zaledwie 10 dni. Powrócił we wrześniu i dołożył trzecie zwycięstwo po dewastującym 17-sekundowym nokaucie w walce z Geraldem Meerschaertem. Wszystkie dziewięć zawodowych walk Chimaeva zakończyło się zwycięstwami przed czasem....
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144


Głodny rywalizacji Khamzat Chimaev jest przekonany, że pokonałby Jana Błachowicza

Khamzat Chimaev przez ostatnie kilka miesięcy przechodził trudne chwile, aby dojść do siebie po zarażeniu COVID-19. Teraz mówi, że czuje się już w pełni sił i jest gotowy, aby wrócić do walki w Oktagonie nawet z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem.

Kiedy po raz pierwszy podpisał kontrakt z UFC, Chimaev zrobił furorę, jakiej nikt wcześniej nie widział. Stoczył trzy walki w krótkim odstępie czasu, w których zdominował każdego z przeciwników, nawet jeśli byli to zawodnicy z dwóch różnych kategorii wagowych.

To ustawiło go do walki w wadze półśredniej z głównym pretendentem do tytułu Leonem Edwardsem, ale walka nie doszła do skutku po tym jak Czeczen złapał COVID-19. Doprowadziło to do tego, że stoczył ciężką walkę z wirusem, walczył o powrót do zdrowia, obawiał się o swoje życie, a nawet ogłosił zakończenie kariery.

Po otrzymaniu specjalnej opieki od UFC, Khamzat Chimaev leczy się i wraca do formy dzięki której będzie gotowy do powrotu. W jednym z ostatnich wywiadów udzielonemu Brettowi Okamoto z ESPN powiedział, że ma nadzieję na powrót do walki w sierpniu.

Jak twierdzi Khamzat, udało mu się powrócić do treningów, co znacznie poprawiło jego samopoczucie. Teraz chce wrócić do akcji i zacząć walczyć tam, gdzie skończył.

Khamzat Chimaev
„Jeśli jesteś chory, nie możesz myśleć o walce” – powiedział Chimaev. „Myślałem: „Jeden miesiąc, chory. Potem jeszcze dwa miesiące. Kiedy ja z tym skończę?” Teraz jestem zdrowy, znowu głodny walki. Chcę wrócić, zniszczyć kogoś i zarobić pieniądze”.


Chimaev wyjaśnił, że udał się do swojej ojczyzny Czeczenii, gdzie lekarze wyleczyli jego utrzymujące się skutki zarażenia koronawirusem za pomocą operacji. To pomogło mu w powrocie do zdrowia i doprowadziło do tego, że znów może trenować.

Khamzat Chimaev
„Kiedy wróciłem do swojego kraju, pomogli mi i przeprowadzili operację, która zabrała mi kilka rzeczy, których nie wiem jak wytłumaczyć po angielsku” – powiedział Chimaev.

„Teraz czuję się znacznie lepiej. Nie mogę się doczekać. Ważę ponad 93 kilogramy, czuję się silniejszy. Właśnie zacząłem trenować z moją drużyną i znajdę przeciwnika, którego będę mógł zabić”.


Do tej pory w swojej karierze Khamzat Chimaev poruszał się pomiędzy wagą średnią i półśrednią. Przed swoim powrotem nie ma preferencji co do dywizji, w której będzie walczył, ale spodziewa się, że wróci do wagi półśredniej.

Czeczen twierdzi nawet, że nie boi się walki z Janem Błachowiczem w wadze półciężkiej. Nie był pod wrażeniem sposobu w jaki Israel Adesanya przegrał z mistrzem wagi półciężkiej i twierdzi, że mógłby pokonać polskiego mistrza.

Khamzat Chimaev
„Mogę walczyć w wadze półciężkiej. Sparowałem z gośćmi, którzy są w pierwszej dziesiątce w wadze 205 funtów. Nie chcę wymieniać ich nazwisk, ale oni wiedzą, co się tam dzieje, kiedy ze mną sparują.

Błachowicza też mogę pokonać, Israela też. Israel przegrał z Błachowiczem w zapasach, Błachowicz nie jest zapaśnikiem… Oczywiście nie mam za dużo stoczonych walk, ale wiem, kim jestem, muszę to tylko pokazać. Teraz wróciłem, po prostu dajcie mi kogoś. To nie ma znaczenia kogo. Dla mnie to nie ma znaczenia, będę walczył z każdym. Kiedy będę zdrowy, będę walczył z każdym, z każdym. Daj mi Brocka Lesnara.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Celem Khamzata Chimaeva jest walka o pas z Kamaru Usmanem, ale jest też gotowy zmierzyć się z Nickiem Diazem

Po długiej walce z COVID-19, Khamzat Chimaev jest chętny do walki i podoba mu się pomysł potencjalnego starcia z Nickiem Diazem, a w dalszej perspektywie również z samym mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

26-letni Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) mówi, że dorastał oglądając legendarnego Diaza (26-9 MMA, 7-6 UFC) i chciałby teraz sprawdzić się w walce z tak rozpoznawalnym nazwiskiem.

Khamzat Chimaev
"Chcę z nim walczyć" - powiedział Chimaev w rozmowie z MMA Junkie. "To będzie dobre. Oglądałem jego walki, gdy byłem dzieckiem, teraz będę z nim walczył. Idealnie dla mnie. Podoba mi się to. Chcę zobaczyć, kto jest prawdziwym gangsterem. Myślę, że on jest prawdziwym gangsterem w tym sporcie, ale zobaczymy."


W ubiegłym roku, Chimaev zrobił wokół siebie wiele szumu, zdobywając trzy zwycięstwa w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Nie walczył jednak od września, kiedy to zmagał się z problemami spowodowanymi przez koronawirusa, który dotknął cały świat.

W pewnym momencie Chimaev ogłosił nawet, że odchodzi ze sportu, przez co wielu fanów MMA zastanawiało się, jak poważna jest jego choroba. Teraz mówi, że tak naprawdę nie obawiał się o swoje bezpieczeństwo, ale wiedział, że nie może narażać swojego zdrowia dla dobra sportu - nie wtedy, gdy w domu są ważniejsze sprawy do załatwienia.

Khamzat Chimaev
"Nigdy nie bałem się o swoje życie" - powiedział Chimaev. "Bałem się o to, co zrobię z mamą i rodziną. Tego się bałem. Dlatego powiedziałem, że chyba skończyłem z tym sportem. Moje zdrowie jest dla mnie ważniejsze, bo muszę pomóc mamie i rodzinie."


Jednak po zrobieniu sobie przerwy od treningów, Chimaev powiedział, że teraz wrócił 100 procentowej formy i aż go korci, aby podjąć kolejną walkę.

Khamzat Chimaev
"Jestem teraz zdrowy. Mój ojciec, mój brat, oni kochają walki. Powiedzieli: „Jeśli chcesz walczyć, zróbmy to”. Odpowiedziałem, „Oczywiście, że chcę walczyć. Całe życie chcę walczyć. Dlaczego nie teraz? Mogę zarobić pieniądze, dać komuś pomoc. Dla mnie to jest dobre.

Kocham ten sport. Uwielbiam rozbijać kogoś i zarabiać pieniądze. To taka łatwa praca. Iść i walczyć? Toczyłem walki całe życie, nigdy nie dostawałem pieniędzy, a teraz mogę zarabiać pieniądze z tym gównem. Uwielbiam to."


Chimaev powiedział, że zwracał uwagę na sport podczas swoich siedmiu miesięcy poza rywalizacją, ale tylko jedno nazwisko naprawdę zwróciło jego uwagę w tym czasie: Mistrz UFC w wadze półśredniej Kamaru Usman.

Chimaev powiedział, że oglądał wielkie zwycięstwo Usmana nad Jorge Masvidalem na UFC 261 i wierzy, że "Nigeryjski Koszmar" jest jedynym człowiekiem w 170 funtach, który może dać mu szansę.

Khamzat Chimaev
"Usman wygląda dobrze. Teraz mogę to powiedzieć: W mojej kategorii wagowej jest on najlepszym zawodnikiem na świecie. (...) W przyszłym roku musi na mnie poczekać. Rozumiem, że najpierw muszę z kimś walczyć i zawsze powtarzam, że nie ma dla mnie znaczenia, kto stanie naprzeciwko mnie. Zamierzam walczyć z każdym."


Nazwisko Chimaeva padło na konferencji prasowej po UFC 261, a prezydent UFC Dana White nie wykluczył możliwości walki z Nickiem Diazem, który wydaje się być gotowy do powrotu do Oktagonu po ponad sześcioletniej przerwie.

Chimaev powiedział, że z radością podejmie walkę z Diazem i jest świadomy reputacji, jaką on i jego brat Nate Diaz wnoszą do klatki.

Khamzat Chimaev
"On jest legendą. Wszyscy go znają w tym świecie, w świecie MMA. On jest dobry. Z tymi dobrymi kolesiami jest dobra zabawa w gangsterów. To będzie dobra walka, jeśli on będzie chciał walczyć ze mną. Nie wiem. Może się boi."


Jeśli słowa "bawić się w gangsterów" brzmią jak trashtalk, cóż, Chimaev nie jest nieśmiały, jeśli chodzi o to. Oczywiście, należy również pamiętać, że dorastał w Czeczenii, która przez całe jego życie była miejscem wielu konfliktów zbrojnych i powstań.

Khamzat Chimaev
"To jest MMA, to jest sport. Kto tu jest gangsterem? Gangsterstwo to są inne rzeczy. Ludzie zabijają się nawzajem. Może w tej grze, (Diaz) jest gangsterem. Można tak powiedzieć. Dorastałem na wojnie, bracie. To jest dla mnie bzdura, że ktoś jest gangsterem. Nie, ja widziałem wiele rzeczy w swoim życiu. Dla mnie nikt nie jest gangsterem".


Odkładając semantykę na bok, Chimaev mówi, że z zadowoleniem przyjmuje ten pojedynek. Obecnie ogranicza swoje treningi podczas postu w czasie Ramadanu, który kończy się 12 maja. Następnie przez trzy tygodnie będzie trenował ze swoimi trenerami w Czeczenii, po czym przeniesie się do Allstars Training Center w Sztokholmie lub do Las Vegas do UFC Performance Institute. Tak czy inaczej, już dał znać szefostwu UFC, że jest gotowy, aby coś ustalić.

Khamzat Chimaev
"Mam nadzieję, że będę walczył w sierpniu. Powiedziałem to wczoraj Danie White'owi. Powiedział, że jest gotowy dać mi kogoś, a ja mu odpowiedziałem, „Nie zapomnij o mnie. Zamierzam zabić tam wszystkich."”


Ostatecznie, „Borz” ma nadzieję, że wypracuje sobie drogę do walki z Usmanem o tytuł wagi półśredniej w 2022 roku. Ma jednak świadomość, że przed tym jest kilka kroków do zrobienia. Jeśli Diaz chce być następnym rywalem, Chimaev jest gotowy na to wyzwanie.

Khamzat Chimaev
"Byłem poza akcją przez ile miesięcy?. Jego nie było wiele lat. Dobrze będzie wrócić. Myślę, że UFC może na tym dobrze zarobić, konferencje prasowe i takie tam. Lubię tych chłopaków. Będziemy trochę grać gangsterów.

Wracam i zabijemy kogoś, rozbijemy kogoś. Teraz mamy Diaza. Nie wiem, może kiedyś obaj? Obaj bracia. Zobaczymy, kto jest prawdziwym gangsterem. Czeczeński gangster jest lepszy niż gangster ze Stockton."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing

Whole01